Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet elfogadni depress...

Hogyan lehet elfogadni depressziót, szorongást, ha a külvilág elvárásokat, kritikákat gyakorol a beteg ember felé?

Figyelt kérdés
2011. jún. 7. 14:30
 1/5 eNerdzsy ***** válasza:
87%

Azt nem értem, hogy mi az, hogy "elfogadni depressziót, szorongást".

Ki nem fogadja el? A család? A főnök?


Hát bizony van ilyen. És valóban, kritika is éri az embert amíg csak él.

Tanulj meg kevesebbet foglalkozni mások véleményével.

2011. jún. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Saját magunknak elfogadni,beletörődni gondolta,ha nem múlik el,de mások éreztetik ezmiatt gúnyt,lenézést stb.,mert engem bánt,hogy ilyen problémáim vannak.
2011. jún. 7. 14:45
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hinni kell benne, hogy egyszer elmúlik, és leszarni azt aki ezért bánt.

Tudom nehéz, én is ezzel küzdök.

2011. jún. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ki bánt ezért? Ha senkid neked az illető, akkor végképp le kell szarni, mondjuk, ha közvetlen rokon, az már macerásabb dolog. Viszont (gondolom), úgyis a változás útján vagy, ez is edzi az embert, hogy nem csak támogatókba botlig úton útfélen, majd megmutatod nekik, és kijössz a gödörből.
2011. jún. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nehezen. Én minden alkalommal tudatosítom magamban, hogy aki azért b.sztat, mert beteg vagyok, az egy mélyen buta ember és az meg az ő baja, nem az enyém. Én is szorongós-pánikos vagyok és régebben mindig belebonyolódtam mindenféle magyarázásba, hogy miért nem tudok menni valahová, miért tudok valamit csak holnap elintézni, stb. Most már csak azt mondom, hogy egészségügyi okból/beteg vagyok, soha senki nem kérdez rá és így nem is sajnálkozik, kötekszik meg ilyenek. Nem tartozik rájuk. Családom persze tudja meg a barátaim, de ők meg nem kritizálnak, hanem segítenek. Ha a tieid nem ilyenek, az még nehezebb ügy. Jobb esetben nem értik, hogy mi bajod, akkor szakirodalmat a kezükbe, elmenni együtt a dokidhoz, ha van, esetleg. Sok sikert és gyógyulást.
2011. jún. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!