Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi bajuk az embereknek az...

Mi bajuk az embereknek az apácákkal?

Figyelt kérdés

Valószínűleg nem a jó kategóriában tettem fel a kérdést, de itt remélek normális válaszokat.


Egy rokonom saját elhatározásból apáca lett, egy nagyon szigorú rendházban él. Betegeket ápol, így sokszor kell a rendházon kívül is lennie, ahol szintén apácaruhát visel. Az utóbbi időben nagyon megszaporodtak azok az esetek, amikor bántó megjegyzéseket tesznek rá, direkt provokálják, és egy alkalommal a ruháját is leköpték.

Nem értem miért. Mi bajuk lehet az embereknek azokkal, akik ezt választották hivatásul.

Nagyon kíváncsi vagyok, mások hogyan látják őket.

Köszönöm a válaszokat!


2011. aug. 26. 23:11
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom. Én Esztergomban nőttem fel, ott megszokott, hogy papok és apácák mászkálnak, illetve papnövendékek.


Borzasztóan primitív és neveletlen az az ember, aki az utcán köpköd. Aki pedig egy másik embert köp le (legyen az akár apáca, akár árokásó, akár orvos), arra nincs semmilyen mentség a szememben.

Hozzátenném, hogy nem vagyok vallásos, én a való világban élek. Sőt, bizonyos szempontokat figyelembe véve károsnak is tartom magát a kereszténységet.

De ezért nem az egyént, nem az apácát vagy a papot teszem meg felelősnek.

2011. aug. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Furcsán hatnak, és a legtöbb ember sajnos ostoba.


Amúgy nekem jó érzés a látványuk. Az jut eszembe, hogy "de jó, van még aki komolyan veszi"

2011. aug. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nem értem minek megy valaki apácának, mivel az apáca pap nem lehet, akkor mit csinál? Csicskázik?
2011. aug. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!