Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az egyik kérdés elgondolkodtat...

Az egyik kérdés elgondolkodtatott. Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Bevallom, hogy egy itteni kérdés ihlette a kérdésem. 2 gyermekem van. Az első nem a férjemtől, hanem az előző kapcsolatomból született, és egy közös a férjemmel. Kicsi volt még a gyermek, mikor összejöttünk a férjemmel, mindössze 3 hónapos. Tehát, a vér szerinti apjára nem is emlékszik. És találkozni, is mindössze egyszer találkoztak, amikor óvodás volt a lányom. Mikor már biztos volt, hogy komoly a dolog kettőnk között, és összeköltöztünk a férjemmel, szóba került, hogy mi legyen, elmondjuk a kislánynak, vagy sem, hogy nem az apja nemzette, vagy sem? Én ha úgy alakul, elmondanám neki, és ha kérné el is vinném a nemzőjéhez, ha kiváncsi lenne rá. Nem bunkó ember, és a gyerekkel sem lenne tuskó. És amikor leváltak útjaink, akkor abban maradtunk, hogy ha a gyermek látni akarja, elviszem hozzá, de ő nem keresi. Ezt meg is igérte, tartja is hozzá magát. Később, mikor úgy 2 hónapos lehetett a pici, összefutottunk, és akkor abban is megállapodtunk, hogy mailben úgymond tartjuk a kapcsolatot, és mesélek neki a gyerekről. Szóval mindent tud a lányról, csak a lány nem tud róla. Ezekről a levelekről a férjem nem tud szerintem, mert én nem emlitettem neki. Bár nem is dugdosom. Ha akarja, bármikor el tudná olvasni, és akkor látná is, hogy csupán a leányról esik szó, hogy hogy van, miket csinál, mi újság vele a suliban, hogy meg a tanulás, ilyenek. Rólam, a férjemről, a második gyermekemről semmi. Szóval a férjem azt mondja, hogy ne mondjuk el a gyereknek, én amellett voltam, hogy azért erről tudnia kellene. Igy abban maradtunk, hogy ha valami módon rákérdez, akkor kertelés nélkül elmondunk neki mindent. Soha nem is hazudtunk neki, igy akkor sem fogjuk tenni. Hogy egyszer talán rájön, az sanszos, mert a családból mindenki tudja, hogy az előző kapcsoltamból született, egy csecsemőt nehéz is lett volna eldugni. :)) elég az is, ha valaki elszólja magát, bár senkit nem kértünk titoktartásra.

Amúgy a leány nagyon szereti az apját (férjemet), és a férjem is őt.Sokszor jobban elvan apával, mint velem. Együtt tanulnak, és ők bevállalósabbak az ennivalók terén is. A fiam, és én, inkább a régi jól bevált izeket szeretjük, a lányom, és az apja, meg kipróbálnak szinte minden újdonságot, szóval nagy ínyencek. :))


Szóval, ti mit tennétek, elmondanátok neki? Vagy maradna minden a régiben, és nem szólnátok semmit.


2011. aug. 30. 22:55
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves a lány? Én mindenképpen elmondanám neki, mert előbb-utóbb rájön és rajtatok csattan az ostor.
2011. aug. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
91%

Elmondanám. Én nagyon gyűlölnélek ha nem mondanál el egy ilyen fontos dolgot. Ez nem a Mikulás vagy a Nyuszi hozza az ajándékot dolog. Joga van tudni, neked kötelességed elmondani.

Ha kamaszkorban tudja meg, hogy gyakorlatilag hazudtatok akár egy életre elveszítheted a lányodat (vagy a bizalmát).


Attól mert elmondod az igazat, úgyis azt az embert fogja szeretni aki őt felnevelte és nem a másik ismeretlent. Az meg, hogy hazudtál lehet, hogy nem igaz, de nem is mondtál igazat...

