Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt anyagi problémátok 40 év...

Volt anyagi problémátok 40 év alatt megözvegyültek?

Figyelt kérdés
Hogyan oldottátok meg? Segített-e vki?
2011. aug. 23. 20:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
özvegyi nyugdíj, árvaellátás
2011. aug. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem csak a megözvegyülteknek vannak anyagi problémái, hanem az emberek többségének. Mitől lenne már egy özvegy anyagi helyzete mint egy elválté, akinek a férje nem fizet gyerektartást?
2011. aug. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
igen, hát 36 évesen anyum özvegy lett. a gyászévben az özvegyi 90ezer forint körül volt. két gyerekre az árvasági meg 50 körül. úgyhogy összekaptuk magunkat ebből a pénzből. aztán meg nyáron dolgoztam énis, bátyám is. meg még most is. szóval édesapám halála után a pénzügyi helyzetünk nem nagyon változott.
2011. aug. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

40 év alatt csak 1 évig van özvegyi nyugdíj.


A fiatalon meghalt férj után az árvaellátás is egy picike összeg.


Kösz szépen az egytüttérzést, egyszer minden nő lesz özvegy.

2011. aug. 23. 20:50
 5/13 A kérdező kommentje:
6 éves árva hogy dolgozzon?
2011. aug. 23. 20:51
 6/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Az én lányom is 5 évvel ezelőtt az akkori minimum árvaellátást kapta, mert az apja jövedelme kevés volt. Ez minden évben emelkedik és amíg nappalin tanul (max.25 éves koráig)jár neki. Kedvezményes utazási utalvány, amit a gyám és a gyámolt is igénybe vehet.Állandó özvegyi nyugdíj csak akkor jár, ha legalább 2 kiskorú gyermeketek volt. Emelt összegű családi pótlékot is igényelhetsz. Ha úgy gondolod, kérhetsz az önkormányzattól is rendkívüli szoc.segélyt, lakhatási támogatást.
2011. aug. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
20:49 90 ezer özvegyi,50 ezer árvasági mellett még fizetést is kapott anyukád gondolom.Az már igen szép jövedelem havi szinten 3 emberre.
2011. aug. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
61%

Barátnőm 40 előtt lett özvegy. Ő ügyes volt. Világéletében dolgozott, tanult, így olyan munkája volt, amiből egyedül is simán megélt. Amikor hirtelen meghalt a férje nem kellett azon gondolkodni,hogy mit csinál, lesz-e a feje fölött fedél.

Sokszor megy itt is a vita arról,hogy jó-e ha a férj megteheti,hogy a feleség nem dolgozik. Nem! Engem is úgy neveltek,hogy soha ne támaszkodjam másra!

2011. aug. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

21:17: igen, dolgozott is anyum.

Kérdező: én nem azt mondtam, hogy dolgozzon a 6 éves gyereked. meg honnan tudtam volna, hogy hány éves? csak válaszoltam a kérdésre.

2011. aug. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Ettől függetlenül nem hiszem, hogy két ember helyett olyan baromi jó dolgozni.

Az ingatlanokba beleharapni nem lehet.

2011. aug. 24. 15:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!