Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el úgy anyumnak...

Hogy mondjam el úgy anyumnak és tesómnak úgy hogy ne sértődjenek meg?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok. Anyumék elváltak, és én anyummal és tesómmal élek együtt. Mind a ketten bele akarnak szólni az életembe. Bele szóltak abba melyik középiskolába mennyek, minek tanuljak és a többi. Nekem ebből elegem van, mert az én életem. Ha valamit elrontok akkor tudjam hogy azé rontottam el mert én hoztam meg azt a döntést és nem ők. Nem tetszik nekik hogy mi akarok lenni ha nagy leszek, kikkel beszélgetek néha (nem rossz társaság). Szeretem mind a kettőjüket, de én életem hagyj én döntsek már róla.
2011. aug. 29. 21:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Apukaddal mi a helyzet? Nala nem tudnal lakni?

Am eleg gaz ha mindenbe bele szolnak, azt en sem birom elviselni..

2011. aug. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ő fent lakik Pesten mi meg Nyíregyháza mellet lakunk, szóval eléggé nehéz lenne
2011. aug. 29. 21:12
 3/6 anonim ***** válasza:
56%

Te életed, de ha elcseszed - mondjuk rossz szakmát választasz, és nem találsz munkát - anyád fog eltartani. Ha rossz társaságba keveredsz (drog, alkohol), anyád fog ápolni.


Szóval szép dolog a nagykorúság, de akkor teremtsd is meg a pénzt az önálló élethez.

2011. aug. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
25 éves vagyok és nekem is mindenbe beleszólnak. Próbáltam a sarkamra állni, állandó veszekedések vannak amit én idegileg nem bírok. Elköltözni nem tudok, mert egyedül nem fogok lakni, mert egyből kijönne rajtam a depresszió. Barátom nincs akivel költözhetnék. Igy otthon vagyok és hagyom, hogy eldöntsenek mindent helyettem,csak nagyon ritkán szólok már bele dolgokba. De még mindig nem akarják, hogy dolgozzak. Na ettől kikészülök. Szerintük nem bírnám a munkát. :S De nem tudom honnan veszik, tényleg szeretnék dolgozni hiszen már 25 éves vagyok.
2011. aug. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%

"Bele szóltak abba melyik középiskolába mennyek,"


A helyesírásodba is beleszólhattak volna...

17 évesen még szép, hogy terelgetnek. 18-20 éves korod után azt csinálsz amit akarsz, de addig az anyukád a felelős érted.

2011. aug. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
86%
Középiskolába nyugodtan szóljanak bele, de ne parancsolóan, hanem tanácsadóan. Ha valami olyan dologról van szó amiről Te tudod, h h akarsz dönteni, akkor nyugodtan mondd meg neki, h erről Te szeretnél dönteni.
2011. aug. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!