Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért viselkedik így velem az...

Miért viselkedik így velem az anyukám? Hosszú lesz

Figyelt kérdés

Anyukámmal sose volt meg ez az anya-lánya viszony. Sosincs közös programunk. Van 1 nővérem, vele mindent megbeszélnek nevetgélnek, de sajnos velem anyukám csak akkor beszél ha muszáj. Mindenben segítek itthon, próbálok nekikedveskedni, példul elmosogatok, kiporszívozok, de semmi. Úgy érzem, hogy nem szeret anyukám. Van egy öcsém is, aki focisuliba jár, és mindig vele büszkélkednek, hogy milyen jó focista stb...kijár a meccseire elviszik, hazahozzák.Én vagyok a legjobb tanuló a családban, szinte csak ötösöm van mindenből, de ez se hatja meg nagyon, ugyanúgy viselkedik velem, nem foglalkozik velem :(

mit tudok ilyen helyzetbe tenni?

16/L


2011. aug. 25. 19:00
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Én sajnállak! :(

Szerintem kérdezz rá.

Szigorú anyukád?

Mert ha igen,akkor inkább felejtsd el amit írtam.

Inkább még várj egy kicsit,és ha továbbra is így viselkedik,akkor kérdezz óvatosan rá.

14/F

2011. aug. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

szia


szerintem beszéld meg anyukáddal, hogy így érzel. vigyázz, hogy ne vádaskodj, meg ne mondogasd, h nem szeret téged. mondd meg neki, hogy bánt téged az, hogy olyan, mintha rád kevésbé lenne büszke, és hogy úgy érzed, veled nincs annyira egy hullámhosszon. légy őszinte, de ne támadóan, ez nagyon fontos. arra kérlek, légy türelmes, légy kedves.

2011. aug. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%
a kérdésedre nem tudok választ, de ha a helyzet nem változik, kezdj el a saját lábadra állni, és a barátaidra támaszkodni, sok ismerőst szerezni, kialakítani a saját életedet, saját "családodat".
2011. aug. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%
Középső gyerek szindróma. Az én öcsém is így van ezzel, pedig ő is ugyanazt megkapja a szüleinktől, mint én, az elsőszülött, és a kicsi. Ennek ellenére biztos valódi a problémád, én is a beszélgetést tartanom jó ötletnek. Ha ez nehezen megy, írd ki magadból, és ezt add oda anyukádnak.
2011. aug. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%
Igen, a középső gyerekek gyakran így éreznek. A nagylánnyal már mindent meg lehet beszélni, neki már szava van a családban, a kicsi, ő, ugye"A" kicsi, ráadásul fiú lett két lány után, te meg csak vagy...Most, ennyi idősen érzékenyebb is vagy, de rá se ránts, örülj, hogy nem kell veled annyit törődniük. Örülj az eredményeidnek és, hogy el tudod végezni a házi munkát, majd még hasznát veszed az életben.
2011. aug. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Amiket leírtál, azok alapján biztosan egy értékes lány vagy. Azt mondtad, jó tanuló vagy, ezzel is kitűnsz a nagy átlagból. Elvégzed a házimunkát, hát ez sem sok lányra jellemző. Fel kell magadban fedezni a különlegességeket, és azokat megtartani. Ha anyuddal nem szeretnél jobban összeveszni, hívd fel magadra a figyelmet, és találj ki olyan dolgot, amihez az ő segítségére is szükséged van. 16 évesen érett gondolkodásod lehet. 2 év múlva 18 éves leszel. Ha más nem, ezt a 2 évet bírd ki, bármilyen rossz is, és fogd fel tanuló pénz ként, hogy te ilyen nem leszel. Amúgy szívesen beszélgetnék veled hosszabban is, mert velem apám csinálja ezt, bár más okból kifolyólag. 18F
2011. aug. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!