Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem igazán látom értelmét az...

Nem igazán látom értelmét az életemnek, egyre többször foglalkoztat az öngyilkosság gondolata, főleg az utóbbi 2-3 napban, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Házasságban élő és dolgozó férfi vagyok, de rettenetesen depressziós. Eltoltam a házasságomat, külső nyomásra és nem igazi szerelemből vettem el egy nőt, úgy érzem sokszor, hogy ő sem szeret. Az életem eléggé értelmetlen, dolgozok, hazamegyek, TV, alvás és újra elölről, egy mókuskerék az egész és tudom hogy ez már mindig így lesz. Nem találok benne semmi örömet. Egy hobbim volt, a számítógépezés, erről "le lettem tiltva", mert idegesítette a feleségemet, hogy nem vele foglalkozok úgyhogy mostmár semmi nincs. Nem járok el sehova. A munkám egy unalmas irodai munka amit bárki el tud végezni akinek egy cseppnyi agya van. Nem akarok, nem tudok változtatni, váltani, sok a hitel, a feleségemmel gyakran veszekszünk, fasírtban vagyunk aztán kibékülünk, vagy ilyen-olyan ultimátumot ad. Mindenhez az "engedélye" kell, el sem járok otthonról. Ide jutottam 28 évesen, semmi perspektíva, semmi jövőkép, "mi lesz majd 10 év múlva", ugyanez a sz@r, esetleg +1 gyerek. Semmi örömet nem tudok találni az életben, nincs semmi, amire várnék, hogy bekövetkezzen és attól majd jobb lesz. Arra gondoltam, hogy kiveszek egy nap szabadságot a feleségem tudta nélkül, szépen elmegyek valahova és csendesen pontot teszek a végére, hogy senki ne tudjon róla és ne találjon rám, csak még nem tudom, hogy hogyan. Nem szeretnék szenvedni, szenvedtem már eleget gyerekkorom óta, csak szépen aludni egy nagyot. Szeretném visszapörgetni az életemet 3-4 évvel ezelőttre, hogy máshogyan csináljak mindent, de már sajnos nem lehet és semmi nem lesz ugyanolyan.
2010. febr. 2. 10:07
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Miért gondolod hogy az a jó megoldás, hogy véget vetsz az életednek amit ajándékba kaptál??Ezzel nem oldasz meg semmit szerintem!Minden embernek van célja, rendeltetése, nagyon fiatal vagy, ne vess véget az életednek!!!
2010. febr. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

Első vagyok, nem tudom hallottál-e már Istenről, de az biztos, hogy tőle kaptad az életed!De arról, hogy hogy élsz nem Ő dönt, a Te döntéseid következménye az életed. De hála Neki ezt mind megváltozhat, van kiút ebből az életből!Ő azért küldte el a Fiát erre a világra, hogy legyen célunk az életben.

Nem ismerlek, nem ismerem az életed,de azt tudom, hogy ha befogadod az életedbe, akkor az ténylegesen megváltozik. Ha már úgyis mindent feladtál adj egy esélyt még az életnek, magadnak.

2010. febr. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Amikor végigolvastam, kicsit komolynak tűnt a dolog, de 3-4 év... az annyira azért nem sok, 3-4 évet mindenki tévedhet :) hidd el, vannak, aki 40 után jönnek rá, hogy hoppá van. Ennyit még simán ki lehet javítani.

Ahhoz van erőd, hogy kinyírd magad, de ahhoz nincs, hogy legalább megpróbáld helyrehozni a dolgokat? Próbáld meg megbeszélni a dolgokat a feleségeddel, ne legyél nyuszi! Ha nem megy, ijessz rá! Ha nem megy, hagyd ott! Hidd el, rengeteg nő van a világon, a mostani feleségedet pedig nagy eséllyel úgyis ott hagynád előbb-utóbb egy másik nőért.

A melóval kapcsolatban: látom, az is zavar, hogy értelmetlennek érzed. Jól fizet? Mert ha igen, akkor ha mellette, otthon van valami hobbid, akkor azért elvisel egy ember egy unalmas melót. Ha pedig annyira zavar, ne félj újat keresni! Mikor néztél utoljára álláshirdetéseket, munkalehetőségeket? Ne várd a sült galambtól, hogy a szádba repüljön!

