Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom mit csináljak!...

Nem tudom mit csináljak! Elmondjam a szüleinek vagy ne?

Figyelt kérdés
párom,3éve együtt élünk pár hónapja gyógyszerfüggő,mostmár iszik is.amióta ez van nagyon bunkó,flegma velem,próbáltam segíteni neki de nem érti meg amit mondok.(vagy nem akarja)kezd elegem lenni.ha elmondanám a szüleinek ők biztos tudnának segíteni neki.de ha elmondom mérges lesz rám.és ezek után a sok megalázás és bunkózás után nem tudom hogy segítsek-e neki egyáltalán vagy megérdemli a sorsát?
2011. aug. 29. 13:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
Segíts neki, mond el a szüleinek, lehet, hogy a függősége miatt bunkó, ez is egy betegség!!! Kitartás!!!
2011. aug. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
29%
Válj el tőle ha nem bíyrod.De ha ennyire szid érdemeklje meg a saját sorsát.
2011. aug. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
52%
Mondd el nekik. És ha bunkózik a párod, akkor költözz el tőle, hogy észhez térjen.
2011. aug. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem a szüleid sem tudnának segíteni. Egy függőn csak saját maga tud segíteni. Szerintem itt csak a szakítás segít rajtad.
2011. aug. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%

Őszinte leszek, ha elmondod a szüleinek könnyen rámehet a kapcsolatotok, de szerintem mindenképpen mondd el nekik!

Ne azon múljon az egészsége, hogy önző voltál és hezitáltál.

Mellé ha már most így viselkedik ez csak rosszabb lesz...

2011. aug. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
MENEKÜLJ MÉG MA! Minél tovább halogatod, annál keservesebb lesz az életed. Először csak néha-néha üt meg, majd fokozatosan a sz.rt is kiveri belőled, ha szólni mersz. Elvisz otthonról minden fillért, végül az utcán találod magad, kifosztva, tönkretéve.
2011. aug. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

én nem mondanám el, fordított helyzetben én sem örülnék neki, hogyha a párom a szüleimhez rohanna. ha valami bajod van vele, azt vele kell megoldanod (főleg ha már felnőttek vagytok-persze ha csak 17-18évesek akkor más a helyzet)

de ha "függő" akkor csak magán tud segíteni, te meg mellette tudsz állni,támogatni, ha még szereted.

2011. aug. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
47%
Próbálj segíteni neki ! Ha meg nem bírod válj el mert rosszabb lesz már csak ! Majd jön az hogy jól megver vagy akármi ! Szerintem mond úgy el a szüleidnek hogy ők ne mondják vissza a párodnak . Szerintem ezt egyedül nem fogod tudni megcsinálni főleg úgy hogy ő nem is akar tenni ellene semmit ! Vagy költözz a szüleidhez hátha feleszmél hogy most mi is van !
2011. aug. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
24 vagyok, ő 25.mondom hogy próbáltam neki segíteni,normálisan elmagyaráztam,hogy azért van mindennap rosszul,mert iszik,mert gyógyszerezik...stb és ő magának csinálja a bajt,ettől nem oldódik meg csak rosszabb lesz ..bla bla mindennap mondtam.mondtam h segítek neki akármiben.próbáltam bunkón is azt se érti,el is költöztem,nem érdekelte...
2011. aug. 29. 14:20
 10/14 anonim ***** válasza:
14.08-as hozzzászólónak tökéletesen igaza van. Hány ilyet hallani a híradóban, h valaki depressziós lesz, iszik majd gyógyszerezik, aztán lemészárolja az élettársát (vagy az egész családot).Pláne ha már el is költöztél tőle, akkor ne keresd magadban a hibát. Kár egy ilyen emberre pazarolnod az időt, amit boldogan is élhetnél. Ha nem engedi h segíts, kár bele ölni az energiád... :(
2011. aug. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!