Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek meg a kislányért,...

Mit tegyek meg a kislányért, ha már szinte mindene megvan?

Figyelt kérdés
Párom előző kapcsolatából van egy 9 éves kislánya. Régebben ők nagyon jó módban éltek, de már egy ideje nagyon nem, de a gyereknek amit tudnak megadnak (anyagilag). Én nagy szegénységbe születtem bele, nőttem fel, és csak most hogy már egy ideje van saját munkám lettek olyan dolgokra lehetőségeim ami másnak (aki gazdag) már kiskorban természetes. Nem tudok semmi újat venni a lánynak, mert neki már mindene megvan, nem tudom semmire megtanítani (úszás, bicikli, görkori, jégkori, stb.) mert pici korában mindenhová beíratták, és azt hiszi, hogy már mindent tud (de sajnos nem, de nem lehet neki megmondani, mert akkor hisztizik), nem mehetünk el sehová, mert ő már mindenhol járt és nincs kedve már újból ide meg oda menni, nem tudja elviselni, hogy most már nem kaphat napi szinten több ezer forintokért játékokat. A napokban meg szerettem volna venni neki minden füzetet (ceruza, radír, órarend, stb.) iskolakezdésre, és majdnem egy egész nap rohangáltam mindenfelé, hogy mindent beszerezzek (tök aranyos állatos füzetborítótól kezdve mindent) erre a páromtól annyit kaptam, hogy nem kellett volna, mert lehet hogy a kislánynak nem fognak tetszeni. Én annak idején már akkor örültem, ha újságpapírba be tudtuk csomagolni anyuval a füzeteket. Nem tudom neki megvenni a több száz forintos csilli-billi füzeteket (a szülei sem). Most én vagyok a rossz?
2011. aug. 24. 19:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
72%
Neveld az életre és legyen jó ember minden értelemben.
2011. aug. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
53%
Dehogy vagy rossz!Hát..én az ilyen gyerekeken általában úgy felhúzom magam,hogy csak na!Mutasd,hogy te vagy az anya,és te mond meg,hogy hova menjetek,mit csináljatok,de ne egy 9 éves diligáljon!
2011. aug. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Dehogyis! Az a gyerek majd szépen meg fogja szokni, hogy már nem az van mint régen ami ahogy nézem nem is baj, mert talán változik és nem lesz belőle egy elkényeztetett gyerek. 9 évesen ilyeneket mondani, hogy ide se oda sem megyek mert mindenhol voltam... azért nem hiszem, hogy 5 évesen amit látott arra mindenre emlékszik. Illetve vannak Magyarországon helyek amit azért csak nem látott! De tudom mé ajánlani azt, hogy ne pénzben mérd a dolgokat, hanem inkább szeretetet és törődést adj neki, otthoni elfoglaltságokat, kézügyesség fejlesztés stb...

De semmiképpen nem vagy rossz....

2011. aug. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudok semmi újat venni a lánynak, mert neki már mindene megvan, nem tudom semmire megtanítani (úszás, bicikli, görkori, jégkori, stb.) mert pici korában mindenhová beíratták, és azt hiszi, hogy már mindent tud (de sajnos nem, de nem lehet neki megmondani, mert akkor hisztizik), nem mehetünk el sehová, mert ő már mindenhol járt és nincs kedve már újból ide meg oda menni"


Azt írod hogy nincs semmi új amit megtaníthatnál neki. Én meg azt mondom hogy mivel teljesen különböző körülmények között nőttetek fel így kell lennie valami olyan élethelyzetnek vagy hobbinak amire nincs felkészülve, amire meg tudnád tanítani őt (persze olyasmi ami felkeltené az érdeklődését is). Pl. a főzést fogadni mernék hogy senki se tanította neki (persze ott lennél mellette mindvégig és figyelnél mit csinál és hogyan). Ezt nem sok gazdag lány tanulja meg.

2011. aug. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem te vagy a hibás, a jelek szerint a kislány van elkényeztetve, ha nem becsüli meg ezeket a dolgokat.
2011. aug. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell ennyire "kaparni" a gyereknél. Úgy sem értékeli. Majd ha kér tőled valamit akkor teljesítsd, legyen az segítség vagy más.
2011. aug. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
A szülő nem azért van, hogy 0-24 szórakoztassa a gyereket. Ezt idővel megtanulja.
2011. aug. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
21%
Jó egy elkényeztetett fruska! De ez az anya hibája,tisztán látszik.Én a helyedben elgondolkodnék,hogy szeret-e a párod igazán.
2011. aug. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Mível neked nem a gyereked neked nem kötelező ajándékokkal elhalmozni, nem kell őt tanitanod légy az akinek mindent elmondhat amit a szüleinek nem mer, csak érezétek jól magatokat együtt ne izguld túl, legyél vele sokat csináljatok olyan dolgokat amihez nem kell pénz túrázás, süsetek sütit, nézzetek dvd-t, a füzet csomag nagyon kedves nyilván használni is fogja a család meg örül hogy nem kell megvenni.
2011. aug. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Abban az esetben,ha a párod az anyja.Előző vagyok

De amúgy mindkét szülő hibája.

2011. aug. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!