Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet hogy régimódi vagyok....

Lehet hogy régimódi vagyok. De ez miért baj?

Figyelt kérdés

Unokatesóim úgy cserélgetik a párjukat, mint más az alsóneműjét.Az ilyen egyhetes pasijukat,csajukat is odarángatják minden családi eseményre,

és a másikon már megint más van.

engem meg az egész család totál lesajnál, hogy még csak egy pasim volt fél évig, és vele se jött össze az életre szóló szerelem (vagy a páréves házasság csodás válással :P).

nem értik meg, hogy én nem szeretek úgy kezdeni egy kapcsolatot, hogy odajön a srác, telefonszámot kér, első randi kipipálva, másodikon már letapiz, meg smárol, 3.-on szex.

én nem az a szex&newyorwk-típus vagyok, hogy rögtön egy ismeretlen ágyába vessem magam, aki ki tudja, milyen csontvázat rejt a szekrényében.

szeretek valakit 2-3-4 hónapig is csak megismerni hogy megtudjam, vannak-e esetleg "ügyei", csúnya titkai...

nem akarok csalódni, nagyon sokszor randiztam már, és próbáltam azzal a módszerrel, amivel a többiek, de sose sikerült.

sőt, mindenkiről elég hamar kiderült egy börtönös, drogos sztori, vagy hogy van mellettem még csaj...

nem is azzal van a gond, hogy akkora igényeim lennének.

felőlem cigizhet, ihat az illető, elég egy átlagos külső, csak jó ember legyen. szeressen, és ne csaljon meg, ennyi a kívánságom, de egyre reménytelenebbnek látom.

a családban viszont én vagyok a "prűd", az "apáca", a szűzp..a (pedig nem is vagyok szűz, de ezeket hallom vissza, hogy a hátam mögött mondják).

kicsit már unom. a saját anyám is mindig mondja, hogy a nyakán fogok maradni.

a másik, hogy sajnos azt látom, a pasik nem kitartóak, ők 1 hét alatt akarnak "becsjozni", minimum egy évre.

de én képtelen vagyok valakibe beleszeretni néhány randi után.

mit csináljak? lehet hogy tényleg reménytelen eset vagyok, de nem értem, miért kell még piszkálni is ezért :/

20/L


2011. aug. 31. 16:42
1 2
 1/11 anonim válasza:
66%
Szerintem ez egyáltalán nem baj. Jó volna ha több ilyen lenne mint te (mi , én is ilyen vagyok). Épp mi vagyunk azok , evvel a gondolkodásmóddal a "normálisak".
2011. aug. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%

Ha ez neked megfelel, akkor senkinek semmi joga beleszólni. Véleményük viszont lehet, amit tiszteletben kell tartani. Én magam sem vagyok a tesztelgetés és kivárás híve előre meghatározott időperiódusokra, mert az megöli a szerelem spontán jellegét. A bizonytalanság és bizalmatlanság már csírájában fojtja el mindazt, ami esetleg kialakulhatna. Ha randizok egy nővel, és úgy hozza a helyzet, akkor nem gondolom rossznak a csókot, vagy akár a szexet. Miért kellene visszafognunk magunkat, ha erre vágyunk? Lehet, hogy ő abban a helyzetben őszintébb ott és akkor, mint valaki, aki türelmesen várakozik 2-3 hónapot. Mert te azt szeretnéd elérni, hogy valakinek minden titka kiderüljön ennyi idő alatt, ami lehetetlen. Közben tördeled a kezed, hogy vajon mikor derül ki, hogy az illető strici, és ez nem hiszem, hogy segítene a kapcsolat fejlődésében. Távolságot tartasz, ezt a másik is látni fogja, és azt fogja hinni, hogy nem is komolyak a szándékaid, vagy titkolsz valamit. Végül talán azért veszíted el, mert ugyanazt gondolja rólad, mint amit te róla feltételeztél.

Szóval vagy beleadsz mindent egy kapcsolatba, vagy mindig várhatod a katasztrófát, és élhetsz kétségek között. Sosem fogsz senkit teljesen kiismerni, de nem is kell.

2011. aug. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%

Egyáltalán nem vagy reménytelen eset. Az a baj, hogy ha a veled kb, egykorú fiúk érdekelnek, akkor gáz van, mert ők még nem akarnak egy életre elköteleződni, csak egy hétre. 30 körül, esetleg 4-5 évvel előtte talán, de addig élvezni szeretnék az életet. Mindenesetre azért próbálkozni nem árt.

