Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Régimódi vagyok? Nektek...

Régimódi vagyok? Nektek milyen az ideális élet párkapcsolat, esküvő szempontjából? (lent bőv. )

Figyelt kérdés

A párkapcsolat, esküvő szempontot arra értem, hogy melyiket gondoljátok tökéletesnek:

-ha már tizenéves korod óta együtt vagy a pároddal, és huszonévesen összeházasodtok, magyarul nem volt más férfi/nő még az életedben

-ha huszon/harmincévesen jöttök össze, és utána valamikor összeházasodtok

-vagy más variációk, mert van még egy csomó..

Azért írtam ezt a kettőt, mert nekem az első olyan tökéletesnek hangzik. Tizenévesen összejöttünk, huszonpár évesen összeházasodunk (tételezzük fel hogy mindenünk megvan hozzá, értem ezt: pénz, közös otthon stb).

A másik meg, hogy 25 éven felül még nincs meg az igazi, és csak azután kezdesz el építgetni egy kapcsolatot, majd utána összeházasodtok.. Addig elmegy az idő, és máris 30-asok lesztek..

Régimódi vagyok?

Nekem a tökéletes az lenne, ha azzal akivel most vagyok (2 éve), vele leélhetném az egész életem. Huszonpár évesen összeházasodnánk (ha meglesz/lenne a megfelelő anyagi helyzet..), aztán gyerekszülés. Így fiatal szülők lennénk... Ahh tök jó lenne. :)

Kicsit elkalandoztam.. Nagyon álomvilágban élek?

17L


2010. nov. 25. 16:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
Pedig velünk pontosan ez történt.17 évesen jöttünk össze, 19 évesen már babát vártam, összeházasodtunk, a lányunk januárban lesz 17 éves, és még mindig imádjuk egymást.Rengeteg melóval, de lett nagy családi házunk, biztos jövedelmünk.Nekünk ez a szerelem egy életre szól!
2010. nov. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de az első amit mondtál nekem is nagyon tetszik, bár tudom hogy ez általában nem így szokott alakulni sajnos.

Szerintem nem vagy régimódi, jó hogy így gondolkodsz, nem pedig úgy hogy akkor ne legyen komoly kapcsolatod, ilyen rövid távúból viszont 5000. Persze biztosan vannak olyan emberek, akik máshogyan gondolkodnak, és nincs velük semmi bajom, de szerintem ha valaki talál egy olyan embert, akit nagyon szeret, akkor teljesen rendben van, hogy vele akarja leélni az életét. Történhet olyan, hogy ez az érzés elmúlik, de nem mindenkinél, ismerek ilyeneket, nem is keveset:)

2010. nov. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 margoz ***** válasza:
Szerintem a legtöbb emberben van elképzelés az elötte álló életröl,és fogadalom,hogy hogyan is éri ezt el.Nem vagy régi módi,szép célok,és ha mind a ketten igy gondolkoztok erröl,akkor meg is valósul.Sok sikert!
2010. nov. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
mindenki más, más az igénye.nekem eszem ágában sem volt házasodni még a 20-as éveim elején. jó volt hogy csak járunk. most vagyok 30 és a mostani párommal tervezünk igazán komolyan, esküvő és gyerekek stb. én ezt az időzítést tökéletesnek tartom magamnak. de minden ember más.
2010. nov. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nekem a második, de házasság és gyerek nélkül ;)

(N)

2010. nov. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Szerintem is jól hangzik az első variáció, de sajnos én úgy látom, százból egynek alakul így az élete.. Sokkal általánosabb az, hogy tizenévesen az ember még csak "próbálgatja" a kapcsolatokat - és itt nem ágyba be ágyból ki típusra gondolok - mert még önmaga sem tudja, milyen társak akar. Ha te már 17 évesen megtaláltad az igazit, irigyellek.. Én 26 vagyok, és még mindig nincs meg, volt valaki, akivel sok évig együtt voltam, de rosszul választottam. Úgyhogy most ismét keresek.. és nem azért, mert így terveztem volna az életemet. Kicsit félek, hogy ki fogok csúszni az időből, és 40 évesen jutok csak oda, hogy gyerekeim legyenek.. de hát mit csináljak, egy babához mindenképpen két ember kell:S
2010. nov. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Tizenévesen ismerkedtünk meg, közeledünk a 30-hoz de még nem házasodtunk össze. Ez így a legtökéletesebb.
2010. nov. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Akibe 17 évesen halálosan szerelmes voltam, pár év múlva rájöttem, mennyire nem való hozzám. De ehhez kellett némi élettapasztalat, és az, hogy kiszeressek belőle és tisztán lássak végre.


A páromat végül 29 évesen találtam meg. Nem volt más férfi az életemben, csak ő. Én is régimódi vagyok, és nem bántam meg, hogy a házaságyunkban nincs más férfi emléke.


Álmodozz csak. :-) Kívánom, hogy váljanak valóra az álmaid!

2010. nov. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Tényleg jól hangzik, hogy az ember annak szentelje egész életét, akivel még gyerekkorában ismerkedett meg, összeházasodjanak, gyerekeik legyenek, boldogan éljenek halálukig.

Én is így szerettem volna, de ez nem ilyen egyszerű, ugyanis két emberen és egy rakás körülményen múlik. A gyerekszerelmek nagyon törékenyek, pláne manapság, nem sokuk éri meg az 1 éves kort. A szerelem önmagában is becsapós, mert azt látjuk benne, amit látni akarunk. Hogy hogyan tovább, azt a rózsaszín köd felemelkedése utáni hónapok és évek döntik el. Tehát több dolognak kell passzolnia: Elég érettnek kell lennetek már gyerekkorban, hogy megmaradjon a kapcsolat, aztán a szerelem lángolásának megszűnése után el kell viselnetek párotok azon tulajdonságait, amik esetleg elviselhetetlenek, valamint képesnek kell lennetek a változásra, a másikért. Ha minden összejön, akkor sikerül az álom. Két emberen múlik.

2010. nov. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Hát persze, mindenkinek más a tökéletes, és ez így jó :) Egyébként remélem nem értette félre senki, azt hogy "elmegy az idő, és máris 30-asok lesztek", ezt nem úgy értettem, hogy akkor már öreg vki ha 30 éves, mert egyáltalán nem. Meg attól még házasodhat meg minden, csak nekem az elképzelt tökéletes, az a huszas években a házasság, gyerek.

Persze nem biztos hogy így is lesz.

Köszi a válaszokat:)

2010. nov. 25. 16:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!