Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hamar önállósodó fiatalok!...

Hamar önállósodó fiatalok! Milyen volt az elején?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok elsősorban, akik középsuli után, vagy leghamarabb, mikor tudtak, elköltöztek otthonról, esetleg más városba. Milyen volt az elején, úgy az első hónap? Nem bántad meg? Könnyebbre vagy nehezebbre számítottál? Nagyon egyedül voltál? Hogy ismerkedtél az új környezetben? MUnkát milyen hamar sikerült találnod? Suliba jártál mellette? Mindenféle tapasztalatot várok! :)
2011. aug. 23. 14:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
18 évese elköltöztem koliba, kb. alig vártam. Persze attól még szeretem az otthoniakat, rendszeresen látogatom őket. SUli mellett diákmunkáztam. Most már 1 éve párommal élek albérletben.
2011. aug. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 18 évesen önellátó lettem. Engem így neveltek. Meg van 3 kisebb testvérem, nem vártam el a szüleimtől, hogy eltartsanak.


Kisvárosból költöztem megyeszékhelybe albérletbe. Minden kezdet nehéz, de megtanultam beosztani a pénzt.


Dolgozok a mai napi suli mellett.


BSc diplomám 5 lett, most megyek MSc-re ősszel.

2011. aug. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz dolog felnőni. Különösen az elején, és különösen akkor, ha nem akarod, hogy szüleid eltartsanak, és csak látszat függetlenséged legyen. Mert az, hogy otthonról nyomják a lóvét, te meg egyedül élsz, az nem önállósodás. Az csak vicc. Munka mellett csinálom az egyetemet, és kőkemény. Vannak nehéz napok és van, amikor úgy érzem, hogy tök jó. Alapvetően a függetlenség nagyon jó dolog, a magad ura vagy, és te hozod a döntéseket. De nem habos-babos cukormáz az egész! Sok erőt és kitartást kívánok!
2011. aug. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

*megyeszékhelyre * napig :)


Jó érzés az, ha az ember magáról gondoskodik, nem függ senkitől.


Az elején volt, hogy hóvégére elfogyott a pénzem, akkor alkalmanként besegítettek a szüleim 1-2 ezer forinttal.


Jah, és talpraesettnek kell lenni, minden "juttatást"/támogatást meg kell pályázni.


Nem szociálisra gondolok feltétlen, hanem pl.: nagyon kedvezményes színház bérlet.

2011. aug. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 18evesen jöttem ki angliaba a baratnömmel,azota is itt vagyunk,most keszulunk hazat venni otthon.én nem bantam meg,sokkal jobb erzes,mint,ha a szüleim tartananak el!
2011. aug. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
én 15 évesen költöztem el és nagyon élveztem a dolgot... :D
2011. aug. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kösönöm! Én is próbálom ügyesen kezelni majd a dolgokat. Dolgozni szeretnék, emellett levelezőn végezni az egyetemet. Spórolós vagyok, akár a fűtésen, gázon is, de leginkább a kaján. Ruházaton is nagyon egyszerű, régóta turkálóban vásárlok, nagyon jó minőségű, szép, egyedi darabokat is lehet találni, évek óta ott vásárolok, pedig még itthon élek ( utolsó évem kezdem gimiben) és a szüleim tudnák finanszírozni a márkát is. Persze egyetlen gyerekes hozzáállásom van, hogy a megspórolt pénzből tudjak kikapcsolódni, szórakozni járni. És persze félre rakni is. De tudom, hogy nem habostorta, úgyhogy az elején biztos nem fog túl sok maradni a hónap végére. A szüleim persze seretnének támogatni havi 20-30ezerrel, de csak akkor fogadnám el, ha ételre vagy rezsire kéne, mert olyan necces a helyzet.


15 éves lány: Hogyhogy? Középsuli, koli? Vagy megromlott otthon a viszony? Ha jól viseled, akkor gratulálok, mert azt jeleni, nem nélkülözöl. :)

2011. aug. 23. 14:54
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 16 éves voltam amikor magam mögött hagytam a régi megszokott kis életem, és hát nehéz volt. Először furcsa volt bele szokni abba a szerepbe, hogy még diák vagyok és közben lássam el a háztartást is. Szerencsére munkám már azelőtt is volt így suli mellett, és csak egyre jobb lett idővel. Persze, tudtam azt is hogy anyukámra is számíthatok bármikor, de végül most már több mint 5 éve saját magam állok meg a lábamon, és vissza gondolva annyira nem is volt vészes, csak ehhez is fel kell nőni.
2011. aug. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
is-is. :) azért nem szakadtam el teljesen, nyilván, de jobb így a helyzet :) (15 éves lány)
2011. aug. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
értem.
2011. aug. 23. 15:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!