Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen elutasító, lenéző...

Miért ilyen elutasító, lenéző velem a családom? Egyszerűen már nem bírom ezt elviselni, nagyon fáj.

Figyelt kérdés

Középiskolás koromban kezdődött az egész, de mára annyira elfajult, hogy minden nap sírok miatta. Jelenleg anyukámmal, öcsémmel és barátommal élek. Anyukám sokat dolgozik, így csak ritkán tudom elkapni beszélgetni. Általában ennek a vége az szokott lenni, hogy fogjam már be a számat!, persze, mert én annyira jól tudom!, és folytathatnám még. Amikor kiülök a konyhába hozzá beszélgetni mindennapi dolgokról, állandóan lehurrog, lenézően beszél velem. Amikor elmegyek valahová, engem nem hív fel soha, jól vagyok-e, de a két évvel fiatalabb öcsémmel úgy beszél, mintha 5 éves gyerek lenne.

Nem olyan régen volt egy "kapcsolata" egy alkoholista férfival. Csak azért kezdett el beszélgetni vele, mert egyetemen tanult. Aztán egyszer összevesztek, és azzal jött nekünk, hogy: "de két diplomás ember mindent meg tud beszélni..."

Mondanom se kell, azóta nincsenek együtt. Lenéz engem és a barátomat, mert nem diplomáztunk le, és szerintem legszívesebben elküldene minket, holott hó végén mi szoktuk anyagilag kisegíteni.

Ha nem szeretne velem beszélgetni, mert fáradt.. az oké. De amikor a szomszéd csaj csönget, miért nem fáradt? Akkor miért nem mondja soha azt, hogy most nincs kedve? De engem sosem hallgat meg, hogy mi volt az iskolában, mit csináltam aznap... :S

Öcsém meg a veszekedések többségében melléáll, vagy rajtam röhög a háttérben.

Barátommal emiatt kezd nagyon tönkremenni a kapcsolat, egyszerűen sehol nincs nyugtunk. Miért lett ilyen velem anyu? Ennyire degenerált ember lennék, hogy 10 percet nem lehet velem beszélgetni napjában? ... El vagyok keseredve, nagyon. :(


2010. szept. 19. 16:37
 1/6 anonim válasza:
nem vagy egyedül ezzel, lassan én is megszökök itthonról !
2010. szept. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Miért kell nektek anyádéknál laknotok? Lehetne annyi eszed hogy nem viszed oda a barátod lakni, mert abból csak rossz lehet...
2010. szept. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleim is ilyenek voltak.Befolyásolta a társas kapcsolataimat is.A suliba volt mikor nemtudtam beilleszkedni mert sokszor komplexusom volt.Mikor elkerültem otthonról akkor kezdett kinyilni a csipám.
2010. szept. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 JW válasza:
Hát nem irigyellek. :(
2010. szept. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

dettó...


Anyám nővérem "seg_gnyalója"...legyen...cseszek már rá...

majd ha lesz valami gondja, ne hozzám, hanem hozzá forduljon..

2010. szept. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok. Mi 2 hét múlva költözünk külön. Ez addig nem fog változni, mig vele éltek. Nálunk is ez a helyzet...
2010. szept. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!