Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon bánt ez az egész. Ti...

Nagyon bánt ez az egész. Ti hogyan cselekednétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz, de megpróbálom érthetően elmesélni:

Hárman vagyunk lánytestvérek; én 21, egyik nővérem A. 29, másik nővérem M. 31 éves.

Amit még érdemes tudni: mindkét nővérem másik városban él, egyik Tapolcán, másik Székesfehérváron, én pedig Veszprémbe lakom párommal. Szüleim Ajkán élnek.

A történet úgy kezdődik, hogy hazamentünk augusztus 19-én (pénteken) a párommal. Megbeszéltük anyuékkal is jóval előre, hogy akkor megyünk és ott leszünk pár napot..ez rendben is volt..Aztán a másik dolog, amit tudni kell, hogy szombaton azaz 20-án már megköszöntöttek anyuék (anyu+apu+párom), noha csak 23-án volt a szülinapom..Megromlott volna a torta és ezért lettem előbb felköszöntve..de ez nem is annyira lényeg

aztán...apuéknak eszükbe jutott, hogy Ajkán semmi jó program nem lesz 20-án, ezért..menjünk le inkább Tapolcára (a legidősebb nővérem-M. ő alapból ott lakik, A.-fiatalabb nővérem pedig most ott lakik a nyáron, mert ő dolgozik ott) plusz M. hétvégente dolgozik ott, mint másodállásaként..

Aztán anyu odatelefonált neki, hogy megyünk...ott találtunk jó műsort ami mindegyikőnket érdekli -anyuéknak is voltak idősebb korosztálynak való programok...

Aztán mondták, hogyha már ott vagyunk Tapolcán..akkor eleve találkozni szeretnénk a tesómékkal is.

Ugye legidősebb nővéremet május óta nem láttam, a másik tesómat áprilisban láttam utoljára. Aztán..ugye ők aznap is dolgoztak, de megvártuk őket a ház előtt és azután mentünk fel. Vittünk kóstolót is a tortából, mindegyiknek 1-1 szeletet (mindkét tesómnak illetve a párjuknak is). A. párja fehérvári, ott is laknak..de ugye most ideiglenesen amíg ott a boltban dolgozik, itt lakik Tapolcán másik tesómnál. Párja sűrűn lejár, M. pedig együtt él a barátjával (M.-é a lakás). De Anyutól kellett megtudnia a M.-nek, hogy hétvégén jön az A. párja és hogy ott lesz hétvégén. Miután M. megfürdött és megvacsorázott, A. is megfürdött..és ők bejelentették (A.+párja) hogy a párjával elmennek vacsorázni. Majd azt mondták, hogy majd lejönnek ők is a rendezvényre és majd megkeresnek minket. El is mentek vacsorázni a tortát meg hát..láthatták, hiszen nem volt becsomagolva, sőt még hűtőben sem volt akkor és basszus másik nővérem megköszöntött személyesen...igaz előre..de megköszöntött

aztán lementünk anyuékkal, M.mel, párommal a rendezvényre.

Tök jó volt minden, örültem, hogy végre együtt vagyunk minden…család+párom. Erre meg...mikor ők elmentek vacsizni, utána nem is jöttek oda..meg sem kerestek minket...létezik telefon..fel lehet hívni...rezgőn volt a telefon, ha hallani nem is, de érezni éreztük volna, ha hívnak..és basszus...arra nem voltak hajlandóak, hogy odajöjjenek. Ha már egyszer mi megyünk le hozzájuk. Igaz, megköszöntött tesóm..kaptam tőle egy boldog szülinapot kívánunk sms-t. Aztán e-mailben megkérdezte, hogy milyen volt a buli, mondanom sem kell, nagyon rosszul esett...

és még ezek után kaptam a habot a tortára: Nem akartam bunkó lenni így próbáltam szépen válaszolni az e-mailjére:


Szia A.!


