Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítség mi tegyek anyukám...

Segítség mi tegyek anyukám klimaxos és furán viselkedik!?

Figyelt kérdés
Az a baj hogy bármit teszek az nem jó már a telefonomat is el akarta venni! Folyton vádaskodik!És azt nem veszi figyelembe ha nekem is vannak problémáim csak a magáéval törődik!Bármit mondok mindent félreért és mindig azt mondja,hogy nem csinálok semmit csak elhülyéskedem az időt!Pedig egész nap csinálom a ház mindig fel van nyalva és a kinti munkát is mindig elvégzem!Mindig azt mondogatja,hogy majd férjhez megyek Bangladesbe és itt hagyom őket!1.nem áll szándékomba itt hagyni őket mert akár milyenek is szeretem őket! 2.Meg hát még nem is tartok ott h 15éves koromra férjhez kellene mennem!És még a tetejére néha ki is kapok ok nélkül! Én megértem,hogy klimaxos de lehetne elnézőbb is!!!!! Mert már nem bírom tovább!De itt hagyni nem akarom őket meg hova is mennék !Különben is nagyon szeretem őket csak megoldást szeretnék találni arra hogy lecsillapítsam a kedélyeket és a sok veszekedést! Ebben kérnék segítség!
2010. jan. 6. 22:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom, hogyan állapítottad meg 15 éves létedre, hogy anyukád klimaxos? Azért az nem egyszerűen ennyi, hiszen hormonszint-vizsgálat kell hozzá. Bármi más is okozhatja a feszültséget, akár munkahelyi, akár magánéleti gondok.

Ha esetleg mégis a változó kor okozza a gondot, akkor az nehéz ügy.

Hogy valamennyire értsd: a klimax egy hosszan elhúzódó folyamat, akár 10-15 évig is tarthat.

A nő szervezetében bizonyos hormonok termelése leáll, másoké csökken. Ez mindenkinél jár bizonyos fizikai és lelki tünetekkel. Kinél több, kinél kevesebb.

A fizikai tünetek lehetnek: álmatlanság. Nem 1-2 éjjel, hanem éveken át tartóan. Hiába fekszik le, hiába fáradt, pár órát tud csak aludni.

A másik jellemző és nagyon kellemetlen tünet a hőhullámok megjelenése. Ezt úgy képzeld el, hogy minden előjel nélkül tör rád. Nem egyszerűen meleged van. Úgy érzed, a csontok is izzanak a testedben, mindjárt lángra lobbansz és elégsz.

Ezek mellet az ingerlékenység, a feszültség, az hangulatingadozások.

Testi tünetként társulhat ezekhez a menstruáció kiszámíthatatlansága. Ezen értsd azt, hogy akár egy hónapban többször is menstruálhat, mégpedig a normális vérzés sokszorosával alkalmanként. Ez a kényelmetlenség mellet komoly vérveszteséget is okoz.

Ha Te már menstruálsz, gondolj a mensi előtti napokra, amikor valószínűleg te is érzékenyebb vagy, mint máskor. Ezt az érzést szorozd be ezerrel, és képzeld el, hogy nem pár napig, hanem évekig tart!

Ha anyukád viselkedése valóban megváltozott, akkor segítségre van szüksége. Ha apukád olyan, beszélj vele. Kérd meg, beszéljen anyukáddal, menjenek el orvoshoz. A doki tud javasolni olyan dolgokat- akár gyógyszert, akár természetes anyagokat- amelyek tompítani tudják a tüneteket, vagy akár el is mulasztják.

Ha apukáddal nem lehet beszélni erről, akkor neked kell próbálkoznod. Amikor úgy látod, hogy anyukád nyugodtabb, akkor próbálkozz.

Hidd el, ezt nem lehet önuralommal kezelni. Ilyenkor a változókorban lévő nő szenved a legjobban, bár a környezete is kap belőle bőven. Van, aki szinte tünet nélkül vészeli át, és van, aki akár ideg- vagy elmeosztályra kerül miatta. Vagy éppen belgyógyászati betegséget okoz, az infarktustól elkezdve sok mindent.

Próbálj nagyon türelmes és megértő lenni, de valahogy ügyeskedd ki, hogy anyukádat orvos lássa. Most csak ez segíthet.

Sok kitartást neked!

2010. jan. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia !Sajnos a klimax maga a borzalom,én is ebben vagyok.Gyakran azt sem tudom, h. mit tegyek, mert úgy érzem,h. megőrülők a szó szoros értelmében.Mindenféle bajok előjönnek teljesen váratlanul.A hangulat változik,hol sírás folytogat,hol félek,szorongok,an h.olyan ideges vagyok,minden ok nélkül.Valóban így van,kész gyötrelem az egész élet így.Már sokszor kimondtam,h.inkább meghalnék,de aztán mikor változik,mert ugye változókor, akkor bocsánatot kérek a Teremtőtől is, és szégyenlem magam.Hidd el: nagyon rossz, és nagyon nehéz ebben a korban.Sokszor nekem sem tud a férjem a kedvemben járni.Nálam az segít,ha emberek közt vagyok, és megfeledkezem magamról, vagy beszélgethetek a problémáimról!Én olyan segítséget ajánlok,hogy próbálj beszélgetni, faggatózni,hogy mi a gondja, fájdalma,panasza,miben tudnál a segítségére lenni.Ha rátör az idegesség, akkor esetleg hívd el sétálni, vagy Te menj el addig sétálni.A levegő,a nyugalom, a méregtelenítés,kikapcsolódás nekem jót tesz.A magány az őrjítő tud lenni.Tanulj belőle, és, ha Téged is majd elér, akkor könnyeb lesz - tudom,h. ez sovány vigasz.Kitartást, nekem is sokszor az kell...A megértés minden emberi kapcsolatban segít.Citromfű,orbáncfű tea,lenmagolaj.

Szeretettel : Illike

2010. szept. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!