Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért baj az, hogy Templomba...

Miért baj az, hogy Templomba járok? Lent részletesen.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Én egy 19 éves srác vagyok. Nem iszok, nem cigizek, nem bandázok, nem járok bulikba sem. Én a vallásban találtam meg magam. Református vagyok. Egy hónapja járok Templomba, de anyám amikor tud, problémát csinál belőle. Vettem a spórolt pénzemből Bibliát, erre azt mondta gúnyosan, lenézően, gúnyosan hogy: "Jövő héten vegyél még egyet!" - Miért baj az, ha én a vallásban találtam meg magam? Miért baj ez? Ez az egyetlen az életemben, amiben tejesen megtaláltam magam, és ez baj. Nekem ez az egyetlen örömöm, mégis baj. :(


2011. aug. 31. 19:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezt így anyádtól is megkérdezted? Ugyanígy elmondtad neki? Mert akkor nagy baj vaj, ha nem érti meg. Ohh én hogy örülnék, ha a fiam templomba járna. Nincs vele semmi baj. Könnyebben veszed majd az élet nehézségeit, és a bajban sem csüggedsz el (olyan könnyen). Szerintem ez egy nagyon jó útmutató az embernek. Irigyellek. Ne add fel, anyád is előbb-utóbb rájön, hogy talán ez mégis jobb, mintha a rendőrségre kellene járnia, mert állandóan baj van a fiával.
2011. aug. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
Elég szar lehet h még Anyukád is így kezeli a dolgot..Mégha valamelyik korbeli srác mondta vna akk azt mondom jó..De Anyukád..Hát sztem jó h vannak még ilyenek mint Te...Én felnézek az ilyenekre:)Egyedi vagy:)
2011. aug. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nincs ezzel semmi baj! Nem vagyok hívő,de ha ebben érzed jól magad tarts ki a hited mellett. De ne légy teljesen elzárkózott a világ elől, ne légy elfogult! Legyen életed,legyenek barátaid,és légy boldog-ha a vallással,akkor azzal!
2011. aug. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:

Szia! Én is járok templomba, de a lenéző megjegyzéseket, pillantások meg se hallom, nem is figyelek rájuk! Olyan vagyok, mint te:) Anyukádnak meg mond meg, hogy ez a te dolgod, nagy beleszólása úgy sincs:)

20/L

2011. aug. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Vannak korlátolt emberek, ezért van ott a világ ahol van.
2011. aug. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

"Ti azonban, szeretteim, emlékezzetek meg azokról a beszédekről, amelyeket a mi Urunk Jézus Krisztus apostolai előre megmondtak.

Azt mondták ugyanis, hogy az utolsó időben csúfolódók támadnak, akik istentelen dolgokra irányuló szenvedélyeik szerint élnek.

Ezek szakadásokat támasztanak, testi emberek, akikben nincsen Szentlélek."


"Boldogok vagytok, ha gyaláznak titeket a Krisztus nevéért, mert a dicsőség Lelke, az Isten Lelke megnyugszik rajtatok."


"Boldogok vagytok, szegények, mert tiétek az Isten országa.

Boldogok vagytok, akik most éheztek, mert majd megelégíttettek. Boldogok vagytok, akik most sírtok, mert nevetni fogtok.

Boldogok vagytok, amikor gyűlölnek titeket az emberek, és amikor kiközösítenek, gyaláznak benneteket, és kitörlik neveteket mint gonosz nevet, az Emberfiáért.

Örüljetek azon a napon, és ujjongjatok! Íme, nagy a ti jutalmatok a mennyben, mert ugyanezt tették atyáik a prófétákkal."

2011. aug. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Abból, hogy leírtad nem igazán lehet kivenni miért mondja ezt anyukád.

Lehetségesnek tartom azt is, hogy csupán félt téged, amit meg is tudok érteni. Az erős vallásosság általában bezárkózottságot, izolációt okoz és valljuk be a mai világban nem fognak jókat gondolni rólad, ha valahol esetleg vallásra hivatkozol.

Mellesleg korai szerintem kijelenteni hogy ebben találtad meg magad, az ember változik, lehet akár múló szeszély is a rajongásod. A lényeg az, hogy a vallás ne zárjon el semmitől, ne vallási dogmákra építsd a világnézetedet és akkor nem lesz problémád vele, ismerd meg a világot inkább ahelyett, hogy szóról szóra elfogadod más elképzeléseit.

2011. aug. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
Nem baj, sőt dicséretes, hogy ennyire komolyan foglalkozol azzal, ami igazán érdekel és fontos számodra. A nem hívőknek sokszor nehéz elfogadni a hívőket, gyakran azonosítják őket egy túlbuzgó, elvakult, a "való" élettől teljesen elszakadt ember képével. Úgy vélik, nekik nincs szükségük ilyesmire, és el nem tudják képzelni, hogy másokat mi visz rá, hogy olyasmivel foglalkozzanak, ami számukra kvázi "nem létezik", tehát nekik értelmetlen időpocsékolás. Szerintem édesanyád rosszallássa is ilyen félelmekből és mély csodálkozásból fakad, még azt is el tudom képzelni, hogy nem rossz szándékból mondta, amit mondott, hanem azért, mert kötelességének érezte. Ő is csak a saját hite szerint tud nevelni téged, fogadd el. Egyébként nem csak hit dolgában, de más nézeteltérések esetén is meg lehet figyelni, hogy inkább jellemző az, hogy az egyik fél meg akarja győzni a másikat a saját igazáról, ahelyett, hogy törekedne a megértésére. Csak így tovább, légy erős, és tarts ki! Az így elért örömök remélhetőleg kárpótolnak majd a más téren téged ért csalódásoktól.
2011. aug. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nincs semmi gond vele. Csak sajnos ma vannak gyülekezetek, ahol a család ellen uszítják az embereket, és isten nevében leszedik pénzzel. Nem lehet, hogy édesanyád ezektől félt?
2011. aug. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Engem az anyósom meg azzal szekál, hogy mér nem találom már meg az istent... -.-"

Nem cserélünk? Adok egy vallási fanatikus anyóst az anyukádért :D

2011. aug. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!