Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igazam van? Csak mert lány...

Igazam van? Csak mert lány vagyok házimunka!?

Figyelt kérdés

Szóval a báytámnak soha semmijen házimunkát nem kell csinálnia, de nekem igen. Megkérdeztem miért van ez, eddig arra tippeltem hogy mert ő az idősebb, de azért márkezdett ez zavarni... De azt mondta apa hogy azért mert én lány vagyok ő meg fiú. Ezen jól felhúztam magam, és megmondtam hogy akkor mostantól nem csinálok semmit. Mert én úgy gondolom hogy ezzel az erővel abbahagythatnám a sulit és nem megyek el dolgozni, elvégre ez a férfiak doga..

Ő pedig ezen megsértődött, hogy nem igaz hogy ennyit nem bírok megtenni. Meg bírnék tenni, csak épp zavar hogy mindössze azért réám hárul a feladat mert lány vagyok... nagyon idegesít ez a felfogás.

Igazam van?


2011. szept. 1. 15:52
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

szerintem igazad van

f

2011. szept. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem igazad van. Az én öcsém sem hajlandó csinálni semmit. Olyankor én sem takarítok :D

Nem te vagy a ház asszonya, hanem anyukád... Ha a bátyád megcsinálná a férfimunkát, pl autószerelés, villanykörtecsere, szobafestés ilyesmi, akkor neked is kellene takarítanod. De gondolom semmi ilyesmit nem csinál, a mai fiatal pasik nem értenek semmihez :D

2011. szept. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
4%

Ha feleség leszel , és nem egy robot férjed lesz , akkor majd hívsz takarítónőt, szakácsot és egyebet?

31.N

2011. szept. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, nálunk mindenki kiveszi a részét a házimunkából.
2011. szept. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Nem, ha a férjemmel mindketten dolgozni fogunk, akkor megosztjuk. Persze ha lesz lehetőségük házvezetőnőre...de nem hiszem.

2011. szept. 1. 16:02
 6/29 Argloss ***** válasza:
100%
Neked van igazad. A szuper egyenjogúságból mindenki csak a neki előnyöseket akarja érvényesíteni a hátulütőit meg nem akarja... A családot nem lehet választani, csak elviselni, vagy otthagyni. Valószínűleg az ő nézetei már nem igazán fognak változni...
2011. szept. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is mindig ez volt.

A bátyámnak soha semmilyen házimunkát nem kellett csinálnia,néha-néha lenyirta a füvet, azért cserébe kapott 10000 (!!!!!!!!) ft-ot.

Én minden nap mosogattam, takaritottam, vasaltam, kiteregettem, soha egy köszönömöt nem mondtak.De ha egyszer véletlenül nem mosogattam el, egyből jött a : "te egész nap csak fekszel" duma..

2011. szept. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
11%

Ez van, néhány szerep mindig meg fog maradni. Ilyen az is, hogy ha nehéz tárgyakat kell cipelni, akkor nem a nőt fogják hívni(pedig egyenlőség van!), hanem a férfit. Ha műszaki dolgot kell csinálni, akkor is a férfiért kiáltanak, viszont ha ki kell mosni, akkor a nőért. Innentől ezt könnyű megoldani: A férfi segít a nőnek a mosásban, a nő segít a férfinak a cipekedésben. Mindkettő képes rá, csak a nyafogást kell elfelejteni.

Ha viszont egyik a másik feladataiban nem hajlandó osztozni, akkor nem lehet elvárni tőle a viszonzást. Tehát vagy megmarad mindenki a szerepében, vagy osztoznak.

2011. szept. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
78%

Én is utálom ezt a hozzáállást, hogy azért, mert valakinek nem puncija van akkor már nem kell neki semmit csinálnia.

Azért már nem a 16. században vagyunk, hogy az asszonyé a házimunka.

Azért nekünk az élettől is alapba több feladatunk van, hisz nézzzük a gyerekvállalást. Pasinak mi dolga van? Csak élvez egyet azt annyi! A nőnek????? Naaa???

Én nyakönönteném egy nagy adag hidegvízzel! Vagy nem kapna ebédet ha nem főz meg magának, ennyi...

Tisztelet a kivételnek azokhoz a férfiakhoz akik tényleg mindennap reggeltől estig dolgoznak, vagy segítenek mindenben amiben csak tudnak!

23/N

2011. szept. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
6%

Most attól hogy leírjátok hogy neki van igaza , és hogy ezt nem neki kéne, attól még úgyis a nők fogják. Akik ilyen fiúk/férfik, azok nem hiszem hogy megváltoznak.

31.N

2011. szept. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!