Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vehetném rá anyumat,...

Hogy vehetném rá anyumat, hogy új ruhát kapjak?

Figyelt kérdés
az a helyzet, hogy szeretnék pár új ruhát ami nem is lenne gond de anyum nem akar venni nekem mert nem tanulok valami jól!!most elkeztem javítgatni (emiatt is meg persze magam miatt is)de héha becsúszik így is 1-2 egyes de úgy szeretnék 2-3 új ruhát kapni (nem kell nekem 20 vagy több) de sokkal jobban érezném magam mert így olyan salmpsannak érzem magam jó persze ettől függetlenűl szerintem is fontosabb az iskola de akkor is jó lenne ha kaphatnék!!
2009. ápr. 19. 19:03
 1/9 anonim ***** válasza:
30%

Szia!

Hát én ezen azért kiakadtam!

:O

Mi az,hogy nem kapsz új ruhát mert nem tanulsz valami jól?

Én sem vagyok egy jó tanuló,lehet,hogy bukok is év végén,de én azért ilyen büntetéseket nem kapok,mondjuk én bele is őrülnék,ha nem kapnék új rucikat!

Hát először is az lenne a kérdésem,hogy hány éves vagy?

Szerintem az lenne a megoldás,hogy ha mutatnál néhány lányt az ismeretségi körödből,akik jól öltöznek vagy esetleg veled egykorúakat és mond el anyukádnak,hogy neked nagyon rossz,hogy körülötted minden lány csinosan öltözködik és,hogy mindig szép és szinte mindig új ruha van rajtuk és te nagyon irígyled őket,mert neked nincsenek olyan szép és új ruháid!Ott a myvip vagy ilyesmi oldalak és ott mutogasd meg anyukádnak,hogy a veled egykorú lányok,hogyan öltözködnek és,hogyan járnak iskolába!

Mond el neki,hogy te nagyon rosszul érzed így magad,mert mindig csak a régi,megunt ruhákban járhatsz!

Ha pedig erre sem enyhül meg,akkor gyűjts pénzt te magad és vegyél magadnak ruhákat!Ez könnyebb abban az esetben,hogy ha kapsz zsebpénzt és ha félrerakod és nem a legdrágább cuccokat akarod megvenni,akkor könnyen össze fog jönni!

Ja és ha lesz születésnapod vagy névnapod,akkor is rakd el a pénzt és vegyél magadnak új ruhákat vagy esetleg kérj ruhát minden családtagtól és így már is begyűjtöttél pár új divatos darabot!

Sok sikert anyukád meggyőzéséhez!

Üdv!

2009. ápr. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
jaa tiszta cink!!nem az vannak cuccaim de azok főként hosszúújú (amit még télen kaptam) vagy már régi!!gondolom azé rá tunám venni ha nagyon könyörögnék gondolom de áhhh:S:Sam 15 vagyok!!szóval nem egy 10 éves akinek jóvan hor a régi cuccaidat nem mintha gondolom olyan extra igényim lennének!!am velem is az agond hogy bukása állok én úgy érzem ki fogom javítani vagy legalábbis nagyon remlem és már csak magam miatt is ki akarom javítani mert cink a bukás:S
2009. ápr. 19. 19:59
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Menj el dolgozni, és lesz pénzed új ruhákra. Mi itt a probléma? 15 évesen az a a dolgod, hogy tanulj. Nem tanulsz? Akkor miért számítasz új ruhákra? Tudod, a felnőttek elmennek a munkahelyükre, ott keményen dolgoznak, és ezért kapnak több vagy kevesebb pénzt. Ha nem dolgoznak jól, kivágják őket, és akkor nem kapnak pénzt.

Vedd úgy, hogy a te munkád a tanulás: ha nem tanulsz jól, akkor miért vársz ezért dicséretet? Nem vagy már kisgyerek, hogy ne tudd felfogni a "valamit valamiért"-elv lényegét. Így működik a világ, jó lesz, ha megtanulod, legalább ezt, ha már a tananyag nehezen megy.

2009. ápr. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
15 évesen nem dolgozhat és nem is az a dolga hogy dolgozzon. Tanuljon persze, nem azt mondom, hogy ne, de relatív h mi a rosszul tanulás, szüleimnek én voltam a rosszul tanuló pedig 4,2 volt az átlagom. A szülő dolga pedig az, hogy gondját viselje a gyereknek....szerintem.
2009. ápr. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%
Angol turkálóban nagyon szuper ruhákat lehet kapni és talán anyud is előbb belemenne, mitha olyan kéréseknek lenne kitéve, hogy csak egy farmergatya 15.000.-ft újonnan. Lehet anyagi okból mond neked nemet. Említsd meg neki hogy ilyen boltba szeretnél szétnézni előbb belemenne szerintem. Itt nem kell 5 ezret otthagyni és mégis kapsz rengeteg új ruhát! Sok sikert! :)
2009. ápr. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a probléma, hogy nem naprakészen követed a divatot?

Amúgy mitől érzed magad slamposnak? elnyúltak és szakadtak a régebbi ruhák? vagy csak nem tegnap kerültek a butikokba? nem árt mérlegelni és az alapján kérni anyukádtól új ruhát, mert a divatnál elég sok dolog előbbrevaló, viszont ha nem kinézetileg(szerinted) hanem minőségileg hordhatatlanok, akkor addig nyaggasd, míg nem kapsz valamit! ha viszont semmi baja a cuccaidnak azon kívül, hogy tavaly volt divat, akkor inkább hagyd a francba és tanulj!

2009. ápr. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

szia

nehezen értelek meg

az én lányaim fősulisok,gimnazisták,szinte szin ötös tanulók,és örülnek hogy tanulhatnak,és van mit ennünk,na meg van sok tartózásunk is,és csak karácsonyra kapnak új ruhát,meg 1-2 pólót nyárra.nekünk ez luxus

hála Isten nem követelőzők

2009. ápr. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
beszélj vele, ha meg 1 évvel idősebb leszel elmehetsz a suli mellett diákmunkára és lesz pénzed.
2009. ápr. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Itt nem az a gond, hiszen anyukád vesz ruhát, csak rá akar venni a tanulásra. Beszélj vele, hogy megérted, és tanulsz is. Mond, hogy tudod, hogy akkor vesz neked ruhát, ha javítassz. Mondd, hogy tudod hogy fontos a tanulás, és tanulsz is.És sajnálod hogy mégis lett egyes és kettes, de azt is ki akarod javítani. De mondd meg, hogy vége lett a télnek, és már könnyebb ruha kell, és nézze meg, már ezeket a jobb jegyeket szerezted, és nehéz neked tanulni a suliban ha meleged van, vagy slamposnak érzed magad. és vegyen előlegbe egyet kettőt, mert te is már szereztél jobb jegyet is. És mondd hogy ezzel motiváljon, hogy folytasd. Mond, hogy részeredmény, és csak egy rész ruhát kelll venni, ezt humorosan mondd!

Ismételgesd, hopgy tudod, milyen fontos az iskola, csak addig is amíg még szerzel jó jegyet valami kicsikét vegyen! És komolyan beszélj a tanulásról, de a kérést próbáld viccesen fogalmazni!

2009. ápr. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!