Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan cselekednétek ebben a...

Hogyan cselekednétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

Eddig első szóra ugrottam, amikor a bátyám családja segítséget kért. Félretettem minden rossz érzést, nem érdekelt, hogy esetleg éppen előző nap kaptam össze a sógornőmmel, vagy valakivel, mentem, és segítettem.

De mára betelt nálam a pohár...a legnagyobb gyerekük (13L) is teljesen hülyének néz. Ha nincs rám szükségük, akkor lenéznek, a hátam mögött elmondanak mindennek, már hónapok óta át se jönnek hozzánk, a telefont rendszeresen nem veszik fel, amikor én hívom őket (mobil), az egyéb üzenő programokon engem letiltanak, és tagadják, hogy lett volna hívás tőlem, vagy hogy le lennék tiltva neten...néha már én érzem kellemetlennek a helyzetet, hogy saját magam nézetem hülyének, hogy mindezek ellenére ugrok segíteni. Amikor meg nincs rám szükség, akkor le se sz.rnak.

Tegnap hívott az unokahúgom, hogy akkor megyek-e parkettát lerakni a szobájában, mert megvették és én értek hozzá. Viszont az elmúlt egy-két nap elgondolkoztam, és megfogadtam, hogy NEM hagyom magam kihasználni most már nekik sem. Egyszerűen nem akarok továbbra is balek lenni. Így tegnap NEM mentem segíteni, hanem amikor hívott, elmondtam az unokahúgomnak, hogy gondolkozzon el a hozzáállásán, viszonyulásán és majd ha pozitív irányban változik, akkor beszélhetünk újra, addig nem. Tudom, hogy ő még "csak gyerek", de éppen ezért nehogy már egy felnőtt ugráljon már neki is, miközben meg ez a "szegény gyerek" is elmond mindennek és hülyére vesz.


Ti mit csinálnátok ebben a helyzetben? Jogos volt részemről ez, hogy NEM-et mondtam most?


2010. jún. 13. 16:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Én is szartam volna rájuk!
2010. jún. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem jogos! Nem tudom, hogy régebben milyen volt a kapcsolatotok (feltételezem, jó, ha ennyire szeretnél segíteni nekik), de ha egy darabig kivonod magad az ilyesmiből, hátha feltűnik nekik, hogy mégiscsak hiányzik a segítség, és elgondolkoznak azon, hogy miért is nem mész.

Remélhetőleg kicsit változtatnak a hozzáállásukon. Addig ne add fel az elhatározásod!

2010. jún. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Jól tetted.Mintha a saját családunkról irtál volna,minket is hivogatnak ha kell valami,de ha mi hívjuk őket akár csak azért hogy megkérdezzük mi van velük akkor fel se veszik.Visszahívni sosem ,mindig van rá kifogás.Az unokahúgom meg totál ugyanez.
2010. jún. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Edesanyammal, nagymamammal ugyanezt csinalta anyu batyja teljesen ok nelkul, mikor ok mindig csak segitettek neki. Nem eri meg, ilyen emberek soha semmibe nem fognak nezni teged, csak kihasznalnak, mert ilyen ertelmi szinten vannak. Es ha faj is, ne menj ebbe bele, mert meg tobb fajdalmat fog a viselkedesuk okozni. Felesleges ilyen emberekkel felidegesitened magad. Az elet rovid. Torodj a csaladoddal, ok meg keressenek mast, akit hulyenek nezhetnek. Te akarmit tehetsz, ezek az emberek nem fognak szeretni. Minel tobbet teszel, valoszinuleg annal inkabb furcsan fognak viselkedni veled. Valoszinuleg irigyek rad vagy lustak apolni a csaladi kapcsolatokat. Ne keresd oket. Igy lesz a legjobb. Es nagyon jol teszed, ha a parkettazasra is nemet mondasz. Ne nezzenek meg hulyenek!! Nem kotelesseged, nem vagy a szolgajuk, egy percig ne erezd magad rosszul.
2010. jún. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Jogos volt nehéz a családnak nemet mondani mert mégis csak érzelmileg függsz tölük.

