Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vigyem? Külön valt az utunk...

Vigyem? Külön valt az utunk gyermekem apjaval. A lathatast minidg megoldom. Aza a problemäm, hogy amikor vissza kapom a gyereket nagyon nem szepen beszel velem. Olyanokat mond.

Figyelt kérdés
hogy öljem meg magam nem szeret,felejtsem el mert ö biztosra tudja hogy az apjanal fog elni.
2009. ápr. 17. 12:02
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
a gyermek 4 eves.soha nem volt vele problema.a ex mama elvitte egy hetre nyaralni.azota vannak ezek a problemak.elvinnetek pszihologushoz a gyereket vagy nem?
2009. ápr. 17. 12:04
 2/15 A kérdező kommentje:
ja es termeszetesen az ex mama soha sem szivlelt engem.
2009. ápr. 17. 12:05
 3/15 anonim ***** válasza:
93%

Szia!

Aztacirkuszt! Mindenképpen fordulj szakemberhez, mert ez nagyon nem jó hatással van a gyerekre.

2009. ápr. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%

Szegényke.Gondolom mind a három ember mást mondd neki.ő meg azt sem tudja mi van,ki mit akar tőle,csak 4 éves.tudom(tapasztalatból)Ilyenkor csak a TÜRELEM?és TÜRELEM meg az idő hoz megoldást.Nagyon nehéz(lesz)

KITARTÁS!

2009. ápr. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

hát ez nem egy 4 éves kijelentésének tünik. elég furcsa. A kicsik is dobálóznak már szavakkal. pl hogy nem szeretlek, meg apánál akarok lenni. Mindig ugye annál akinél éppen nincsen.

De amit a te gyereked mondott az elég fura. Talán nem pszichologushoz vinném, hanem elkezdeném faggatni. Ki mond ilyeneket, részletesen kiszedném belöle mit csinál miröl beszélget ott ahova megy.


Elöször nem fogja elmondani, mert nem fogja érteni a kérdéseket tisztán, de késöbb ott motoszkál az agyában a kérdés és mikor elöjön egy kis emlék neki egyböl kimondja a választ. A piciknél ez így van. Pl megkérdezed mi volt az oviban és egyböl ritkán mondják el, de akár pár nap múlva egyszer csak kérdés nélkül elmondja.

2009. ápr. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nálunk is volt a családban ilyen. A manipulatív nagymama elvitte a gyereket nyaralni és teletömte a fejét mindennel a volt menyéről és hogy az apjuknál kellene élnie, válassza inkább őket. Az ilyen emberek sosem változnak, az egyetlen megoldás az volt, hogy teljesen meg kellett vele szakítani a kapcsolatot, mert annyira manipulálni próbálta a nagymama a gyereket. Semmi más nem segített. Egy ilyen korú gyereket meg tud venni és bármit bemesél neki, ha van hozzá "érzéke". Kívánom, hogy nálatok másként legyen a dolog! Én a helyedben próbálnék távolságtartóbb lenni. A mama ne kapjon külön láthatást, csak az apuka.
2009. ápr. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is vidd szakemberhez. és ha kell tagadd meg a láthatást is. a gyereknek nincs szüksége ilyen trágár emberekre mint az ex mama. és hogy hogy az apuka engedi hogy igy beszéljen az ex mama ahátad mögött?? milyen dolog ez? beszélj az exeddel is hogy a gyerek miket mondd.
2009. ápr. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
mondtam az exnek,de ö bizonygatta hogy ök ilyennel nem tömik a fejet a gyereknek,sajnos ha az apjanak oda adom a gyereket egyböl passzolja a mamanak.ha meg monodm hogy beteg a gyerek akkor meg hisztizik..hogy mi az hogy beteg.ö elvarja tölem hogy 250 km t utazzak a gyerekkel en elvarnam a megertö valaszat hogyha beteg a gyerek,meg hogy nem a mamanak passzolja le
2009. ápr. 17. 13:07
 9/15 anonim ***** válasza:
75%

Elképzelhető, hogy ez valóban a gyerek reakciója a tőled való elszakadás miatt. 4 évesen hosszú idő neki egy hét távol az édesanyjától (ráadásul nem is igazán az apjával, hanem amint írod, a nagyszülővel van). Ilyenkor elkezd fantáziálni, hol lehetsz, mi történt veled, mikor lát már. Ő még nem bírja felfogni, mennyi is az "egy hét", meddig tart, mikor van vége. Akár a halál (eltűnni, nem látni többet) gondolata is megfordulhat a fejében. És, amikor mégis újra találkoztok, egyrészt megkönnyebbül, másrészt dühös rád. Ezt vezeti le rajtad.


Én a helyedben a gyerek érdekében is továbbra is próbálnék megfelelő, jó kapcsolatot ápolni az apával és családjával. A kisgyereknek meg elmagyaráznám, persze az ő szintjén, hogy mennyi ideig nem lát -valami szemléletes segítséggel megtámogatva, pl. "minden este, amikor lefekvéshez készülődsz, színezz ki egy nyuszit a hétből (ezeket otthon előre megrajzoljuk), mire mind kész lesz, újból találkozunk!"

2009. ápr. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
86%

Egy négyéves nem talál magától olyat ki, hogy öld meg magad, azért mert egy hétre elment nyaralni és dühös rád. Mondhat olyat, hogy nem szeret, hagyjál békén, szélsőséges esetben, hogy gyűlöllek, de azt, hogy öld meg magad???

Akármit mond az apa, ezt tőlük hallotta és abban is biztos vagyok, hogy nem egyszer.

2009. ápr. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!