Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 6 hónapos terhes vagyok, de...

6 hónapos terhes vagyok, de nagyon összejöttek a dolgok körülöttem és minden percben idegeskedem. Hogyan oldjam meg egyedül?

Figyelt kérdés
22 éves lány vagyok, nem volt tervezett a baba, védekezés mellett estem teherbe. Én nem akartam megtartani, barátom viszont igen, és hosszas gondolkodás után úgy döntöttem, hogy inkább boruljon az eddigi életem, minthogy abortuszra menjek. Eddig nem voltak túl nagyok a gondok, anyuék is olyan jófejek voltak, de most kezd az egész keménnyé válni. Állandóak a veszekedések a családban, mindig azt érzem, hogy én tehetek az egészről. A barátom pedig olyan gyerekesen viselkedik néha, hogy nem ismerek rá. Sokat segít, meg mellettem van, de egyre többször sokall be és nem mutatja, de látom rajta, hogy kiborult, és olyankor elmegy valahova sétálni vagy egyedül gitározgat az erkélyen. Nem szoktunk veszekedni, de olyan nehéz minden és cseppet sem vagyok most boldog. Én megértek mindenkit, de engem senki nem ért meg, senki nem beszélget velem az utóbbi időben. Anyukám csak hetente egyszer találkozik velem, a barátommal meg mostanában nem nagyon tudok beszélni a lelki problémáimról, meg az érzéseimről. A barátaim többsége meg tanul, éli az életét. Totál egyedül érzem magam és azzal kötöm le magamat, hogy rágódom hülyeségeken. Régen táncoltam, most ugye nem tudok, hiányzik a mozgás is. Eléggé nincs étvágyam már 2 hete és sokat fáj a fejem, emiatt sem vagyok a topon. Erre jönnek még rá a családi veszekedések is, meg a barátom közömbössége. Eléggé el vagyok keseredve. Jó lenne, ha minden gondot meg tudnék oldani egyedül, de nem megy. Ti mit tennétek a helyemben?
2011. márc. 17. 18:21
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Arról meg nem is beszélve, hogy halasztok az egyetemen és a gyerek még csak pár hónapos lesz, mikor folytatnom kell.
2011. márc. 17. 18:27
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha gondolod Én nagyon szívesen meghallgatlak,és ha tudok próbálok segíteni!
2011. márc. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
10%
Örülnék a gyermekemnek és odafigyelnék magamra, valamint arra, hogyha baj van ne a többieken, a páromon vezessem le.. El sem tudnám képzelni, hogy szomorú lennék, mikor terhes vagyok a szerelmemtől.. 21/L
2011. márc. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Semmiesetre se zuhanj magadba. Próbáld lekötni magad valamivel, pl. tanulással, mosd ki, vasald ki a baba ruhácskáit, készülj a szülésre. Sétálj nagyokat, keress kismamákat, akikkel beszélgetni tudsz. A terhestanácsadáson találkozhatsz ilyenekkel.
2011. márc. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
szia, én is 22 éves vagyok, 38 hetes terhes. Nekünk se tervezett baba volt, borult az eddigi életünk, és persze sok konfliktust szül hogy mivel egyetemisták vagyunk, rászorulunk a szülőkre. Nekem is elég nehéz időszak, pedig szerintem ahhoz képest mindenki jól fogadta, mégse lehet megspórolni az idegeskedést ilyenkor. Például azt is el kell fogadni, hogy nem tudsz a barátoddal mindent megbeszélni, vannak dolgok amit egy másik ember jobban megért, ez nálunk is így van pedig igaz lelki társak vagyunk. Próbálj meg a barátaiddal többet találkozni, szerintem segíteni fog... ja és persze ha teheted, keress egy kismamáknak való mozgásformát, mint a kismamajóga, kicsit kikapcsolódsz, mozogsz, levezeted a stresszt... az a lényeg, hogy ne legyél otthon bezárva. Pesti vagy egyébként? Csak mert az én baráti körömben is a többség még egyetemista, teljesen más már most az élete mint az enyém, és nem nagyon ismerek olyat aki hasonló helyzetben van:)
2011. márc. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Huron válasza:
21%
Nem terhes vagy, hanem varandos! Bar, kinek mi a teher...
2011. márc. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%

Most senkivel és semmivel sem törõdjél.

Csakis a babara koncentràlj. Minden kialakul meglasd.

2011. márc. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
es ez meg sokkal nehezebb lesz ha megszuletik a gyerek. erosnek kell lenned hiszen ezt vallaltad. ezentul a te erdekeid mar masodlagosak lesznek. a paroddal meg mindig meg kell beszelni mindent kulonben a kapcsolatotok is ramehet. kitartas!
2011. márc. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
szia, mi már házasok voltunk, mikor megfogant a baba (terveztük is), én is halasztottam az egyetemen, most folytatom baba mellett. Ha gondolod írj privit, ott tudsz kérdezni és szívesen válaszolok, hogy mit hogy oldottunk meg. Üdv :)
2011. márc. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
szia! 21 éves vagyok,34 hetes terhes,mi is fősulisok vagyunk, mi is folytatjuk a sulit,(de mielőtt bárki belekötne a férjem dolgozik mellette, és van lakásunk is, szóval nem fog a baba nélkülözni).Nekem is voltak nehezebb időszakaim,de a férjem segített,hogy helyre álljanak a dolgok, a szülők nagyon segítőkészek,és nagyon várják a kisunokát, nagyszülők meg a dédunokát.Nem könnyű a tanulás mellett az biztos,de az, hogy támogatnak a babának mindene megvan,és hogy nem sokára a kezemben tarthatom a kisfiam ad erőt.Ne zuhanj magadba nem szabad, találj vmi elfoglaltságot,írd össze mire van szüksége a babának,vásárogass kicsit, akkor próbáld megtervezni,hogy mikor fogsz tanulni,filmezz, sétálj,keresd meg nyugodtan a barátaidat,vagy keress fórumot, ahol babát váró nőkkel ismerkedhetsz.Hidd el meg fognak a dolgok oldódni, és a körülmények is megnyugodnak. Jó egészséget kívánok Nektek!És boldog babavárást!
2011. márc. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!