Én is ilyen vagyok akkor küldtem el a családot a francba mikor már 10000-es minuszban voltam, de a pohár egyszercsak betelik.

2010. jún. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nekem az az elvem, hogy a család mindenek előtt, és azon belül is a gyerekeké. A család alatt most a szélesebb kört értem - testvérem családja is pl.

Azért is bánt most ez a helyzet engem.


Ugyanakkor úgy érzem, hogy ha továbbra is hagyom magam kihasználni, mert itt most erről van szerintem szó, akkor szinte önmagamat alázom meg, nem lenne bennem semmilyen tartás...és ezt kihasználva csak durvulna a helyzet.


Végül így is - úgy is kellemetlenül érezném magam, viszont ha nem hagyom magam hülyére venni, akkor az adna egy belső tartást, illetve azt az energiát, amit eddig beléjük fektettem, azzal segíthetnék olyannak, akik egy picit is értékelik a segítséget.


Nem, nem viszonzást várok, hanem csak az alapvető tiszteletet - amit tesómék oldaláról nem kapok meg, és nem is fogok, akármit is teszek, ahogy ezt egy válaszoló írta is.


Éppen ilyesmik miatt gondolkoztam el, és döntöttem a 180 fokos fordulat mellett, még ha ez fáj is nekem, mint embernek.


Várok még további véleményeket, tapasztalatokat, meglátásokat, tanácsokat. Köszönöm az eddigi válaszokat is!

2010. jún. 13. 17:31
 7/10 A kérdező kommentje:

Javítás....

"Nekem az az elvem, hogy a család mindenek előtt, és azon belül is a gyerekek"

2010. jún. 13. 17:32
 8/10 anonim ***** válasza:

tök jól döntöttél.

szerintem sem kéne hagyni hogy hülyére vegyenek.

ha kell nekik segitség akkor megmondod hogy nem mész mert ezt meg ezt hallottad magadról.

természetesen elkezdik majd tagadni hogy ez igy lett volna, de ne higyj nekik, mert ha beveszed és megint vajszivü leszel azzal megintcsak visszaélnek és megint kezdődik az egész előlről.

2010. jún. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ezzel egyet értek h első a család. De ebbe a helyzetbe nem:S

De én azt nem értem h a tesód ezt mért hagyja?

2010. jún. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én párom,mikor a családja hívja,hogy ide meg oda kéne menni,-de előbb tekerj át biciklivel hozzánk,3 km-re az autóért,ami egyébként nálunk van-akkor nemes egyszerűséggel annyit válaszol rá,hogy nem ér rá,mert dolga van.S jól is teszi.Pedig nem én mondom neki,ő jött rá,mekkora baleknak nézi a családja,ráadásul a hátunk mögött Ő is,meg én is el vagyunk hordva mindennek.Persze,amikor segítség kell,bátyuska legyen mindig kéznél,bátyuska majd elviszi a valagukat mindenhova,majd ő ugrik,ha boltba kell menni,vagy valahova csavarogni.csak halkan jegyzem meg,nem ő az egyetlen jogsis a családban,csak ugye ami kis jogosítványosunknak fontosabb a napi Jäger -adag,meg hogy hülyét csinálhasson a saját testvéréből.Ne igyon,meg szedje szépen össze magát,aztán menjen szépen el a 2 km-rel arrébb levő kócerájba.Jah,és nem kéne a bátyjával megtankoltatni a kocsit,ha ő szeretne menni valahová,ugyanis valahol úgy hallottam,ez úgy fair.Bár a párom családjának a korrektség ismeretlen fogalom.Ha éjszakásból esik haza,akkor is haza kell tekernie reggel 9-kor,hogy aztán beüljön a kocsiba,és vásárolni vigye őket.Nem számít,hogy másnak is van jogosítványa,csakis ő jó.Az ügyeletes főbalek.Aztán csodálkoznak,ha azt mondja a telefonba,hogy nem ér rá.
2010. jún. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!