Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan dallam/illat amiről...

Van olyan dallam/illat amiről egy emlék jut eszetekbe?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon sok ilyen van, és igyekszem megőrizni az emlékeknek. Például tinédzserként voltunk egy fantasztikus kiránduláson a szüleimmel, és amíg utazgattunk végig a rádiót hallgattuk. Ment néhány sláger, amit ha most meghallok egyből bevillannak olyan emlékek amik amúgy sose jutottak volna eszembe. Igyekszem nem rongyosra hallgatni őket, hogy ne menjen el az emlékezési hatás. :)


De ugyanígy van az illatokkal is, pl férjem parfümje, amit az első találkozások alkalmával használt, vagy egy tusfürdő illata, amit egy boldog időszakomban használtam.


Veletek volt ez így? Elmesélhetitek azt is hogy mi és milyen emlékeket csalt elő :)


2011. szept. 1. 18:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
igen persze nekem is vannak:D
2011. szept. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

igen,vannak és szerintem szinte mindenkinek van...

max.olyannak nincs aki soha nem volt sehol,nem barátkozott,

nem csajozott/pasizott :)))

2011. szept. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Varga Viktor-Lehet zöld az ég-az első leszbikus élményemre...

Dolce...-Light blue- az exem illatára...

2011. szept. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
a 67-es út mellett..ezen én sokszor elpityeredek,mert nagyon megható és mindig egy rokonom jut róla eszembe aki fentről figyel.
2011. szept. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

A párom parfümjére én is emlékszem,bár most is szokott néha olyat használni.És furi dolog,de az első gimis szerelmem illatát is felismerem,ha valakin megérzem.

A forró csokiról a gimis évek jutnak eszembe-minden szünetben azt ittuk az automatából.

2011. szept. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Nekem van egy illat, ami mindig a régi házunkra emlékeztet, ahol felnőttem :)

a 67-es út mellett nálunk is családi dal, mindig a nagybátyám jut róla eszembe. :)

2011. szept. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Hú én a 80,90-es évekbeli mulatós számokat imádom, pedig totálisan más a zenei ízlésem! De mikor régen összeült a család, nagybátyáim apámmal kártyáztak mi meg tesómmal figyeltük őket, közbe megállás nélkül torokszakadtából röhögtek...áhh nem tudom elfelejteni!! Annyira jó volt :D De rengeteg olyan zene van ami még most is nagyon meghat, és úgy elkezdek nosztalgiázni hogy mindent elfelejtek. Pl mikor pár éve őrbottyánból buszoztam hazafele, mindig imádkoztam kb hogy mire elindulok sötét legyen, mert egyszerűen imádtam nézni ki az ablakon és bámulni fapofával miközben a groove coverage-t hallgatok!:D Akkor még nagyon az volt a mániám.

Hú rengeteg van:)

18/l

2011. szept. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
nekem is van egy pár.. pl.:hooligans-királylány-ez volt az első nagy szerelmem kedvenc száma amikor összejöttünk /kár h csak 1 estére szólt :( / nekem inkább a zenéről jutnak eszembe emlékek...szerencsére túlnyomórész jó emlékek :)
2011. szept. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Én egy éve élek külföldön,és ha meghallom a fűnyiró hangját,mindig honvágyam lesz :).
2011. szept. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Rengeteg ilyen van!

Párom parfümillata az első találkozáskor.. Ha megérzem az utcán, mindig elmosolyodok:)

Egy folyékony kézmosószappan illata, amiről az életem első tengerparti nyaralása jut eszembe. Olyan illat volt a szálláson, azóta azt Olaszország-illatnak hívom:)

Van egy V-tech szám, ami akkor ment éppen a rádióban, amikor először mentem le egyedül bevásárolni. 4 éves voltam. A zöldségesnél hallottam meg, és azóta, ha meghallom, mindig eszembe jut az a tavaszi nap:)

És még végtelen sok ilyen van, amiből kiragadtam ezt a hármat:))

2011. szept. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!