Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan döntenétek a helyemben?...

Hogyan döntenétek a helyemben? Az eszemre vagy az érzelmekre hallgassak?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy határozott idejű szerződésem van a munkahelyemen, ami nemsokára lejár. Reális esélye van annak, hogy maradhatok tovább. Másik lehetőség elmenni külföldre (egyelőre semmi konkrét állásajánlatom nincs kintről, de olyan szakmám van, amit nagyon keresnek).


Érvek az itthon maradás mellett:

- ideköt két ember a mostani munkahelyemről, akiket nagyon megszerettem, és piszkosul hiányoznának

- itt van a családom, barátaim az országban

- itthon nem vagyok "idegen"

- egyedül vagyok már közelebb a 30-hoz, mint a 20-hoz, nagyon ideje lenne egy normális párkapcsolatnak, ami itthon talán esélyesebb, mint kint

- sajnos nagyon introvertált vagyok, nehezen alakítok ki új kapcsolatokat (idegen nyelven meg aztán méginkább), kemény dió lenne új életet kezdeni teljesen egyedül

- megvannak az alapjaim a nyelvhez, de régen használtam már, így újra bele kell rázódni, ami a jelenlegi eszetlen hajtás mellett nem tudom, mikorra reális (pedig ez lenne a kinti álláskeresés kulcsa)


Érvek a külföldre menetel mellett:

- anyagi biztonság, szakmai fejlődési lehetőség

- a jelenlegi fizetésem nagy része albérletre megy el, ami kb. kidobott pénz: kint esélyem lenne saját lakásra félretenni

- a jelenlegi munkahelyemnek több telephelye van, semmilyen szinten nincs beleszólásom hogy mikor hova vezényelnek, vagyis ebben a kóválygásban így is alig láthatom azokat, akik annyira hiányoznának kint (most is hiányoznak...)


Ti mit tennétek a helyemben?


2011. júl. 31. 20:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Maradnék.
2011. júl. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én kimennék a helyedben. A családodat/barátaidat amúgysem látod olyan sokszor az ide-oda utazgatások miatt.


És ha egy kapcsolatot-feleséget keresel akkor biz' ahhoz kell egy saját lakás is, amire csak külföldön tudnál pénzt félre tenni.


Szerintem vágj bele! Ámor nyila mindenhol megtalál! ;)


Utószónak csak annyit bárhogy is döntsél, ne sajnáld a másik "verziót", és ne gyötörd majd magad, hogy "mi lett volna ha itthon maradok? .... mi lett volna ha kimegyek?..." Élvezd az életedet akár külföldön, akár itthon!


Sok szerencsét! :)

2011. júl. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is introvertált nyuszi vagyok, úgyhogy én biztosan maradnék a helyedben. Ez nem azt jelenti, hogy szerintem ez a helyes lépés, hanem mert nem lenne bátorságom elmenni. De szerintem a külföld jobban megéri...
2011. júl. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Nő vagyok egyébként, igaz megértem, hogy az "introvertált" jelzőre általában nem ez ugrik be az emberek többségének.
2011. júl. 31. 20:22
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló vívódás után döntöttem a költözés mellett, most már csak az utolsó papírformákat rendezem, illetve államvizsgámat megvárom, aztán decemberben már itt se vagyok. Nagyon hasonló ellenérveim voltak, de ezek jöttek ki nekem hosszú matekozás után:


- ideköt két ember a mostani munkahelyemről, akiket nagyon megszerettem, és piszkosul hiányoznának


Van Skype, telefon, internet, kutyafüle. Úgyis haza fogok járni és őket is szívesen látom bármikor. No meg nem meghalni megyek külföldre.


- itt van a családom, barátaim az országban


Lásd fentebb.


- itthon nem vagyok "idegen"


Kint se leszek az, ha barátságos vagyok és ezért sajátjuknak éreznek az ottani környezetemben.


- egyedül vagyok már közelebb a 30-hoz, mint a 20-hoz, nagyon ideje lenne egy normális párkapcsolatnak, ami itthon talán esélyesebb, mint kint


Pont ugyanakkora az esélye, bárhol a bolygón. Ha passzoltok, az nem azon fog elbukni, hogy rosszul ragozol-e egy igét. Nem is a nemzetiségeden.


- sajnos nagyon introvertált vagyok, nehezen alakítok ki új kapcsolatokat (idegen nyelven meg aztán méginkább), kemény dió lenne új életet kezdeni teljesen egyedül


Szükség nagy úr, legalább rá leszek kényszerítve, hogy ezt a nem annyira előnyös tulajdonságomat megváltoztassam és nyitottabbá váljak.


- megvannak az alapjaim a nyelvhez, de régen használtam már, így újra bele kell rázódni, ami a jelenlegi eszetlen hajtás mellett nem tudom, mikorra reális (pedig ez lenne a kinti álláskeresés kulcsa)


Egy kukkot nem beszélek az adott nyelven. De nyelvkörnyezetben ragad, több millió ember megtanulta már, nekem akkor miért ne sikerülne? Nem vagyok hülyébb, mint az átlag. Ők is megoldották valahogy, nekem is menni fog.

2011. júl. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!