Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért tartják ennyire fontosna...

Miért tartják ennyire fontosnak a nemi szerepekhez kötődő elvárásokat?

Figyelt kérdés

"Férfias" férfi, "nőies" nő, korunk a nemeket, mint viselőjüket valamire is kötelező szerepekként kezeli ezeket. A nemi kodifikáció, mintha egy szerepjáték lenne, mely elismeri az őszintétlen alakoskodást. Azt értem alakoskodás alatt, hogy vannak olyan dolgok, amiket ŐSZINTÉN azért nem tehet meg valaki, mert "férfiatlannak" vagy "nőietlennek" tartanák. Szerintem egy hülye sztereotípia az egész. Egy férfi attól férfi, hogy nem mutatja ki az érzéseit? Ugyanmár. Egy nő attól nő, hogy csak tyütyög-mütyög és mondjuk ha sportkocsit vezet, akkor az már nem nőies?

Érzésem szerint teljesen felesleges az, hogy a nemünk kötelezzen és őszintétlen szerepjátékba kényszerítsen.


2011. szept. 2. 20:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
72%

ma 21:36

Ezek szerint bármikor megkérhetem a férjemet, hogy hordja ki helyettem a gyerekünket, mert én éppen nem érek rá. :D Tökjó! :D


Eleve a hormonrendszerünk sem ugyanolyan és tudvalevő, hogy a hormonháztartás nagyban befolyásolja a viselkedést, az érzelemvilágot, a temperamentumot, meg sok mást. Úgyhogy nemcsak a lábunk között van különbség, hanem a testünkben szinte mindenütt, a felépítésünkben, a hormonjainkban, a kromoszómáinkban.

Gondolj/gondoljatok csak bele, nem tudom, ki élt már át ilyet, de milyen érzelmi, lelki változásokon megyünk keresztül, ha valami miatt megváltozik a hormonháztartásunk működése. Pedig még csak nem is változtatunk olyankor nemet. :D


Ebből következik, hogy bár valamilyen szinten tényleg egyformák vagyunk, hiszen emberek vagyunk férfiként is és nőként is. Viszont mégis sokban különbözünk.

2011. szept. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
72%

"Azon kívűl, hogy a férfinak pénisze, a nőnek pedig vaginája van, egyformák vagyunk. Nincs a nőkbe kódolva pl., hogy csak ők hordhatnak szoknyát. Ezeket a szabályokat mi magunk hoztuk, mégis úgy ragaszkodunk hozzájuk, mintha megdönthetetlen igazságok lennének."


Tudod miért? Mert a pénisz és a vagina köré kell a körítés, valami amivel fel lehet hívni az ellenkező nem figyelmét (csak gondolj bele milyen sok férfi figyelmét fel tudja kelteni ha egy szoknyát viselő nő elmegy előttük, egy szoknyát hordó férfi viszont nem hozza lázba a nőket...).

Az állatoknál is van ilyen: a páva tolla például. Ugyanaz a szerepe: a másik nem figyelmének felkeltése. Szerintem egy pávának se jelent gondot ez a szokás.

2011. szept. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"Ezt komolyan gondolod? Nem lehetsz ennyire buta. Szerinted a legtöbb férfi igazából melegként viselkedne, csak nem mer? Akiben nincs benne, az nem lenne csak azért "meleges", mert szabad.

Példa: ha holnap legalizálják a marijuánát, te rohansz kipróbálni, csak mert szabad?"


Nem, nem próbálnám ki de szerinted a mi gyerekeink nem próbálnák majd ki ha eleve úgy nőnek fel hogy szabad drogozni? Na látod. Ugyanezt értem a meleges viselkedésre is.


" "Vannak dolgok amik jobb ha megmaradnak az emberek szemében férfiasnak ill. nőiesnek. Hogy nézne ki az ha nem lennének egyértelműen férfiasnak ill. nőiesnek titulált viselkedésformák, munkák, hobbik, ételek, italok stb. ? Megmondom: a nők és férfiak között idővel egyetlen különbség maradna csak: hogy vágás vagy botocska van a lábuk között. Kérdem én miféle világ lenne ez?"


Megmondom én, hogy mi lenne: boldog emberek. Mondjuk a lány, aki szeretne MMA harcos lenni, azt nem fogják kevésbé nőiesnek titulálni, a fiú meg, aki szívesen hord rózsaszínt, nem lesz egyből b-zi."


