Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek egy ilyen kapcsola...

Szerintetek egy ilyen kapcsolatba miért vállal be a nő mégegy gyereket?

Figyelt kérdés

Sokhelyen olvasom hogy az apuka nem csinál otthon semmit,se a háztartásba nem segit bele sem a gyereknevelésbe.Felmerül bennem a kérdés hogy egy ilyen helyzetben lévő nő miért válallja azt hogy mégegy gyereket szül és látja el teljesen egyedül.

Az én férjem sem egy mintaapa,bár szülés előtt lefektettük a szabályokat mégsem ugy történtek a dolgok(bár a jelek azt mutatják egyre javul a helyzet ahogy a gyerek egyre idősebb).A két gyerek terv ugrott,eszem ágában nincs mégegy babát bevállalni,akik mégis megteszik,miért?Mire gondolnak ilyenkor?


2011. szept. 5. 07:17
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Bennem nem a kommentekben leírt dolgok merültek fel a kérdéssel kapcsolatban, hanem inkább az, hogy miért sír, panaszkodik össze-vissza? Az én párom sem a segítség bajnoka, de így fogadom el. Ha hozzá megyek, ezzel a tudattal teszem azt. Ezzel a tudattal vállalom a gyereket. Ha megy akkor esetleg kettőt is. Ha nem, akkor marad az egy.


A kérdésedre válaszolva, szerintem a saját elképzelés, akarat, gyerekkori álom megvalósítása az ok. Nem hiszem, hogy olyan buták lennének, hogy azt hinnék, hogy egy csapásra megváltozik minden.

2011. szept. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Lehet benne valami amit irsz a gyerekkori álomról,de gondolom abban az is benne van hogy közösen látják el a gyereket.


nekem csak egy van,ez is megterhelő fizikailag hátha még lenne kistesó...tuti leamortizálodnék teljesen.

2011. szept. 5. 07:29
 3/28 A kérdező kommentje:
ja és nekem a férjem a házimunkában segit,csak a gyereket kell egyedül megoldanom egyenlőre.
2011. szept. 5. 07:30
 4/28 anonim ***** válasza:
Meggondolatlanságból, vagy naívságból szerintem.
2011. szept. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
17%

gondolom mert ennek ellenére szeretnének még egy gyereket, testvért a már meglévőnek.

meg így továbbra is lehet szapulni a férjet, még jobban, bizonygatva neki, hogy ő milyen senkiházi, ellenben a feleséggel, aki mennyi áldozatot hoz a családért.

szeretnek szolgásat játszatni, alárendelt szerepben lenni, ezzel biztosítják maguknak ezt.

2011. szept. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
79%
első vagyok: Önzők és akaratosak vagyunk mi nők. Csak abba gondolj bele, hogy hány olyan kérdés merül itt fel, hogy "hogy vegyem rá a párom, hogy megkérje a kezem".
2011. szept. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
84%

Mert valami perverz módon sok nőt kielégít egy olyan párkapcsolat, ahol a "párság" abban merülki, hogy egymás életét teszik tönkre. Valahogy azt hiszik, hogy ez így normális. Fel sem merül bennük, hogy nem a siránkozás lenne e teendő, hanem váltás. (Ugyanez egyébként férfi oldalról is igaz.)

Gondolom otthon szocializálódtak egy katasztrofális házasságban és azt hiszik,hogy e a házasság ilyen. Ez így jó.

2011. szept. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
59%
Egyszerű: mert a nő így el tudja adni magát, h ő jaj, ilyen jó anya, mert egyetlen perc szabadideje sincs semmire a gyerekek mellett, és ő olyan, de olyan sokat dolgozik. Ő lesz a mártír, akit mindenki sajnálni fog, h jaj, szegény... Szerintem inkább szánalmas, de mindegy.
2011. szept. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

én úgy látom, hogy sok nő a maga elhatározásából vállal gyereket, le se sz@rja, hogy a férfinek mi a véleménye.

amikor meg megvan a gyerek, siránkozik...

a gyereket ketten kellene akarni és akkor talán nem menni ilyen nyögvenyelősen

igaza van annak a válaszolónak, hogy a nők erőszakolják ki a dolgokat ("hogyan vegyem rá, hogy megkérje a kezem" :))

az én kedvenc sztorim, hogy egy csaj egy hónap együttlét után úgy döntött, hogy neki kell egy gyerek, a pasinak eszébe sem volt, amikor meg lelépett még ő volt a világ szemete...

hát normálisak a nők???

2011. szept. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

én úgy látom, hogy sok nő a maga elhatározásából vállal gyereket, le se sz@rja, hogy a férfinek mi a véleménye.


ezt nem értem igazán.Igen, a két félnek meg kellene egyeznie,de végül mindig a nő dönt hogy vállalja vagy nem.lehet egy férfinak véleménye erről,ezzel nincs gond,de ha mondjuk most előállna a férjem hogy legyen kisesó hát nem igazán tartanám jó ötletnek és nem is fogadnám el.

2011. szept. 5. 08:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!