Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Félek, hogy nagyobb baja lesz...

Félek, hogy nagyobb baja lesz anyámnak. Jogosan?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy kb. fél éve intenzíven ivott. Aztán lebukott. A pia el lett véve tőle, utána nem lehetett bírni vele, halucinált, remeget, éjszaka nem aludt. Végül bekerült a zárt osztályra. Ott volt pár napot, ígérgetett mindent, azt hazaengedték. A helyzet az, hogy, megint kezdené (persze, nem hagyjuk), pedig gyógyszereket is kell szednie. Ráadásul Rivotril-t írtak neki, amiről csak rosszat olvastam eddig (drog, nem lehet róla leszokni...stb). Nem akarom, hogy most meg gyógyszerfüggő legyen. Napi kétszer egyet kell bevennie a 0,5 mg-osból. Mellette Triapdialt is szednie kell naponta egyet, este.

Szerintetek milyen esélyei vannak? Mi lesz vele? Élhet valaha ezek a gyógyszerek nélkül? Vagy már mindig ez lesz?


2011. aug. 27. 19:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

Mindent akarni kell.

Ha ezt maga előtt tartja, akkor persze hogy élhet függőség nélküli életet!:)

2011. aug. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem kéne szednie a nyugtatót szerintem se. Anyám is ilyen szaro...kon élt, aztán 52 évesen elvitte a leukémia.

A remegés, halucinálás elvonási tünet volt, mindenkinek így reagált volna a szervezete ennyi alkohol után. A testi függés elmúltával megszűnnek ezek a rosszullétek. Csak sajnos a lelki része nehezebb. Valamit próbál pótolni ezekkel a szerekkel.

Semmiképpen nem javaslom a gyógyszerszedést, nyugtatóról nehezebb lejönni mint a drogról, sokkal tovább tartanak az elvonási tünetek, akár 1 évig is elhúzódhatnak és mivel a szedője nem mindig van tisztában azzal, hogy elvonási tünete van, elhiszi hogy ő tényleg beteg, akinek szüksége van nyugtatóra hogy meg ne bolonduljon.


www.emberbarat.hu

Nem tudom, foglalkoznak-e nőkkel, régebben csak férfiakat fogadtak mivel bentalkásos intézmény. Azért érdeklődhetsz, hátha tudnak valahova irányítani. De fontos, hogy anyukád akarjon tiszta maradni, családtagok kedvéért nem foglalkoznak senkivel. Nincs értelme, ha nem az ő döntése, felesleges erőlködés.


Ami lényeges: az alkoholista további életében soha többé nem ihat egy kortyot se, mert azonnal a kezdeti rossz állapotba zuhan vissza. Még az alkoholos sütiket is kerülni kell.

2011. aug. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Pont ez a baj, hogy ő nem akarja. Vagy legalábbis nem látszik, hogy akarná.

Nem azért hagyta abba, mert nem akart már inni, hanem mert lebukott és el lett véve tőle.

Orvost sem akart, és azóta, hogy hazajött 1 nap se telt el és máris kellett volna neki egy sör.

Felügyelet alatt van, mindig van vele valaki, de ez így akkor sem mehet a végtelenségig.

2011. aug. 27. 19:12
 4/14 A kérdező kommentje:
Szerintem megfogjuk kérdezni a háziorvost, hogy esetleg nem kaphatna-e valami lightosabb gyógyszert.
2011. aug. 27. 19:15
 5/14 anonim ***** válasza:
Mindent akarni kell,de az nem megoldas hogy egyik naprol a masikra megvonjatok töle az alkoholt,a szervezetnek is alkalmazkodni kell,meregteleniteni.Ezt korhazba kell megtenni,ha ö akarja,valahova el kell vinni elvonokurara,ahol kap gyogyszereket,es hat ha benne az akarat....
2011. aug. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Anyám évekig ivott, aztán meg a bogyókra szokott rá, mert könnyebb rejtegetni. kétszer volt elvonón, de nem használt neki, a dokinő annyit "segített", hogy még apámat okolta (ribanc feminista...), plusz dilibogyót írt fel neki, holott azt szedte korábban marokszám... (azt nem részletezem, honnan szerezte) Végül elég lett a felírt adag, de ez az ő akaratán múlt, egyébként semmi sem segít, hacsak be nem zárják...

Mert az elvonótól bezzeg félt... a te anyádat is nem pár napra, hetekre el kell zárni. nem egyszer, legalább 5-ször, akkor majd gondolkodik...

hagyjátok, hogy rúgjon be, aztán hívjatok hozzá mentőt, elviszik pár hétre, ez hatásos. :)

2011. aug. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Ha inna, biztos menne vissza. De ettől is féltem.

Olyanokat láttam, amikor voltam látogatni, hogy "én inkább meghalnék, minthogy azok között töltsek egy éjszakát is".

A betegekre nem nagyon figyelnek, azt lehet "becsempészni", amit csak akarnak, szóval nem olyan hely, ahol azt mondanám, hogy ott biztonságban van.

Inkább egy pszichológus kéne neki, vagy ilyesmi, dehát ehelyett inkább győgyszerekkel tömik.

2011. aug. 27. 19:28
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha az én anyám beszedte volna azokat a gyógyszereket amiket az orvos felírt neki, már rég gyógyszerfüggő lenne.

Lehet neki komolyabb baja, de szerintem az okot kellene megszüntetni ami miatt elkezdett inni. A gyógyszer SOHA nem az okot szünteti meg.

2011. aug. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Csak az okot nem tudni. Nem mondja meg, azt is tagadja, hogy ivott. Még az orvos előtt is.
2011. aug. 27. 19:43
 10/14 anonim ***** válasza:
Ezért kell a pszichológus. Ha máshogy nem megy, hipnózis. Tudom, nem hétköznapi alkalmazás az orvoslásban, de én már nem nagyon hiszek a "modern" orvostudományban. A kínai orvoslást, és a lélek gyógyító erejét többre értékelem. És alkalmazom is, ha vmi bajom van.
2011. aug. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!