Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt apum?

Miért csinálja ezt apum?

Figyelt kérdés

Van egy öcsém 9 éves, én 14 vagyok!

És apum állandóan cseszeget. Nem tud értékelni semmi jót se bennem, mindig csak a rosszat!

Szinte soha nem enged el sétálni a barátnőimmel, most meg az iskolába is ő akar vinni, mert szerinte csak csavargok előtte. Mindig olyanokat mond, hogy soha nem lesz pasim, soha nem lesz rendes állásom.

Nem érdekli sem az iskola (kivétel ha cseszegethet). Volt, hogy kistérségi rajzversenyen 3. lettem és az első reakciója az volt, hogy biztos csak hárman versenyeztünk.

Ma megkértem, hogy csinálja meg a szemüvegem (elferdült) és kiakadt, hogy biztos beleteszem a táskába tok nélkül és dobálom, én meg ugye mondtam, hogy ez nem igaz, és neki állt feljebb. Meg egyéb ilyen apróság. Pl.: Az öcsémnek szó szerint ezt mondta: "Nem sokára olyan hülye leszel mint a nővéred!" Ezt miért csinálja, normális?


2011. szept. 2. 22:04
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Kedves voltam hozzá, volt, hogy több órás munkám adtam szülinapjára, mindig felköszöntöm, minden nap megkérdezem, hogy milyen volt a munka vagy épp aznapra mi a terve... többször is megjátszottam, hogy érdekel egy egy téma, de kicsit se javult a helyzet.. sőt rosszabb lett.

A rajzaim hajtogatásaim szemétnek keresztelte...

2011. szept. 2. 22:38
 12/12 anonim ***** válasza:

Nem normális, ha soha, semmi jót nem tud mondani. Valószínű, hogy őt is így nevelték. Faggasd csak ki egyszer, ha épp jó kedve van. Tehát a szülői minta. És ahogy írták, félthet. Nehéz jól szeretni a gyerekeket. Én pl. annak idején hiába mondtam a fiamnak (csupa jószándéktól vezérelve), hogy egyél, mert sovány vagy. Hát ő is úgy élte meg, hogy én megalázom. Viszont tény, hogy csont és bőr volt. Noh, mindegy ez.

Nem tudsz mit csinálni, mert anyád ebben szövetségese. Bár azért anyáddal beszélhetnél. Hogy ez neked milyen rosszul esik, hogy soha nem dicsérnek meg. Mindentől elveszik így a kedved, stb. stb.

Igazából, tényleg az a legjobb, ha egyik füleden be, a másikon ki. És aztán ha 18 leszel, iszkiri onnan. Ajánlom figyelmedbe a Gyerekkönnyek honlapot. Sok hasonló történet van a tiedhez. Még rosszabb is. Üdv.

2011. szept. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!