Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne alkalmazkodni...

Hogyan lehetne alkalmazkodni egy ilyen kicsi lakásban?

Figyelt kérdés

Előre is bocsi, de kicsit hosszú lesz, hogy érthető legyen a helyzet.


Arról van szó, hogy én 22/L vagyok, párom 21/F, tesóm 19/F.

Szüleim 5 éve elváltak, akkor apukámmal albérletbe költöztünk, öcsém maradt anyámmal. Én anyámmal nem tartom a kapcsolatot, ez egy hosszú történet, eléggé kikészített 18 év alatt. Apuval egy kicsi kétszobás albérletbe költöztünk. Aztán neki is lett új párja, meg nekem is. Szép fokozatosan ő átköltözött a párjához, az én párom meg ide hozzám. Mondanom sem kell, tényleg baromi jó dolgunk van, bármikor kettesben vagyunk, apukám fizeti a lakást meg minden.

Hozzászoktunk, hogy kettesben vagyunk, pont akkor a lakás, hogy két ember kényelmesen elfér, szoktunk vendégeket, barátokat áthívni stb.

Most az a szituáció állt elő, hogy anyám öcsémet is egyre jobban kikészíti, már kezd idegroncs lenni ő is. Apám pedig közölte velem pár napja, hogy legyek rá felkészülve lelkileg, hogy lehetséges, hogy öcsém ide fog költözni.

Sajnos nincs más választás, mert hozzájuk nem mehet, mert az elég messze van a sulijától, meg mindentől, úgyhogy nem jöhet szóba, pedig ott még hely is lenne :(

És most kb úgy nézne ki a dolog, hogy van az egyik szoba, ami a miénk a párommal, a másik eddig nappaliként funkcionált. A kettő között van a konyha meg a fürdőszoba, falak elég vékonyak. Szóval kb a nappaliba kellene beköltöznie. Nem nagyon tudnánk elszigetelődni egymástól.

3 embernek elég kicsi ez a lakás. Nem beszélve arról, hogy nem lehetünk kettesben amikor csak akarunk, nem mászkálhatunk itthon meztelenül, ha barátokat hívunk át (vagy tesóm hív át barátokat) biztos, hogy folyton zavarni fogja a másikat stb.

Abban megegyeztünk, hogy ha végleges lesz a költözés, keresünk egy nagyobb lakást, de addig is ki kell bírni egy fél évet, talán egy évet is így együtt.

Tudni kell, hogy öcsém is nagyon akaratos, és hirtelen haragú, meg én is, amíg együtt éltünk 18 évig, sok volt a balhé, meg "utáltuk" egymást, amióta nem élünk együtt, azóta javult a kapcsolatunk sokat, de egy együttélés, lehet, hogy megint taccsra tenné pl a normális viszonyt is.

Nyilván nem mondhatom, meg nem is mondanám azt, hogy ne költözzön ide, hiszen jól tudom, mit élhet át anyánktól, én is tapasztaltam, még ha meglenne a jogom rá, hogy nemet mondjak, akkor se mondanék, csak mégis olyan nehéz helyzet lenne így...


Köszönöm, ha valaki végigolvassa, és segít :)


2011. szept. 4. 11:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

"Kezdjetek el nagyobb lakást keresni és az öcséd tanulja meg moderálni magát, főleg, hogy rajta segítenek! Magyarul befogadod."


Amíg MINDENKIRE apuka fizeti a lakást, addig az öccsnek ugyanannyi joga van ott lakni, mint a kérdezőnek. Persze viselkedjen, ahogy együttélésnél szokás.

2011. szept. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát vannak ilyen helyzetek az ember életében, amikor jobban össze kell húznia magát. Az élet nem habostorta. Örülj, hogy egyáltalán ilyen jó helyzetben vagy. Gondolom az öcséd csak fontosabb, mint a kényelmed.
2011. szept. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanannyi joga van az öcsédnek ott lakni, mint neked, de több mint a párodnak, mivel apátok fizet.

Írtad, hogy ami az öcséddel a baj, az veled is. Járjatok sokat természetbe meg sportolni, akkor sokkal könnyebb elviselni a lakás nyomorát.