2011. aug. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Mond el neki,joga van tudni ki is a vérszerinti apja.Az édesapja az marad neki mindíg aki felnevelte,ez nem fog változni,ne aggódjatok ez miatt.Eü.dolgok miatt is jó tudni,ki a vérszerinti apa.
2011. aug. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok fü gg attól, hogy hàny éves a lànyod nem vagy könnyü helyzetben. Mindenesetre ha megmondod neki most, nagy törés lesz nàla.
2011. aug. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 Yarra ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz dolgod van, nehéz helyesen döntened, elhiszem. Én személy szerint elmondanám neki a férjeddel együtt leülve, komoly beszélgetéssel, amelyben biztosítjátok számára hogy te és a férjed is nagyon szeretitek, és mivel már elég "nagy" hogy megértse, megérdemli, hogy megtudja az igazságot.


A mostohalányom fiúja járt úgy hogy egy véletlen, poénból elmondott mondatból kb 25 évesen (nem is hasonlítok rátok, valjátok be hogy örökbe fogadtatok- hangsúlyozom, poénból mondta),az anyukája bevalotta, hogy tényleg örökbe fogadták. Mondanom se kell, minta leöntötték volna forró vízzel. Néhány év eltelt, de azóta is nagy tüske ez benne.


A ti helyzetetek kicsit más, persze, és nem is vagyok szakértő, de lehet nagyobb törés lesz benne ha később tudja meg felnőtt korában véletlenül, hogy nem a férjed az apukája. Egészen biztos, hogy jót akartok neki, szurkolok, hogy minden OK legyen!

2011. aug. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Egészségügyi dolgokat mindig megirom a vér szerintinek. Bármi ilyesmi van, és az orvos is tudja, hogy nem a férjemé. Az lemaradt, hogy a férjem irta alá az apasági, a vérszerintinek egy pillanatig nem volt a nevén nem is jegyeztettem be sehova. Nem tartok attól, hogy nem szeretné a lányom az apját, vagy megutálná, csupán a férjem aggódik ez miatt, és talán ehhez joga van. Vagy tegyek rá, hogy mit gondol ő, aki 10 éve szereti már úgy a lányomat, mint a sajátját, aki mindent megtesz érte, és ha módjában áll, a csillagokat is lehozza neki?
2011. aug. 30. 23:16
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha eddig nem mondtatok el akkor most mar inkabb varjatok amig felno. a ferjedet teljesen apjanak tekinti es boldogok vagytok keves eselyet latom h pozitivan elne meg h mas az apukaja. En a helyedben beszelnek az osszes rokonnal es barki massal aki tud rolatok elmondanam h majd 18 utan szeretnetek elmondani.

Persze lehet korabban v kesobb is attol fugg milyen lesz a tinikora, akkor erzelmileg nagyon erzekenyek.

De nehez igy valaszolni h mi nem ismerunk titeket.

2011. aug. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Titoktartásra nem kértünk senki, ha valaki el akarja mondani, úgyis elmondja, egy igéret nem tartja vissza. De még soha senki nem hozta szóba úgy, hogy a kislány is ott legyen a közelben.
2011. aug. 30. 23:21
 9/33 anonim ***** válasza:
75%

A férjed nem lehet ennyire "önző"...attól nem fogja kevésbé szeretni...

ha 16-17 évesen feldúlva az indulatoktól a szemébe mondja, hogy "te nem vagy az apám, gyűlöllek!" szerintem rosszabb lesz...

A legjobb lett volna eleitől "belenevelni" a gyerekbe.

Minden esetre minél később mondjátok el annál rosszabb, próbáld megértetni a férjeddel.

A sírba biztos nem viszitek ezt a titkot

2011. aug. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz helyzet, de ha én lennék a gyerek helyében, én jobban örülnék, ha a szüleim őszinték lennének és elmondanák nekem. Sokkal rosszabbul esne szerintem annak a lánynak, ha valaki mástól tudná meg véletlenül.
2011. aug. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!