Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudok ilyen helyzetbe...

Mit tudok ilyen helyzetbe csinálni?

Figyelt kérdés

Elégé érdekes az esetem! Mamánál élek ! És az lenne a kérdésem hogy a családi pótlékot a szüleim nem adják oda és nem fizetnek semmi gyerektartást és semmit ilyenkor mit tudok tenni ? mert ártani nem akarok nekik de azért rossz minden hónapba pénz nélkül lenni!

Mit lehet ilyenkor tenni ?


2011. aug. 31. 16:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Számtalan ilyen kérdés volt már, én is kifejtettem máskor is a véleményemet, de akkor most is röviden.


A gyerektartás, családi pótlék azt illeti meg, aki fizet. Tehát így, vagy úgy, a gyerek javát kell hogy szolgálja. Ha a mamádnál élsz, és a szüleid nem fizetnek semmit utánad, például nem kapsz tőlük karácsonyi ajándékot meg semmit, akkor a mamádat illeti meg, lévén, hogy ő fizet mindent.

Ha azonban a mamádnál élsz, de a szüleid fizetik a ruházkodásosat, a tankönyveidet, stb., akkor őket illeti meg a pénz.


A lényeg mindig az, hogy a pénznek a gyermek javát kell szolgálnia. Akár így, akár úgy.

2011. aug. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

"itt találtunk olyan iskolát"

szóval végülis közös megállapodás alapján vagy ott ahol. Nem hiszem el, hogy csak úgy levették rólad a kezüket, hogy a mamádhoz költöztél át. Vagy ő fizeti a könyveidet, az ellátásodat, mindent, úgy hogy ők be sem szállnak? Mert ezt valahogy nehezen tudom elképzelni, vagy nem mondtál el mindent... Amúgy a kérdésedre válaszolva, esélytelen, hogy azt a 12.200Ft-ot (vagy mennyit) megkapd! Ha el is intéznétek, hogy mától ő a gyámod (ami jó sok papírmunka, bíróság és miegymás), akkor is a mamád kapná kézhez és nem te.

2011. aug. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 sumergo ***** válasza:
Azért, hogy a gyerekre költse.. Az a pénz legfeljebb a nagymamádat illetné, de téged semmiképp. Arra van, hogy az "állambácsi" beszáll a nevelésed költségeibe! Arra, hogy legyen ennivalód, víz, áram, stb. Ezeket a mamád biztosítja neked, tehát nem kell, hogy magadról gondoskodj. Ha a mamádnak ez problémát jelent, beszélje meg a szüleiddel, de te ebbe ne szólj bele.
2011. aug. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"+ nem tudom, mi jogon kérnél gyerektartást a szüleidtől."

mert az neki jár azt a gyerekek eltartására szolgáltatják, de ha nincs otthon a gyerekük, akkor viszont NEKIK nincs joguk felvenni..

2011. aug. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Az a pénz nem a te zsebpénzed arra való hogy abból fizeseék a kaját, rezsit, fogkémet, bérletet....

Legfeljebb a nagyid kérhetné de csak ha hivatalosan kéri az elhelyezésed.

2011. aug. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy a mamát illetné meg ! De mindent a mama fizet busz és stb... ! Igen járok haza a szünetekbe!Én nem azt szeretném h ez a zsebembe mennyen hanem hogy a mamának anyagilag ne legyek ennyire meg terhelő!
2011. aug. 31. 23:26
 17/17 anonim ***** válasza:
Mért nem a nagyi beszél a szüleiddel, vagy a nagyid a gyámhatóságon kérje a hivatalos elhelyezésed akkor megkapjátok. Amúgy nagykorú vagy mert akkor kérheted magadnak.
2011. szept. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!