Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mire vélnétek, hogy a lányotok...

Mire vélnétek, hogy a lányotok ilyen?

Figyelt kérdés

16 éves, de már nagyon önállósodna, nagyon menne. Mindent önállóan csinál, főz magának, mosogat, takarít, mos, ami kell, megveszi, talán csak vasalni nem tud. Ezzel ugyan még nincs is probléma, főleg úgy, hogy állandóan egyedül van itthon, párom és én is rengeteget dolgozunk, valamilyen szinten önállósodnia kellett. De! Ha valamiben segíteni akarok, legyen az a legapróbb dolog, rám szól, hogy ne, anyu majd akkor is te fogod megcsinálni, ha egyedül lakom egy másik városban? Múltkor is tanszereket akartam venni neki, de azt mondta, hogy majd ő, vagy tán még egyetem alatt is én akarok suliba járni ügyetintézni? Állandóan azt hajtogatja, hogy majd mikor elköltözik két év múlva, ez így meg úgy lesz, ő úgy fogja csinálni. Már itthon is spórol, hogy majd tudja finanszírozni az albérlete - reményei szerint spórolással minél alacsonyabb - rezsijét a kevés munkából, amit a suli mellett fog keresni. Minden dologhoz kapcsolatosan, odamondja, hogy majd ekkor meg akkor az úgy lesz, és ne segítsünk semmiben, mert majd később sem fogunk felmenni Pestre villanykörtét szerelni. Egyébként nagyon jó a viszonyunk, kívánom, hogy mindenkinek ilyen lánya legyen. Jól tanul, nem iszik, nem drogozik, egyszer kaptam rajta cigarettán, de sírt, és megígérte, hogy soha többé. Ám most elgondolkodtam, vajon mennyire is jó az a nagyon? Vajon miért menekül? Ennyire szabadlelkű lenne, vagy lehet valami komolyabb is a háttérben? Köszönöm előre is!

40/N


2011. szept. 4. 20:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

én is olyan voltam annyi idősen mint a lányod, én már a gimiben is kollégista voltam, így muszáj volt önállóságot tanulnom (ami nem is volt baj, mert előtte nagyon ki anyámasszony katonája voltam :))

szerintem örülj neki, és ne hidd, hogy menekül!

nekem is mindig nagyon jó volt a kapcsolatom a szüleimmel, de mióta már teljesen külön élek, talán még jobb :)

én is szeretném majd, ha a gyerekem ilyen lenne :)

2011. szept. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem örülj, hogy normális gyereket sikerült nevelned. Sőt! Életképes, normális gyereket. Példát vehetnének az anyukák rólad, a kamaszok meg a lányodról.

A másik, hogy lehet olyan korszakot él, hogy ő most majd nagyon önállósodni fog, hát hadd tegye. Tény, hogy nem fog veletek lakni örökké és nem segíthettek mindig neki, talán egy kicsit most túlzásba viszi.

Erősítsd benne, hogy szereted és tudod, hogy egyszer kirepül a fészekből, de rátok, a családjára mindig számíthat, mert ezért vagytok egymásnak.

2011. szept. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem aggódsz érte betegesen,akkor ez így rendben van:-)


Egyedüli gyerek?

2011. szept. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, aranyosak vagytok :) Még akkor is el akar költözni, ha esetlegesen nem veszik fel sehová, sőt, alig várja, hogy ő tartsa el magát. Érdekes, nem hallottam még ilyet egy anyukától sem, de akkor nem aggódok.
2011. szept. 4. 21:08
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen, egyke. Ez befolyásolhatja? Mert én idáig úgy tudtam, hogy az egyedüliek inkább az elkényelmesedett, kényes gyerekek, akik elé mindent odaraknak. Kiskorában mi is ezt csináltuk vele, nem tudom, mi lett ezzel a lánnyal. :)

Amúgy ma már nem aggódom, de régen nagyon túlzásba vittem. Sokáig addig el sem tudtam aludni, amíg haza nem ért egy-egy buliból, de ilyen nézettel, mint az övé, már nyugodtabb vagyok.

2011. szept. 4. 21:10
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
HAgyd érvényesülni, ritka az ennyire értelmes módon önálló ilyen korú lány. Örülj, hogy készül az életre, és nem a nyakatokon akar élösködni. A leirásod szerint nem menekül, csak önálló akar lenni. De ha komolyabb bajba kerülne, akkor biztos kérne töletek segitéset, mert úgy tünik, hogy a kölcsönös bizalom megvan nálatok.
2011. szept. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A lányod életrevaló, örülnöd kéne :)
2011. szept. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

sztm egy fantasztikus lányod van...komolyan mindenkinek ilyet kívánok


...nem lehet hogy neked nehezebb egy picit a leválás és bánt, hogy úgy érzed nincs rád szüksége?


ez egyébként nem így van, próbálgatja a szárnyait...és ez így van jól, ettől te még mindig az édesanyja maradsz

2011. szept. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Téged befolyásol, hogy egyke a lányod, mert szuper anyuka akarsz lenni, az is vagy, és igen, a legnagyobb ajándék, amit adhatsz neki, az a szabadság.
2011. szept. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Na az a baj, látod, te is mondtad, hogy a nyakán éltél jóformán. A szeretet jó, de azért megfojtani senkit nem kell, vagy legalább ne csodálkozz, ha bizonyos értelemben menekülne.

Amúgy lehet nem tőletek akar ennyire szabadulni, de lehet, hogy a suliban rühellik valamiért, nincsenek olyan barátai, történt vele valami, ami miatt nem szeret abba a faluban/városban élni, vagy tényleg csak elege van, hogy anyuci még buliból is megvárja és halálra félti. :D

Nincs ezzel semmi gond, támogasd, és készítsd fel arra, hogy szép és jó, hogy mit tervez, de inkább a tanulás legyen az első, és inkább segítitek anyagilag (ha tehetitek), blabla. Kicsit maximalista, és ebben a korban sokan szeretnének kicsit önállóak lenni.

2011. szept. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!