Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudok ilyen helyzetbe...

Mit tudok ilyen helyzetbe csinálni?

Figyelt kérdés

Elégé érdekes az esetem! Mamánál élek ! És az lenne a kérdésem hogy a családi pótlékot a szüleim nem adják oda és nem fizetnek semmi gyerektartást és semmit ilyenkor mit tudok tenni ? mert ártani nem akarok nekik de azért rossz minden hónapba pénz nélkül lenni!

Mit lehet ilyenkor tenni ?


2011. aug. 31. 16:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Miért élsz a mamádnál? Hivatalosan nála vagy elhelyezve? AKkor neki kellene igényelnie a családipótlékot utánad.
2011. aug. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem hivatalosan! Hát mondjuk úgy hogy egyéb okok miatt iskolát kellet váltanom és itt találtunk olyan iskolát amit szeretem volna!
2011. aug. 31. 16:52
 3/17 anonim ***** válasza:
73%
Az a pénz egyébként sem téged illetne, hanem a mamádat. És ha neki teher lesz a te eltartásod, akkor úgyis meg fogja beszélni a szüleiddel.
2011. aug. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
73%
+ nem tudom, mi jogon kérnél gyerektartást a szüleidtől, mikor éppen hálásnak kéne lenned nekik (és a mamádnak, aki befogadott), hogy olyan suliba járhatsz, amilyenbe akarsz. Mert ha a távolságra hivatkozva beraknak valami helyi gimibe, az lett volna a baj.
2011. aug. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
De jó formán az nekem jár! ha nem otthon élek a Családi pótlék azért jár hagy a gyerekedre költsed! De én nem részesülök belőle!
2011. aug. 31. 16:59
 6/17 anonim ***** válasza:
39%
a paraszt mindenedet
2011. aug. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%
Mi jogon tartják meg a szülők a családi pótlékot, ha a gyerek nem él velük?
2011. aug. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
az a pénz a mamádnak járna,nem pedig a szuleidnek vagy neked!!!kosztra,sulira,ruhákra!az viszont elég szar,hogy a mamád nevel és a szuleid meg megkapják azt a kevéske! pénzt.beszéld meg szuleiddel,hogy adják oda mamidnak,mert az neki járna
2011. aug. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked nem, de legalább a nagymamádnak adhatnának, hiszen most ő tart el, ha jól értem.
2011. aug. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
De mondom, az a pénz az nem a te zsebedbe kéne hogy vándoroljon, hanem a mamádéba. De ha neki nem hiányzik, mert enélkül is el tud látni téged, akkor ez van. A bérletedet, tankönyvet, utazásodat ki fizeti? Haza már egyáltalán nem jársz?
2011. aug. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!