Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Török-magyar házasság. Hol,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Török-magyar házasság. Hol, és hogyan tudjuk intézni, ha mindkét országban szeretnénk összeházasodni?

Figyelt kérdés
A vőlegényem török, én magyar. Szeretnénk Magyarországon, és Törökországban is egybe kelni, de fogalmam sincs, hogyan zajlik ez. Tud valaki segíteni? Jár/járt valaki hasonló cipőben?Előre is köszönöm a válaszokat!
2009. nov. 5. 09:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
57%

Mindent az önkormányzatnál intéztek el. A török esküvőről meg kérdezd a párodat.


De remélem tudod mibe vágsz bele. a kultúrális különbség nagyobb falat mint egy esküvő megszervezése.

2009. nov. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
40%
Ugye nem akartok Törökországba költözni? Nagyon vigyázz!!
2009. nov. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Ő is keresztény vallású, nem muszlim. Neki vajon milyen papírok kellenek majd? Azt tudom, hogy szeretem, és ő is szeret, és velem képzeli el az életét:) Persze tudom, naivnak tűnik a dolog, de hiszem, és tudom, hogy nem az:)
2009. nov. 5. 09:56
 4/23 A kérdező kommentje:
Még nem tudjuk, hova költözünk, nekem még 1 év van vissza az egyetemből, azt mindenképp ,egcsinálom, utána terveztük, hogy együtt elköltözünk külföldre, csak azt nem tudom, hogy hová.
2009. nov. 5. 09:57
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, ne pánikoljatok már, biztosan tudja mit csinál!

Törökország sem kizárólag veszélyes terület. Nekem is volt anno csoporttársam, neki is török férje volt, meg 3 gyerekük.

Intézni nem tudom hogy kell, önkormányzat, esetleg nagykövetségen is biztos tudnak segíteni. Sok boldogágot!

2009. nov. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
26%

Akkor ő nem "igazi" török ha keresztény.Sertés húst eszik?

Az ünnepeket megtartja?Imádkozik?Mert ha ezeket nem teszi nem tarthatjátok meg az esküvőt törökben.

Ott nagyon szigorúan veszik az ilyesmit.És ha te nem veszitek fel a muszlim vallást akkor az ottani pap össze se fog adni titeket!

2009. nov. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Tudtommal polgári esküvőt csak egyet lehet tartani, vagy itt, vagy ott. Ha itt már összeházasodtok, ott is házasnak számítotok, így még egyszer nem kelhettek egybe.


De lehetne azt, hogy az egyik országban a polgárit, a másikban az egyházit, és mindkét helyen lagzit rendezni hozzá, ha van rá pénzetek.

2009. nov. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
hello! En magyar vagyok a jovendobelim pedig Ir allampolgar. Mi Mo-on tartjuk a templomit es Irorszagban a polgarit. Csak egy polgarit lehet kotni, igy nektek kell eldonteni hogy melyik orszagban akarjatok!
2009. nov. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

10:45: szövegértelmezés rulez.


A "török" kifejezés nemzetiséget, nem pedig vallást takar. Törökök között is van keresztény VALLÁSÚ, aki nem muszlim, így nem vonatkoznak rá a muszlim vallási szabályok sem. Azaz nem tartja a ramadánt, mert neki karácsony és húsvét van, ehet sertéshúst és ihat bort, mert a Biblia neki nem tiltja, mint a Korán a muzulmánoknak, köze nincs muzulmán paphoz, mert keresztény pap előtt köt házasságot.

2009. nov. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

10:45 hát igen, jó sok sületlenséget hordtál össze :D

Az előttem válaszoló megfogalmazta hogy mi is volt ez a töménytelen hülyeség.


Amúgy csak mellesleg mondom, hogy az egész muzulmán világban Törökország a legkevésbé fundamentalista, a muszlimok sem olyanok mint mondjuk Iránban. És még testvérnépeknek is tekintenek bennünket, ami nem nélkülöz minden alapot.

2009. dec. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!