Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hol töltitek a karácsonyt?

Hol töltitek a karácsonyt?

Figyelt kérdés
A férjemmel ez lesz az első közös karácsonyunk, és már most megy a vita, ki, hol, mikor. Szüleim 100 km-re laknak, kocsi nincs, így ha oda lejutunk, akkor általában maradunk 2 napot. Anyósom és sogornőm egy városban velünk, beleroppanva "kicsi fiuk" kirepülésébe. Hogyan oldjuk meg az ünnepet, hogy ne ők szervezzék meg az egészet, de senki ne sértődjön. Fontos tudni, hogy férjem családja nem hívő, nekem ez viszont az egyik legfontosabb momentum a karácsonyban, így emiatt is nehezen szánom rá magam, hogy náluk vagy velük legyünk hosszabb időt.Ti hogy oldjátok ezt meg? (Amíg nem voltunk házasok, mindenki a saját családjával volt, ünnep után jött Ő hozzánk.)
2011. aug. 24. 15:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Szentestén én a párommal és a kisgyermekemmel lennék.Átadnánk egymásnak az ajándékokat,és a kicsi is már azt kezdené megszokni,hogy Szentestén a legszűkebb családban illik ünnepelni.25-én és 26-án pedig egyik nap az egyik nagyszülőkhöz,másik nap pedig a másik nagyszülőkhöz lehetne elmenni.

Legalábbis az én családomban így volt mikor kicsi voltam,és én így is képzelem el a jövőben.


Másik megoldás: menjen az anyós és a te szüleid is hozzátok 25én,és legyen együtt az egész család.

2011. aug. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
Én a kocsmában
2011. aug. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Mindenkinek köszi az eddigieket.Még átolvasom néhányszor (meg várok persze bármilyen más választ is), és szépen megfontoljuk közösen. Olyan nehéz ez, hogy senki ne bántódjon meg...Igen, a szenteste talán kettesben lenne a legjobb. És ésszerű lenne, ha 25-én mennénk páromékhoz, aztán 26-tól néhány napot Anyuéknál töltenénk. Csak nekem kell még megszoknom a gondolatot, hogy 25-én nem tudok úgy ünnepelni, ahogy szoktam. Vagy elmehetnénk még 25-én a délelőtti alkalomra, és csak ebédtől Anyósékhoz? Nem tudom.
2011. aug. 25. 09:00
 14/16 anonim ***** válasza:
Eszünk ágában sincs a szüleink nélkül karácsonyozni. Örülünk,hogy még élnek és minden karácsony ajándék, amit együtt tölthetünk! Számunkra a karácsony pont erről szól. A szeretetről, a családról.
2011. aug. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

24 kettesben,25 közelebbi szülőknél,26 távolabbinál,és ott akkor maradni is 2-3 napot ha ugyis ritkábban juttok el oda


nálunk is igy van,24 együtt,25 párom szüleinél,nagyszüleinél (velük egy városban,ill mellettünk falu),26-27 én szüleim nagyszüleim (50-70km)

2011. aug. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Mi Szenteste én szüleimnél vagyunk ilyenkor, 25-én anyósoméknál, 26-án meg a nagyszüleinknél.


A Karácsony nem a romantikázás ünnepe hogy kettesben legyünk, az a Valentin nap. A Karácsony a szeretet és család ünnepe, örülünk hogy van kikhez menni :)

2011. aug. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!