Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » SOS! Miket kérdezzek a gyereke...

SOS! Miket kérdezzek a gyerekekről?

Figyelt kérdés

Ma délután lesz egy telefoninterjúm a (reménybeli) leendő családommal (au pair leszek). Ahogy olvasgattam a neten, fórumokon, azt írják (főleg fogadócsaládok), hogy ha az au pair keveset kérdez a gyerekekről, akkor azzal csökken az esélye, és ez még logikus is.


De nekem a család elküldött emailben egy részletes összefoglalót, tudom a napirendjüket, a különórákat, hogy mikor kelnek, mikor fekszenek, pár szót a személyiségükről. Mit kérdezzek még?


Ráadásul Skype-on fogunk beszélni és valószínűleg a gyerekek is ott lesznek. Tőlük mit kérdezzek?


6, 10 és 12 évesek.


2011. szept. 4. 11:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát először azt, amire kíváncsi vagy és hasznos is lehet,valamint, ami hiányzik az összefoglalóból.Mit várnak tőled a gyerekek, mi a kedvenc ételük, mit szeretnek csinálni, mennyire összetartóak, ilyesmiket.Szóval amiket egy ismerős gyerekétől is megkérdeznél.
2011. szept. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
hogy szeretik-e csinálni azokat a dolgokat, amiket a napirendjükben találsz (mittomén zongora vagy foci vagy amit csinálnak)
2011. szept. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Hogy telt a nyár? Várjátok-e a sulit? Mit csináltatok ma?

Vedd lazára. :)

2011. szept. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Annyira izgulok, és attól félek hogy inkább arra fogok koncentrálni, hogy normálisan beszéljem a nyelvet :S
2011. szept. 4. 11:42
 5/16 anonim ***** válasza:

hogy telt a nyaruk, mit csináltak, jó volt-e, várják-e már az iskolát, ha igen, miért, ha nem, miért, mi a kedvenc játékuk, szeretik-e a palacsintát, ilyesmik:D amik a gyerekeket érdeklik. ha au pair leszel, gondolom láttál már testközelből gyereket.:D

sztem az pont nem jó kérdés, hogy szeretik-e, ami a napirendjükben van, mivel a szülők döntik el belátásuk szerint, szóval ha azt mondja utál zongorázni, csak a szülei akarják, az mondjuk kínos helyzet lenne sztem.

2011. szept. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Jesszus, 3 gyerek.. Részvétem :) ...


Ha átküldtek róluk mindent, akkor nemigen kellene kérdezned. A beszélgetés élőben fog alakulni, nem tudod eltervezni 100%-osan. Kérdezd meg hogy vannak, mit csináltak a hétvégén, hogy telt a nyár, ilyesmi.. Nem szabad túlzásba sem vinni.


Konkrétumot szerintem nem szükséges kérdezned. CSak akkor tedd meg, ha nem derül ki egyértelműen a leírásukból. Légy kedves, mosolygós, akkor nem lesz gond !

2011. szept. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
A leg alapvetőbb dolog amit tenned kell ilyen esetben az az hogy légy nagyon kedves velük, mindig mosolyogj. Persze ha van lehetőség akkor a gyerekekkel is beszélgess el, kérdezgess tőlük pár alap dolgot hogy még mit szeretnek csinálni, mi a kedvenc mese filmjük. Lényeg hogy kaptál emailt amiben be írtak pár alap dolgot azokra is kérdezz rá. Lényeg hogy légy természetes, önmagad és mosolygoj és legyél vidám.
2011. szept. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszi :)


Csak félek, mert így tuti megkérdezik őket a szülők, melyik au pair jelölt volt nekik a legszimpibb, úgyhogy valahogy be kellene vágódnom náluk, de Skype-on keresztül olyan nehéz :S

2011. szept. 4. 12:13
 9/16 anonim ***** válasza:

Add önmagad és vágódj be azzal! Ha nagyon rágörcsölsz, akkor mesterkélt leszel. Ha ügyes színész vagy és a szkájpont "magadba bolondítod" őket, de a valóságban más vagy, az rondán visszaüthet.

És ugyan kényelmetlen téma, de pont ma volt egy olyan kérdés is, hogy a bébiszitter nehezményezte, hogy nem lehet szigorú a hisztis kölkökkel, hogy le kellene tisztázni a fogadó családdal, hogy mit várnak tőled és meddig mehetsz el, ha a gyerek körül probléma van? Mert van szülő, aki nem tűri, ha csak emelt hangon rászólsz az édes kis hisztigépükre, van, aki toleránsabb. Le kell ezt is tisztázni, ne később legyen baj belőle.

2011. szept. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg mi a kedvenc meséjük és mondd, hogy neked is az (volt) !!!!!!!!!!!!!!!!!


HA MEGVOLT A BESZÉLGETÉS INFORMÁLJ BENNÜNKET :)

ÉS ARRÓL IS, HOGY FELVETTEK-E :)

2011. szept. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!