Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy kapcsolatban az egyik...

Ha egy kapcsolatban az egyik fél kezdettől fogva nem szerelmes, csak szeretetet érez, arról mi a véleményed?

Figyelt kérdés
A másik fél ellenben szerelmes és így vágnak bele a kapcsolatba. Nem csak fellángolással, hanem úgy igazából. A nem szerelmes fél pedig mintegy racionális alapon megy bele a dologba, mert egy kedves, értékes, jó megjelenésű, hasonló érdeklődésű személyt talált, akivel a szex is jó. Sikeres kapcsolat születhet az ilyenből? Sokáig úgy gondoltam, hogy nem baj, ha hiányzik a szerelem az elején, mert az úgyis átalakul később szeretetté, tehát a kapcsolat akár örökre megmaradhat. De kezdek rájönni, hogy ez nem egészen így van. A szerelem érzése adja meg az alapot a későbbi erős kötődésnek, ragaszkodásnak. Ha hiányzik a szerelmi alap, akkor soha nem lesz annyira erős a kötelék, nincs minek elmélyülnie. Ha csaj sima szeretet van az elején, akkor az nem fejlődhet olyan érzéssé mintha szerelemből alakult volna át. Mintha nem lenne gyökere az egésznek. Kíváncsi vagyok, mások erről mit gondolnak?
2011. aug. 24. 17:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Működik,egyik ismerősöm(Nő) teljesen így volt,ma már van egy közös házuk,gyerek és élik az életüket,boldogok...
2011. aug. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Nekem ez nem működne. Persze van, akinek más kvalitások megléte fontosabb...de én nem mennék bele ilyenbe.
2011. aug. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Én sokáig azt hittem, hogy kölcsönös szerelem nélkül nincs párkapcsolat. Mostanra elfogadtam a létezését, de még mindig nem látom értelmét.
2011. aug. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Működhet, de lehet-e igazán boldog az, aki önként lemond a szerelemről?
2011. aug. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát szeritnem nem mindíg működik. Én voltam egy kapcsolatban ahol én nem voltam szerelmes és végig mást szerettem és az csak még erősebbé vált így aztán szakítottam.
2011. aug. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
működhet mindaddig míg nem leszel szerelmes másba. és valószínűleg előbb-utóbb az úgyis megtörténik. én azt mondom az ilyen kapcsolatok tényleg csak addig tartanak amíg nincs jobb...
2011. aug. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Én erről azt gondolom, és ezt már nagyon sokszor leírtam, hogy a házasság alapvetően nem szerelmi kapcsolat. Elmúlik a szerelem és ha nem alakult át közben szeretetté, akkor válás lesz belőle. De ha nem is volt szerelem? A szerelem birtoklás, kisajátítás, szenvedély és erre alapozni nagy könnyelműség. Egymás tisztelete, a közös élet, az egymásrautaltság is ugyanúgy eljuttatnak két embert a szeretet és boldogság megéléséhez.
2011. aug. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Én ugyanilyen kapcsolatban vagyok. A szerelmem elvesztettem, és sok hónapig a padlón voltam. Aztán mindenki azt ajánlotta, hogy kezdjek új kapcsolatba. De féltem. Akkor mondtam a jelenlegi páromnak, hogy nem vagyok felkészülve egy új kapcsolatra. Ő azt mondta, hogy majd megszeretsz. Ennek 2 éve. Ezzel szerintem ideig-óráig nincs gond, de ha lenne közös gyerek meg minden, és belebotlok a nagy Ő-be, na arra még gondolni is rossz.
2011. aug. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Nézd, ha se kutyád, se macskád, se szüleid se rokonod, egyszál magad állsz a világban, akkor működhet, mert van egy személy akihez tartozol. viszont ha még fiatal vagy (50 év alattira gondolok) stabil lelkülettel, akkor nem szabad belemenni komolyan ilyenbe, mert úgyis felborul. A szerelemnek szerintem kb fél év alatt maximum ki kéne alakulnia. ha nem alakult ki, akkor már nem is fog. És egy idő után bizony teher lesz a másik fél jelenléte. Még szerelemmel is nehéz összecsiszolódni, de ott legalább van valami plusz, a vágy amiért érdemesnek tartod, hogy elfogadd a másikat és örülsz ha elfogad téged. De ha nem vágysz a közelségére, akkor nem leszel toleráns semmit se, mert nincs meg a cél hogy miért tedd. Ha csak azt várod hogy mikor megy már el, hogy egyedül lehess, vagy mikor tudsz már egyedül programot csinálni hogy ne lógjon rajtad... érted ugye. Erre évtizedeket alapozni merő marhaság.


Régen, mikor komoly fizikai erő kellett a megélhetéshez, ahhoz hogy ne halljon éhen valaki, vagy megvédeni amid van, akkor volt értelme ilyen kapcsolatnak a nő részéről, hiszen egymagában életképtelen lenne. Közösség kellet, és erre csak a házasság volt (vagy törzsközösség ugye) de manapság erről nem beszélhetünk. Tehát ami igazán összeköt az a szerelem és az összetartozás érzése. Ezért érdemes, hogy boldog legyél. Ha nem vagy boldog, akkor minek. nem hiszem hogy lakótársat keresel, mert ma már lehet más formában is együtt lakni mint csak házasság.


32/N

2011. aug. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Én nem mennék bele ilyenkbe, szerintem butaság. Ha pedig a másik nem kötné az orromra, hogy csak racionálisan választott, akkor még sz*mét is.
2011. aug. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!