2011. szept. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Más örülne, ha ilyen helyzetben lehetne ennyi idősen...
2011. szept. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
74%
Egy önző dög vagy se több se kevesebb. Apád fizeti neked meg egy számára idegennek a házat, de a saját testvéredtől sajnálod hogy hozzátok költözzön mert hogy kevés lesz a hely. Számomra a normális hozzáállás az lenne hogy alig várnám hogy a tesóm kihúzzam a szarból és neki is meg nekem is jobb legyen. Azt nem fejtem ki hogy neked miért lenne jobb, úgyis ráfogsz jönni ha egyszer ilyen helyzetbe fogsz kerülni.
2011. szept. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Ha figyelmesebben olvastad volna el a kérdést, akkor talán felfogtad volna, hogy nem kibújni akarok a dolog alól, hanem segítséget kértem, ahhoz, hogy milyen módon tanuljunk meg egy új élethelyzethez alkalmazkodni... De azért köszi, jól esett......
2011. szept. 4. 23:20
 17/19 anonim ***** válasza:

Hát a legfontosabb, hogy ne kezdj el ugrálni, hogy na öcsi, húzz el, mert mi akarunk itthon kettesben lenni. Szóval véletlen se gyere azzal, hogy te laktál itt, ő a vendég, és különben is nektek több jogotok van itt lenni.

Ebben amúgy mi az extra? Kb. mint amikor apád élt ott, nem? Takarítás, kaja kérdését előre meg kell beszélni. Ha pl. főzöl két főre, akkor főzz 3-ra, vagy nemtom. Ne hagyjatok szét mindent, ne mászkáljatok pucéran.

Teljesen élhető helyzet, először azt gondoltam, fater, tesó, mindenki ott él, vagy hogy egy garzonra vagytok ennyien. Van külön szobátok, ott meg azt csináltok, amit akartok. Szerintem ne dramatizáld túl. :D

2011. szept. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Gondolom nem vinne rá a lélek, hogy csak neked legyen jó, öcsédnek meg jusson a rossz. Tehát muszáj feladni a kényelmet, vagy el kell menni másik albérletbe és most öcséd élvezhesse, amit eddig te. Te idősebb vagy, meg ti ketten vagytok, jobban tudtok lépni. Ha meg ez lehetetlen, akkor marad az együtt élés és ez sem hinném, hogy kivitelezhetetlen, hiszen ugyanaz a problémátok, megérted őt és ő téged. Nem kicsi már, meg lehet beszélni olyat, hogy heti egyszer aludjon haverjánál, hogy tudjatok bulizni kicsit a lakásban.
2011. szept. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Hát igen. Az öcséd 14 éves volt, amikor elváltak a szülők, nem sok beleszólása volt, hogy hová kerül. Gyerek volt még. Amíg ő anyádtól szenvedett és ,,tartotta a frontot", addig te egy nyugodt, kényelmes életet élhettél apád jóvoltából. Teljesen természetes, hogy ő is odaköltözzön, ez nem vitás. Én megértem, hogy a jól bevált kényelmet nehéz feladni, de hát nem egy idegent kell odaengedni kegyesen, hanem a lelkileg kikészült öcsédet. Minden erkölcsi norma szerint ez így helyes. Ugye az a fontosabb, hogy az idegei még megmaradjanak, és nem a te komfortérzésed? Irigyellek. 18 éves koromtól dolgoztam. Senki nem tartott el. Ti hárman miért nem vagytok erre képesek? Csoda, hogy apád még bírja! Neki köszönet, és hála! Öcsi a legkisebb, bátran támogassátok őt! A család attól is család, hogy egy ember érdekéért a többi összefog, és áldozatot hoz. És ez a helyzet fordulhat, lehet 10 év múlva ő hoz áldozatot teérted. Egyébként meg nem olyan nagy áldozat. A kolesz nem rossz megoldás. El kell mondania a valós helyzetet, hogy az anyjával nem tud együtt élni, és nincs hova költöznie. Bár ez a rosszabb megoldás. A nagyobb tér az természetesen jobb lenne.
2011. szept. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!