Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem látom értelmét az életemne...

Nem látom értelmét az életemnek. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

19 éves, egy meglehetősen érzékeny lélekkel megáldott maximalista vagyok. Szüleimmel élek, akik szeretetét egyáltalán nem érzem. Olyannyira el vannak foglalva a saját dolgaikkal (borzalmas házasélet, munkahelyi stressz, anyagi gondok stb.), hogy felém se néznek. És ha igen, akkor is csak szidnak vagy üvöltöznek velem. Szigorúak is: nem mehetek este ki, nem lehet barátom stb. Evési problémákkal küzdök negyedik éve (bulímia). Felületes barátaim vannak, de valódi akivel mindezeket megoszthatnám egy sincs. Egy elég zárkozott ember vagyok, nem tudok megbízni senkiben sem. Életem egyetlen öröme a vásárlás. Iszonyatosan sok ruhát, táskát, cipőt stb. halmoztam fel az utóbbi években. Nincs életcélom, nincsennek álmaim, nincs miért éljek vagy mit megéljek. Gyűlölöm azt az embert, akit a tükörben látok, és mindent megadnék, hogy cserélhessek valakivel.


Családommal az életem egy pokol, elmenni tőlük nem tudok (anyagiak), senki nincs az életemben akihez segítségért tudnék fordulni (nincs nagyszülőm vagy bácsikám/nénikém), bizalmam nincs senkiben. Nincs hittem a jövőmben.


2011. szept. 3. 19:32
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Miből jöttél rá???
2011. szept. 3. 22:31
 12/14 anonim ***** válasza:

Értem a helyzetedet, én is sokáig ilyen helyzetben voltam, nem bíztam a barátaimban, nem volt életcélom, vagy jövőképem, és az öngyilkosság is minden nap napirenden volt a gondolataim között. Meg nem tettem volna soha, leginkább azért, mert bűntudatom volt miatta, már attól is hogy ilyenre gondolok.


De aztán szép lassan rájöttem, hogy a szüleimet le kell sz-rni a stresszükkel, meg a frusztráló hülyeségeikkel együt.

Aztán arra is, hogy a barátaim egyáltalán nem felületesek, mert amikor tényleg bajba kerültem, akkor segítettek ahogy tudtak, de amikor tizenéves koromban eléjük álltam a lelki problémáimmal ők egyáltalán nem tudtak mit kezdeni velem, mert nem volt meg bennük a kellő bölcsesség, hogy tanácsot tudjanak adni. Vagy lecsesztek, hogy mit rinyálok, nekem van pénzem jó ruhákba járni, bezzeg ők milyen szegények, szerencsétlenek, satöbbi.

Vagy az volt, hogy próbáltak nekem tanácsot adni, de abból meg rájöttem, hogy egyáltalán nem értik azt a problémát, amit megpróbálok nekik előadni.

SZerintem azt a segítséget nem fogod tőlük megkapni, ami segít neked kiláballni ebből a vacak helyzetből. Túl fiatalok, és túlságosan el vannak foglalva a saját életük nyűgjeivel ahhoz, hogy valamilyen irányt tudjanak mutatni, vagy egyáltalán megértsék.


Így visszagondolva egyébként az lett volna a legjobb lépés, hogyha a szüleimmel dacolva mégis elmegyek 17 éves koromban egy pszichológushoz, lehet évek önutálatát spórolták volna meg nekem. Nekem a fejemhezvágták akkor, hogy mit képzelek, pszichológus, ők jó emberek, és beszéljem meg velük a dolgot, de aztán akármikor próbáltam, ők inkább csak lecsesztek, és csak mélytették a nyomorom.


Egyébként én azóta kezdtem kicsit jobban érezni magam, mióta összeismerkedtem egy pszichológiaközeli lánnyal véletlenül, egy túra alkalmával, és emailezünk. Rengeteget segített megérteni a helyzetemet. Ő volt az első ember, akinek meg tudtam nyílni, mert én is borzasztóan zárkózott vagyok.


Amit még neked akarok mondani, hogy légy türelmes magaddal! 19 éves vagy, előtted a főiskola! Minden más lehet, kiszabadulhatsz otthonról! Menj másik városba főiskolára/egyetemre! MIndegy hogy milyen szakra, még egy vacak tanítóképző is jó arra, hogy kiszakadj!


Én elmennék pszichológushoz a helyedben, mert a bulímia, meg ez a vásárlásmánia kemény dió, aminek a megoldásához most sehonnan sem kapsz még csak ötletet sem.


Don't let go

Never give up, it's such a wonderful life

:)

2011. szept. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ugyanaz a stílus, vásárlás, és ugyanaz a probléma :) M
2011. szept. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
48%
Az első vagyok. Képzeld, nem attól lesz valaki emós, hogy szép vagy nem. Ha annyi fiú tolong a kegyeidért, akkor meg mi a bajod? Eljársz velük szórakozni, szerzel barátokat. már ne is haragudj, de ha olyan kedves és szép vagy elég nehéz elképzelnem, hogy egy normális barátot sem tudsz összeszedni. Kamaszkoromban nem voltam se túl szép, se hű de kedves, mégis voltak barátaim.
2011. szept. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!