Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van valakinek elmezavaros anyja?

Van valakinek elmezavaros anyja?

Figyelt kérdés
Kikészít mindannyiunkat.Ő depresszió beteg,de szerintem teljesen más baja van.Utána olvastam,a depressziósok tele vannak bűntudattal és mindenért magukat hibáztatják,ő viszont nem ilyen,mindenben mást vádol,a véleményemre kikattan mint egy 5 éves gyerek,ilyenkor nem állunk szóba egymással 1 hónapig.Mindenemre irigy,fenyegetőzik hogy megöli az apámat.Semmilyen anyai érzelmeket nem fedezek fel benne,mintha egy idegen lennék.A szomszédra is rátámadt nagy hasábfával,vérrel írogat a falra,arra is volt példa hogy négykzláb körözött az asztal körül.Semmit nem hajlandó otthon megcsinálni,a pénzt elkölti mindenféle hülyeségre.Én utána néztem és az ő összes tünete az elmezavarra van felsorolva.Féltem az apámat,nem élünk egy házban.Meg kell azt várni hogy megölje álmában(mert erről beszél)ahoz hogy rájöjjenek nem való a társadalmi életbe?Borzasztó ez nekem.
2011. szept. 4. 16:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Skizofrénia? Ha közveszélyes, be kellene záratni.
2011. szept. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
A bezáratás nem egyszerű dolog,őket is védi a törvény.Ahoz bűncselekményt kell elkövessen,épp ez az aggasztó az egészben.
2011. szept. 4. 19:10
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akkor is kényszergyógykezelés alá lehet helyezni, ha önmagára is veszélyes, legalábbis egy anorexiás ismerősömnél is ez történt. Tudom, hogy a kettő ég és föld, de ha a saját vérével ír a falra akkor talán...

Amúgy hasonló helyzetben van egy másik ismerősöm, skizofrén az édesanyja, és ő feljelentette a lányát mert jogtalanul vitte be a kórházba, úgyhogy nem könnyű a helyzet. Szerintem próbálj jogi vagy orvosi tanácsadót keresni az ügyben, a szomszédot pedig rávenni, hogy feljelentést tegyen ellene.

2011. szept. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
65%
Gondnokság alá kell helyeztetni, majd kényszergyógykezelés. :-/
2011. szept. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szintén a nagynéném volt beteg, mániás depressziója volt, sohasem hívott fel minket a pszichiáter.

A nagynéném magánügye volt a betegsége, mi meg féltünk.

2011. szept. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az a baj, hogy mindenkit kitesznek a zárt osztályról, mert kevés a hely és egy csomó intézményt, kórházat bezártak. Én a gyermekem védelmében elköltöznék és apukádnak is ezt javaslom. Hiába próbáljuk itt diagnosztizálgatni őt. Csomó orvos látta nyilván, mégis kiengedték. Gondolom, nekik van rá módjuk, hogy közveszélyessé nyilvánítsák, indítványozzák a gondnokság alá helyezést (mivel nem biztos, hogy előrébb lennétek). Ha ők ezt nem teszik meg, mit tehet egy hozzátartozó?
2011. szept. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!