Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A fiatalok miért hiszik azt,...

A fiatalok miért hiszik azt, hogy a felnőtté válás azt jelenti, hogy 17-ből átlép a 18-ba?

Figyelt kérdés

Engem annyira zavar, hogy sok fiatal itt szidja a szüleit, hogy ilyen szemetek meg olyan, és különben is mit szól be már felnőtt vagyok 18 éves!

Akkorát tévednek, de akkorát. Fejben, és lélekben válik az ember felnőtté, és nem attól, hogy 18 éves lett.


Állítom az itt leírtak többsége ki van színezve kissé, mikor a szüleikre panaszkodnak, hogy úgy tűnjön tényleg gonosz az a szülő.


Attól még, hogy felnő egy gyermek, a szülőnek akkor is a féltett kis kincse lesz, a gyermeke, ha tetszik, ha nem.

De ezt mindenki majd akkor érti meg, ha lesz gyereke.


Aláírom van olyan szülő, aki tényleg túlzásba viszi már, de én 22 éves vagyok, és nem bántásnak fogom fel, ha rám szól, hogy valamit rosszul csinálok a háztartásban, hisz így tanulok bele, és büszke vagyok rá, hogy ilyen édesanyám van, aki tanít engem, és fontosnak tartja, hogy megtanítson főzni, most stb. stb. Természetesen mi is szoktunk vitázni, ami kb. 10 perc durca után egy nagy puszival zárul, de soha nem írnám ki ide, és panaszkodnék rá, mert tisztelem őt.


Ilyenkor jönnek sokan, hogy akkor 22évesen biztos egy nyomi vagy, és életképtelen anyuci szoknyája alatt.

Pont, hogy neki köszönhetően lettem talpraesett, bármikor bárhol megállnám a helyem, és ezt neki köszönhetem.:)


Szóval nem kell a szülőket (már egyre többször) gonosz sárkányként feltüntetni, mint már mondottam, majd megértitek.....


Csak érdekes, én mindig is értettem, soha sem pereskedtem vele, és szerintem ezért is van köztünk máig ez a csodás viszony:)


22N


2011. ápr. 26. 21:52
1 2 3 4 5
 1/48 A kérdező kommentje:
tehát konkrétan meg kell érni, fel kell nőni a felnőttséghez, szó szerint. Szerintem.
2011. ápr. 26. 21:58
 2/48 anonim ***** válasza:
76%
Legyél boldog, hogy normális anyád van; nem minden más embernek volt ebben része. Apádról nem tudok nyilatkozni, mert nem említetted.
2011. ápr. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
76%
Örülj neki és légy boldog :) erre ennyit lehet mondani
2011. ápr. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 A kérdező kommentje:

ugyanannyi jót tudok róla is elmondani.:)

Itt most nem az alkoholista szülőkről beszélek pl. azokról az én véleményem is megvan.


A környezetemben nem kell messzire menni, keresztanyám tényleg csak szépen próbálja unokatesómnak mondogatni a dolgokat, nem ráerőltetve, csak beszélgetés szintem. Unokatesóm meg csahol rögtön, mint egy veszett kutya, hogy mit szól bele. Hát úristem....:S:S:S mondom te nagyon beteg vagy..


Nos, az ilyenekre céloztam konkrétan

2011. ápr. 26. 22:02
 5/48 anonim ***** válasza:
38%
Tudod minden ember másmilyen. Neked jót tesz ahogy anyukád bánik veled de másnak meg nem mert más a jelleme... Szűklátórkörű vagy, nem tudod elképzelni, hogy másnak rossz szülei vannak, csak mert neked nem azok.
2011. ápr. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
48%
Egyetértek veled... De majd kinövik.
2011. ápr. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:
22.02 aki először írt, olvasd el mire gondolok igazán
2011. ápr. 26. 22:04
 8/48 anonim ***** válasza:
71%

Figyelj! Neked jó, mert akkor normális szüleid vannak.

Sokaknak nem.


Eléggé nyomorító dolog pl. éveken át azt hallgatni, hogy mindenki jobb nálad - még akkor is, ha egyébként emberileg egy sz*r alak, és csak azért tart ott, ahol, mert mindenkin átgázolt, vagy épp benyalt a kulcsembereknek - te meg bár megdöglenél. Nincs esélyed elcuccolni otthonról, és munkát sem találsz.

2011. ápr. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
66%

"A környezetemben nem kell messzire menni, keresztanyám tényleg csak szépen próbálja unokatesómnak mondogatni a dolgokat, nem ráerőltetve, csak beszélgetés szintem. Unokatesóm meg csahol rögtön, mint egy veszett kutya, hogy mit szól bele. Hát úristem....:S:S:S mondom te nagyon beteg vagy.."


- Kérdés, hogy Te mennyit is látsz az egészből, és kinek az elmondása alapján.

2011. ápr. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
71%
Tudod, van egy csomó szülő ( mostanában egyre több ) akik csak úgy beleszülik a nagyvilágba a gyereket: 'majd az iskola felneveli. Vannak olyanok is, akik megszülik, szeretettel próbálják nevelni, de annyit dolgoznak a megélhetés miatt, hogy a stressz miatt a szeretetre nem kerül nagy hangsúly, az anyuka/apuka/mindkettő szinte már 'idegbeteg' és a gyereket szó szerint baszogatják, mindenért! ( "Miért nem pisilsz? Miért ekkorát kakilsz?...stb" )
2011. ápr. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!