A számítógépezéssel kapcsolatban annyit mondhatok, hogy meg kellene találni az arany középutat. Gondolom, attól, hogy nem gépezel, most se foglalkozol sokkal többet a feleségeddel. Éreztesd vele, hogy ragaszkodsz hozzá, szereted, néha spontán lepd meg, szervezz programokat, stb. lehet benned is feléled újra a szeretet :) (Ha nem, hagyd ott, de a nők mindig meghálálják az ilyesmit.) Ha meg látja, hogy törődsz vele, a gépezést is "megengedi". Bár nekem ez elég hülyén hangzik, hogy engedélyt kell kérned tőle.

Sajnos az élet ilyen, és bármennyire is közhely csakis egyedül rajtad múlik, hogy jól érzed-e magad. ne fogd másra, a feleségedre a boldogtalanságod, mert te tehetsz róla! És nem azért, mert 3-4 éve elcsesztél egy lépést, hanem azért, mert még most sem mersz lépni!

2010. febr. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ó, 28 éves vagy, ebben a korban még simán újra lehet kezdeni egy életet. És tényleg addig kell lépni, amíg még nem késő. Nekem van olyan házasság az ismeretségi körömben, amiben nem mertek időben lépni a felek, most már 60 körül vannak és nekik már valóban nincs lehetőségük külön menni és újra kezdeni. És nagyon, de nagyon bánják, hogy nem lépték meg már 10-20 évvel ezelőtt, amikor még egyszerűbb lett volna... Úgyhogy azon gondolkozz, mit kell tenned a változtatáshoz, nem pedig azon, hogy 28 évesen véget vess az életednek!
2010. febr. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha már úgyis véget akarsz vetni az életednek,mert minden monoton és csöppnyi élvezet sincs benne, akkor miért nem ugrassz egy fejest utoljára? Nincs vesztenivalód! Kezdj bele egy ismeretlenbe, ami után már régóta áhítozol, csak eddig nem merted. Szerezz barátokat, olyan élettől kicsattanó személyeket, azok mindig felvidítják az embert. Beszélgess el a feleségeddel, ha nem tudtok már javítani a helyzeten, akkor nincs más választás, csupán a külön út. Mindkettőtöknek jobb lesz. Tégy valami sorsfordítót!

Igaz, ezek csak szavak, és kivitelezni már nem ilyen egyszerű, de ha már teszel is valamit, és ezután is ugyanezen az állásponton maradsz, akkor már nem nyugodtabb szívvel tudsz az öngyilkosságra gondolni..? mert legalább megpróbáltad. és ha már ide írtál, az azt jelenti,hogy adnál magadnak még egy esélyt. :)

2010. febr. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
röviden tömören és igazan: VÁLJ EL! Vedd fontolóra, amíg tényleg nem csinálsz magaddal valami ostobaságot. Ez így zárt osztály, amiből nem engednek kitörni. Változtass.
2010. febr. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Sztem is válj el,vagy legalább keress szeretőt! És sürgősen keress fel egy pszichológust! A tüneteid kiégésre utalnak, ilyenkor valóban szabit kell kivenni,és elutazni vhová kikapcsolódni! Ha együtt maradtok,próbálj meg többet törődni a feleségeddel!
2010. febr. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként más meg a napi 8 órás műszak alatt a szalag mellett állva érez ugyanígy, kézhezkapva minimálbérét, párkapcsolat nélkül, azt kívánva bárcsak egy irodában csücsülhetne, és otthon legalább valaki várná!!! Az embereknek semmi se jó.
2010. febr. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, tegnap este nagyon sokat beszélgettünk és kitaláltunk pár dolgot, hogy min és hogyan kellene változtatni, talán van remény rá, hogy jó irányba fog változni az életünk és együtt maradunk.
2010. febr. 3. 07:42
 10/10 anonim válasza:
akkor jó
2010. febr. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!