Akik meg ilyen hülyeségeket mondanak, azokat magas ívből sz.rd le, nem a ő dolguk/életük, és tényleg nem normális, amit csinálnak. Anyud pedig csak boldognak akar látni, ezért siettet a bunkó megjegyzéseivel.

2011. aug. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%
Nem értem nagyon a kérdést! Valaki ilyen, valaki olyan! Azzal, hogy bizonygatjuk, hogy ez a típus a jobb,mint ami Te vagy, még a családod piszkálni fog, szóval semmi nem változik! Amúgy meg van egy arany középút az ismerkedésben, de ha Te tényleg elhiszed, hogy Rád fél évet fognak várni a pasik, tényleg Anyukád nyakán fogsz maradni!
2011. aug. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

hát már egyáltalán nem hiszem, hogy várnának akár csak 3 hónapot is :(

de nem tudok más lenni. ha engem letámad 1 pasi a csókjával 2. 3. randin, onnantól kezdve én nem bírok találkozni vele.

egyszerűen ez nekem gyors, elkezdek félni, hogy majd felhív magához,kihasználja a testi erőfölényét, és hiába nem akarok szexet, majd rákényszerít.

egyébként nem a saját korosztályom érdekel, sajnos kevés velem egykorúval tudok jól elbeszélgetni, általában idősebbekkel kötetlenebbül, zavar nélkül társalgok (vlsz azért, mert a sulikban elég sokat bántottak a velem egykorúak).

az is érdekes, hogy mikor idősebbel randiztam, ő nem érintett meg mindenáron, nem próbált "lekapni"...sztem a 30 év körüli férfiaknál több olyan van, aki kicsit hagy időt.

2011. aug. 31. 17:03
 6/11 anonim ***** válasza:
43%

Több ön- és társismeret, kevesebb csalódás.

Több önismeret, nagyobb bizalom.

Több társismeret, jobb választás.

Röviden ennyi. Nem régimódi vagy, hanem fogalmad sincs a kapcsolatokról.

2011. aug. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%
Ezek a félelmeid viszont inkább pszichológus szükségességére utalnak(a legkomolyabban mondom), mert az nem normális, ha egy egyébként csodálatos eseménnyel, az első szeretkezéssel kapcsolatban te a nemi erőszakra asszociálsz. A szorongásod okát kell megtalálni.
2011. aug. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%

"Lehet hogy régimódi vagyok."


Nem vagy az. Mindig is 2 stratégia létezett. Voltak mindig is, akik néhány hetente cserélték a partnerüket, és aztán az ötvenediknél vagy a századiknál rájöttek, hogy ez az igazi, és azzal néhány hónap múlva összeházasodtak. Meg vannak és voltak azok, akik hónapokig vagy évekig nyújtják a kapcsolataikat, és kb. a 2.-3. barátjukkal/barátnőjükkel végül össze is házasodnak. Ez nem régimódiság vagy modernség, hanem így van és így volt.


Azt viszont ne képzeld, hogy a te stratégiád felsőbbrendű a másiknál, mint ahogyan a fordítottja sem igaz.

2011. aug. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%

17.03


Ezek a határidők, mint 3 hónap, honnan jönnek? Semmi alapjuk nincs.


"kihasználja a testi erőfölényét, és hiába nem akarok szexet, majd rákényszerít"


Csatlakozom a fentebbi hozzászólóhoz, aki a pszichológust javasolta, ez a szintű aggodalom tényleg nem jó.

2011. aug. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
34%

szia:)

NEM! nem vagy régimódi, hanem RENDES lány, aki igazán büszke lehet arra, hogy nem bújik minden héten más pasi mellé:)

mondjon bárki bármit, a te életed, és ha te így érzed jól magad, akkor ne változtass rajta...

tudod majd később az ilyen lenéző emberek, akik csak kritizálnak és régimódinak tartanak, majd lesnek, mert ha sikerül megtalálnod az igazit, aki értékelni fog téged az említett dolgokért, akkor neked az egy tartós, nagyszerű kapcsolat lesz...és ők meg majd nézhetnek, hogy nekik vajon ez miért nem sikerül...

én is így gondolkozom amúgy...nem akarok összejönni akárkivel, és főleg nem akarom elmélyíteni a dolgot addig, amíg nem ismerem jól az illetőt...

gondoljanak azt mások, amit csak akarnak...teis vedd így a dolgot:)

2011. aug. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!