Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Felnőtté válás? Hogy "bírtad"?

Felnőtté válás? Hogy "bírtad"?

Figyelt kérdés

20 éves srác vagyok. Az a helyzet hogy elindult nálam ez a folyamat.Kezdek rájönni hogy az élet nem csak a "játék"ról szól. Elkezdtem gondolkozni arról hogy mi az élet értelme, főleg ha meghalunk, minek csinálunk bármit is. Tudom hülyeségnek hangzik. Rájöttem hogy nekem is lehet bármi bajom, pl infarktus, baleset, ájulás stb. Ezektől néha kicsit szorongok is. Félek hogy elvesztem a szüleim, nemsokára dolgozok majd, külföldön remélhetőleg.

Mélyebben belegondolok a jövőbe hogy mi hogy lesz, vagy lenne, és néha felkavarnak ezek a gondolatok. Más is van illetve volt így ? Mit tehetnék ezek a gondolatok ellen ?


2011. febr. 9. 16:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Hasonló cípőben járok mint Te, bár nálam már korábban elkezdődött a folyamat. Édesanyám elvesztése után felgyorsult nálam ez a folyamat..


Igaz, hogy már rájöttem-hogy a szavaiddal éljek-az élet nem csak játék, és rengeteg dologra már nekünk is oda kell figyelnünk de azért még nem vagyunk annyira jajj de felnőttek. Legalábbis is én:) Éld az életed és hidd el egyáltalán nem baj, hogy elkezdtél már felelőségteljesebben gondolkodni!


Pontosan mitől félsz?


L/19

2011. febr. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát hogy elveszítem a szüleim, illetve hogy nekem is lehetnek "felnőtt" bajaim (egészségügyi).

A halál gondolata is foglalkoztat, hogy mivan utána, meg az hogy hogy halok meg. Tehát az érzés vagy nem tudom elmondani :) De ettől nem félek csak jár rajta az agyam :)

2011. febr. 9. 16:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs ezzel semmi baj:) Mindenki gondol ilyesmire..
2011. febr. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

de az a baj hogy túl sokat és túl mélyen gondolok ezekre, és belegondolok hogy meghalok pl. és tök letud törni :S

de tudom hogy hülyeség ennek ellenére :)

2011. febr. 10. 15:18
 5/5 anonim válasza:

Ne gondolkozz.

"Felnőtté válás" ... nagy szavak. Az, hogy erről elmélkedsz, az semmi - lószar.

Egy felnőtt felelősséget vállal, problémákat old meg, cselekszik, konfliktusokat vállal fel, és közben nem panaszkodik, és nem mellesleg önálló.


Legfőképpen nem azon lamentál, hogy mit tegyen az ellen, hogy arról lamentál, hogy jó lenne problémákat megoldani, cselekedni, konfliktusokat felvállalni, meg nem panaszkodni, és önállónak lenni.

2012. szept. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!