Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mire hallgassak? Érdemes...

Mire hallgassak? Érdemes együttmaradni? Aki volt ilyen helyzetben, hogy döntött?

Figyelt kérdés

24évesek vagyunk mindketten, majdnem öt éve vagyunk együtt. A kapcsolatunk amikor együtt vagyunk boldog, harmónikus. Viszont elég sokat vagyunk távol egymástól, nagyjából hétvégén tudunk csak találkozni, akkor azonban mindig nagyon jól érezzük magunkat. Az utóbbi időben ez a "távolság' probléma kicsit kiéleződött, de sikerült hosszabb időt együtt tölteni és az elég meggyőző volt. Azonban most megint kezdődik egy nehezebb időszak, amikor maradnak a hétvégék. Szeretjük egymást, de bizonytalan, hogy mikor rendeződik a távolság problémája. Ami konfliktusunk esetleg akad, annak 80%-a erre vezethető vissza. Mit gondoltok?

Előre is köszönöm a tanácsokat.

24/N


2011. szept. 3. 15:49
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Nincs az megirva, hogy mindennap kell talàlkozni, ha szeretitek egymàst, akkor ne legyen a tàvolsàg probléma. Es akik még ritkàbban talàlkoznak, vagy akinek külföldön van a pàrja?
2011. szept. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Azért dolgoztok a távolság megoldáson ?

Nem kell ez, hogy baj legyen feltétlen, ne csináljatok mondvacsinált problémát.

Ha így is jó, és látjátok a kiutat, dolgoztok rajta, akkor ne adjátok fel a kapcsolatot, hanem addig nyugodjatok le, legyetek türelemmel.

De ha akár egyik fél is nagyon nehezen bírja, nem neki való a távkapcsolat, és nagyon bizonytalan, hogy meddig tart, akkor lehet érdemes szüneltetni, és találtok olyat aki helyben van. Ha egymásnak vagytok teremtve, még összejöhettek egyébként.

2011. szept. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nekem csak azért nem kellene más, mert helyben van. Ha más érdekelne, akkor annak más oka lenne. Dolgozunk persze, csak amíg tanulunk, addig nagyon nehéz megoldani a hétvégéken kívül.
2011. szept. 3. 16:20
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát sajnos a távolság(nem tudom nálatok hány km-ert jelent) elég nagy probléma.Amíg nem költöztök össze,addig nehézkes marad.Mindig lesznek jobb és rosszabb pillanatok a kapcsolatban,de tudod melyik kapcsolatban nincsenek?:)


Nekem volt olyan párom,akivel hiába laktam egy városban,csak hétvégén tudtunk max 1-2napot találkozni,bár ez már a kapcsolat végefelé volt.El is hidegültem tőle teljesen...Viszont ott volt a lehetőség, hogy bármikor tudunk találkozni félórán belül,ha bármi történne.Én ez miatt nem tudnám elképzelni, hogy pl ne egy városba lakjak a leendő párommal...


Neked kell eldöntened, hogy az 5. évetek után lesz-e még 6. év is...Gondold át milyen volt ez az 5év,érvek-ellenérvek!Nem lehet, hogy kicsit meginogtál ?Nem biztos, hogy a távolság az igazi gondod,kicsit gondolkozz el :-)Mi az ami hiányzik most?

2011. szept. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igazából az esne jól, ha nap mint nap ott lenne. Amikor együtt vagyunk, az annyira jó. De én sem vagyok híve az egyfolytában egymáson lógásnak. Persze telefon sms az megy minden nap elég sokat :).
2011. szept. 3. 21:08
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez már a XXI. század, bárkivel lehet naponta beszélgetni még akkor is, ha a világ másik végén van. Létezik webkamera, csevegő, telefon, stb. Lehet, hogy ez nem pótolja a személyes, intim együttléteket, de azért a napi kapcsolat így is kivitelezhető. Régen is volt, hogy a családok évekre szétszakadtak, és akkor született a mondás, hogy "a távolság a kis tüzeket kioltja, a nagyokat fellobbantja". :)


Ha valóban szereted a párod, akkor nem számít sem az idő, sem a tér, megvárjátok egymást. Ismerek olyan külföldieket, akiket évekig várt otthon a menyasszonyuk, míg ők itt tanultak. Csak még jobban becsülték egymást, miután végre együtt lehettek.


Ne add fel, ha fontos neked, akkor várd meg! Ha pedig közben valamelyikőtöknek mégis jönne más, akkor nem is egymásnak voltatok rendelve.

2011. szept. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a cipőben vagyok én is. Mindketten 24 évesek vagyunk és csak a hétvégéken találkozunk. Viszont minden nap msnezünk vagy telefonálunk. Két éve vagyunk így és még nem volt belőle probléma, akkor sem, ha egy hétvége kimaradt. Nem lehet, hogy más is van a háttérben?
2011. szept. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Mi négy éve vagyunk így. Más problémáról én nem tudok. Igazából ez az egész egy más szempontból nehéz időszak miatt merült fel, de úgy néz ki, hogy megoldódik, csak akarni kell tényleg :)

Köszi a válaszokat!

2011. szept. 5. 12:52
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi csak másfél évet vállaltunk be, de ezt is sokallom. Még 4 hónap van belőle, aztán én már itt se vagyok. Alig várom már.

Azt vettem észre, hogy amikor volt mire várni (pl. közben összeházasodtunk, volt 2 hét szabi stb.), akkor könnyebben telt az idő, de aztán megint nagyon keserves volt az elválás.

Szerintem próbáljátok meg konkrétan eldönteni, meddig lesztek egymástól távol, mert ha nem tudjátok, akkor a végtelenbe is nyúlhat. (Nekem is mondták, "de ha meghosszabbítanák a szerződésedet, maradnál még egy évet, nem?" hát NEM!)

Döntsétek el, meddig kell így élnetek, és tartsatok ki! :)

2011. szept. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Figyi, neked kell tudnod és neki, hogy kitudjátok e várni vagy sem ezt az időt. Nekem nem szimpatikus a különmenés a távolság miatt. Utána be lehet mindent pótolni.

Én 5 hónapot vártam házasság után a férjemmel, hogy együtt lehessek. Addig egyszer sem találkoztunk, még internet sem volt. Távkapcsolat volt, két nyarat töltöttünk együtt, a többi levelezésben folyt az esküvőszervezés is. Azóta pedig annyit fordult a kocka, hogy együtt vagyunk, csak épp nyaranta jó két hónapot nem, mert messze mentem miatta, és ilyenkor visszajárok a gyökereimhez gyerekekkel együtt.

Szóval símán ki lehet bírni egy távkapcsolatot ha az, hogy vége is lesz. És utána ha különmenések vannak sincs semmi különös.

Utóbbit csak ayért írom, mert sokan úgy néznek rám, mintha két fejem lenne, hogy mi két hónapot évente külön vagyunk. Az embereknek fogalmuk sincs, mit ki lehet bírni, különösen a szerelem mit kibír.

2011. szept. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!