És aztán rákapnának az emberek a nemi különbségek eltörlésére, a végén férfi és nő is ugyanolyan ruhát, hajat hordana, semmi nem hozná lázba őket egymáson (mivel ugyebár párválasztásnál akkor is számítana hogy mennyire férfias egy férfi ill mennyire nőies egy nő kinézete)


"Egyébként felsorolnál pár nőies és férfias ételt meg italt. Mert ilyet még nem hallottam."


Tipikusan női ital: Cosmopolitan.

Férfi ital: sör. Az ételekkel kapcsolatban megfogtál.


"És igazad van, csak a nemi szerveink különböznek. Én mindenre képes vagyok, amire egy férfi, kivéve gyereknemzés. És egy férfi bármire képes, amire én, kivéve gyerekszülés."


Ha egy nő tényleg képes mindarra amire egy férfi akkor miért nem látni nőket építkezéseken maltert meg sódert cipelni? Talán a fizikumuk miatt nem?


"Szerintem sokan ettől félnek - görcsösen ragaszkodnak a szerepekhez. Mert akkor világvége lenne, ha a pasi teregetne ki, a nő meg autót szerelne."


Nem lenne világvége, személy szerint örülnék ha a barátnőm autót is tudna szerelni (pláne ha autóm is lenne...). És akár hiszed akár nem, én szoktam kiteregetni magamnak.

2011. szept. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

"Ezek szerint bármikor megkérhetem a férjemet, hogy hordja ki helyettem a gyerekünket, mert én éppen nem érek rá. :D Tökjó! :D"


Játszod a hülyét? Írtam, hogy a nemi szerv a különbség. Mit tud a női, és csak a női? Gyereket szülni.

Vagy csak rájátszol a buta nő szerepére?


A másik válaszolónak: a szoknya csak egy példa volt a százból. De régen is hordtak a férfiak szoknyát, és ha nem szűnt volna meg ez a szokás, akkor nem röhögnénk a szoknyás pasikon. Tehát megint csak emberi döntés volt, történhetett volna máshogy is.


És most röhögni fogsz, és én leszek a furcsa, de nekem tökre bejön, ha egy férfi nőnek, vagy egy nő férfinak öltözik. Nem tudom, hogy van-e ennek neve, de vonzódom a cross-dresser-ökhöz.

Szerintem ha valaki képes megélni a saját női és a férfi oldalát, akkor az egy biztos ember. Biztos saját magában.

2011. szept. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Bármit teszek, az nőies. Ha sört iszok, akkor az lesz nőies. Azért, mert nő vagyok, és ezt teszem.

Nem attól lesz valaki nő, mert van a Cosmo-ban egy lista, és azt mind megteszi.


Igen, ha elmosódnának a szerepek, akkor lennének a boldog, elégedett emberek, a többség viszont összeomlana. Mert senkik. Mert az elvárásoknak akarnak megfelelni. Nem a szívüknek. Ha valami csoda folytán elkerülnének egy másik bolygóra, ahol nincsenek utasítások, hogy hogyan kell viselkedni, csak üres robotok lennének.

2011. szept. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
45%

tegnap 22:14


Akkor most tanulj meg olvasni... Megvolt?

Jó, akkor olvasd tovább a válaszomat, amiben írtam többek között a hormonális különbségekről is például, meg sok más biológiai különbség van köztünk, még az agyunkban is.


"A két nem közötti különbségeket a legutóbbi időkig a társadalmi feltételek számlájára írták: a gyerek viselkedése a szülők elvárásai szerint alakul, a szülők elvárásaiban pedig a társadalom elvárásai tükröződnek. Ma azonban már köztudott tény, hogy az olyan biológiai különbségek, mint a testméretek, a testi-fizikai teljesítőképesség, izomfelépítés stb. eltérései mellett a férfiak és nők agyfelépítése is különbözik, és a két nem közötti különbségek elsősorban arra vezethetők vissza, hogy agyuk más módon dolgozza fel az információkat, a férfiak és nők különbözőképpen észlelik a dolgokat, mást tartanak fontosnak, és másként is viselkednek. Fontos különbség, hogy az evolúció során a két agyfélteke eltérő módon specializálódott nőkben és férfiakban."


Innen: [link]


De több helyen is utánanézhetsz, hasonló válaszokat fogsz találni. Rád fér az olvasgatás. :)

2011. szept. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!