Köszönöm szépen az smst !!

Igen, nagyon jó volt Tapolcán a buli, egy menetet dodzsemeztünk párommal, aztán sokat táncoltunk. :) Jól éreztük magunkat, de Anyuék is! :) Nagyon szép volt a tüzijáték is. Kár, hogy Ti nem jöttetek, jó lett volna kicsit együtt lenni. :( De hát..ez van.

aztán...a héten..rám írt msnen azt tudni kell, hogy velem csak akkor beszél msnen, amíg haza nem ér a pasija és be nem jelentkezik

mert amint én ráírok..lekoptat, hogy bocs Zolival beszélek(pasija)

avagy mikor hazaér..megírja, hogy megjött zoli szia

de ugyanúgy fenn marad

szóval..apu meg én eljutottunk arra a szintre, hogy rá se írunk msnen mert úgyis lekoptat

erre a héten rám írt meglepő módon

hátsó szándék nélkül elmeséltem, hogy vettem cipőt abból a pénzből

amit anyuéktól (anyu+apu) illetve Melustól kaptam

erre ő: én is akartam pénzt adni csak kiment a fejemből

nah ez...nálam kib*szta a biztosítékot.

Hálát adtam az égnek, hogy megjött a párja msn-re így elköszönt, módunk sem volt jobban összekapni.

mindenesetre fáj az egész és nagyon bánt a dolog.

És..nem tudom lesz*rni vagy nem tudok nem törődni vele

nem azt vártam/várom el, hogy jaj adjon pénzt..teszek a pénzre...tartsa meg vagy mit bánom én.

De legalább..használta volna ki az alkalmat, hogy együtt legyünk. Én nem azt mondom, hogy válasszon a párja meg a családja között, csak..könyörgöm..kötötte volna össze a kettőt. Nem pedig különcködni. Többször is ment/megy le hozzá a párja..máskor is el tudtak volna menni vacsorázni.


Nem tudom, mitévő legyek. Nagyon bánt ez az egész helyzet, hogy így alakult. És nemcsak engem, hanem a szüleimet is nagyon bántja a dolog. Normális, hogy ennyire bánt/fáj vagy csak felfújom a dolgot?

Köszönöm, hogy elolvastátok!

Bocs a helyesírási hibákért, kicsit kapkodva írtam le mindent.

Köszönöm a normális válaszokat!

21/N


2011. szept. 3. 11:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Jézusom ezt 3 mondatba be lehetett volna sűríteni! Kit érdekel mikor kaptál tortát, meg ki hol lakik, meg kinek a faszija épp hol tartózkodik, meg hogy A-ék 20-án jobb programot találtak és nem veletek voltak? A lényeg nem az volt, hogy nem mondták, hogy boldog szülinapot?

Odaállnék nővéremhez, megmondanám, köszi, hogy felköszöntöttél, legalább tudom hogyan álljak a dolgokhoz! Ennyi!

2011. szept. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
És 3 testvérem van egyik sem mondja már évek óta h Boldog szülinapot pedig egy házban lakunk. Ennyit erről.
2011. szept. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

A lényeg az volt, hogy nem is foglalkoztak velünk, hanem inkább elmentek máshová. Ha nem akartak eljönni, megmondhatták volna azt is és akkor ennyi. Nem várjuk őket.

Nem az volt a bajom, hogy nem köszöntött meg, mert megköszöntött, de mikor együtt lehettünk volna egy kisebb időre.. (akár fél órára is), ők ezzel a lehetőséggel nem éltek. De látom a normális válaszolókból csak kötekedő emberek vannak.

2011. szept. 3. 11:23
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező szokd meg, hogy Magyarországon (és főleg ezen az oldalon) az számít menőnek akinek minél nagyobb gondja van és minél szegényebb... :)
2011. szept. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit tömörebben is leírhattad volna, de végigolvastam. A lényeg, hogy az bánt, hogy a nőveredék nem mentek el arra a rendezvényre, ahova ti mentetek? De végül is találkoztatok mindannyian. Mit lehet erre mondani? Megkérdeztétek a nővéredéket, hogy alkalmas-e a látogatás? Hogy mit szeretnétek ott együtt csinálni?


