Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondják úgy a nők, hogy...

Miért mondják úgy a nők, hogy "szülök neki gyereket", "szültem neki gyereket"? Miért mondják mindig hogy a férfinek szülik a gyereket?

Figyelt kérdés
2011. aug. 27. 12:38
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Nem csak neki szülik,hanem magának is... De azért szokták mondani sztem,hogy szültem neki gyereket,hogy ő volt az aki megérdemelte/megérdemli...
2011. aug. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert a férfi IS akarja a gyereket, vagy csak ő akarja, de ő nem tudja megszülni, csak megcsinálni.

Gondolom azért.

2011. aug. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Az én esetemben így kell mondani. Teherbe estem gyógyszer mellett. Én nem akartam a gyereket, de a férjem nagyon. Megszültem, elváltunk, én lemondtam a gyerekről, ő neveli.


35N

2011. aug. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
23%
Utolsó nő vagy a javából, és még ilyen lazán is állsz hozzá. Ez csak egy szólás, nem kell szó szerint érteni, de neki is szülte, nem csak magának, olyan mintha egy nagy ajándékot adna.
2011. aug. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!Sosem értettem hogy miért mondják így,mert a legtöbb esetben a babát inkább a nő akarja,vagy jó esetben mindketten,de nagyon ritkán csak a férfi.
2011. aug. 27. 12:50
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

Nem tudom, szerintem k.va nagy sznobság így mondani. A másik amivel ki lehet engem kergetni "Uram"...

hát nem tudom, kinek a pap...kinek a paplan...


21-L

2011. aug. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%

Én úgy szoktam értelmezni, hogy NEKI (a páromnak) szülöm a gyereket - tehát tőle van, ő az apja, így az ÖVÉ, szóval NEKI szültem.


Jujjj de bonyolult így visszaolvasva :D

2011. aug. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
55%
Azért mondják így, mert régen a férfi tulajdona volt a gyerek, és a nő is. A nő akkor még nem magának, vagy maguknak, hanem a férfinak szülte, az ő tulajdona volt. Pl ha van egy kutyád és annak születnek kölykei, azok a tieid lesznek, és nem a kutyáé.
2011. aug. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!