Van, akit nem zavar, ha hónapokig nem látja a testvéreit, mások szorosabb kapcsolatot igényelnek. nem vagyunk egyformák.

2011. szept. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
11:26-os Válaszoló: Teljes mértékben igazad van! Köszönöm az észrevételt!
2011. szept. 3. 11:27
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem normális, hogy ennyire bánt/fáj.

Azt mi innen nem tudjuk megítélni, hogy csak felfújod-e, vagy milyen volt élőben a szitu, de ezen ennyit pörögni teljesen felesleges. Legalább próbáld meg végiggondolni, próbáld meg elképzelni, hogy nem rosszindulatból tette (bár szerintem egyáltalán semmi rosszat nem tett, de ez a magánvéleményem).

2011. szept. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Kedves Kolompár Achillesz:

Igen, megkérdeztük őket, említették, hogy nekik megfelel és a vacsoráról akkor még szó sem esett.

Egyébként nekem a nagy korkülönbség ellenére nagyon jó illetve kapcsolatom volt (remélem még van is) a testvéreimmel. Csak bánt, hogy kb. 5 percet láttam őket. Jó lett volna beszélgetni, még ha csak egy fél órára is.

2011. szept. 3. 11:30
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen megértem a nővéredet. Jött a pasija is, és kettesben akart vele lenni. Figyelj, nem téged koptatott le, hanem mit bájologjon ott a hapsival, ez nem olyan mintha te meg a nővéred mentetek volna el a rendezvényre, és azt mondta, hogy bocs, a pasimmal mennék, te ne gyere. Elmentél te is másokkal. Nem egyedül voltál. meg lehet hogy őt az a rendezvény nem érdekelte. Nem értem miért kell ezen megsértődni. A rendezvényen meg rendezvény van, akkor se vele akarsz beszélgetni nem? Ha akarsz vele lenni, menj el hozzá EGYEDÜL. és mondd meg hogy átmennék, hogy legyünk kettesben. na akkor biztos nem fogja a pasiját odacsődíteni, mert akkor ketten lesztek és pont.


Egyébként pedig, mégis honnan a jó túróból tudja, hogy te ennyire megsértődsz ezen? arról volt szó, hogy majd jöjjenek. Rendben. Ez nem azt jelenti, hogy te halálosan megsértődsz ha nem mennek el. Ha meg ilyen kis mimóza vagy, akkor mondd meg egyenesen, hogy nagyon szeretném ha eljönnél, légyszi gyere. Akkor biztos azt mondta volna hogy persze, megyünk, és mentek is volna. De így eléggé úgy tűnt, hogy neked teljese mindegy hogy mennek-e vagy sem. És akkor inkább úgy döntött hogy külön marad a pasassal. Most ezen miért kell ennyire felhúzni magad...


Ha meg beszélgetsz vele, és közben megjön a pasija, már ne haragudj, de nyilván hogy a pasival akar foglalkozni. Mégis hogy nézne ki, hogy jön hozzá a pasi, de ő azt mondja neki, hogy ott a kaja egyél, mert nekem beszélgetni valóm van a húgommal... Miért, te nem tudsz várni, amíg esznek mondjuk? Különben is gyanítom hogy semmi fontosról nem beszéltek. Ha magánéleti válságod lenne, és érezné hogy most veled kell ezt megbeszélni, akkor nyilván nem pattintana le. De mivel ilyenről nincs szó, úgy érzi hogy adott pillanatban a pasija fontosabb.

2011. szept. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
*szoros kapcsolatom (bocs, ez kimaradt)
2011. szept. 3. 11:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!