Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hazassagi valsag? Mikor...

Hazassagi valsag? Mikor ereztetek ugy hogy eleg? Meg tudtatok oldani? Mibol lett eleg?

Figyelt kérdés
3 eve vagyunk hazasok, van ket gyerekunk, kulfoldon elunk, minden segitseg nelkul...es az utobbi idoben ugy erzem besokaltam...allandoan ra vagyok utalva...mikor jon haza, akkor ugy kerjek idopontot fogorvoshoz, orvoshoz...mert ket aproval nem tudok pl egy fogaszati kezelesre elmenni...o dolgozik, eli a mindennapi eletet...en meg ugy erzem az eleteben egy mellek szereplo vagyok, aki aszisztal ahhoz, hogy neki jo legyen...mos foz takarit neveli a gyerekeket...sokszor futottam mar neki hogy elmondjam mit erzek...de a vege az lett hogy O mindenre tud okot, hogy miert van ugy, miert vagyok en a hibas...nagyon el vagyok keseredve...nem tudom mit kene tennem... :'(
2011. szept. 5. 10:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
biztos nehéz neked egyedül otthon, a gyerekekel. de a férjed hozzáállása fur....miért vagy te hibás? mert szültél neki 2 gyermeket_ neked sztem az a legnagyobb problémád, hogy nincs kinn senki aki ha nem is segit de meghallgat, mint pl egy csalátag,barát, kolléga, bárki... nem tudom mennyire messze élsz a szüleidtől, családodtol, ha még nem olyannyira messze , néha hazajöhetnél 1-2 hétre a szülőkhöz, hogy tudj kicsit magaddal foglalkozni s legyen ki foglalkozzon veled.férjed lehet azthiszi őt hibáztatod a helyzetért, közbe nem ő a hibás hisz gondolom nem jókedvéből van oda egésznap...valami megoldást kéne találjatok, pl hétvégene elutazzatok valahova, ill. ahol élsz barátokat keress. minden országban élnek magyarok, akár neten keresztűl is kereshetsz közelben lakó embereket, hasonló helyzetben.
2011. szept. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%

Magyarázd el a párodnak, hogy az, hogy boldogtalan vagy, egy TÉNY, amihez nem kellenek okok, nem kell hibást keresni. Ez egy állapot, amibe nem hiába esik bele ezeregy anyuka, amikor az apuka miatt hátrahagyja a saját életét.

Ülj le vele beszélgetni és ne magadról, hanem róla, az ő érzéseiről, felelősségéről beszélj:

Fel tudod fogni, hogy ebben a helyzetben égy érzem magam?

Te a helyemben ezt hogyan élnéd meg?

Szerinted neked mi az szereped abban, hogy én így érzem magam?

Szerinted Te mit tudnál tenni azért, hogy nekem egy kicsit könnyebb legyen?

Sajnos ezek az "okosok" nem tudnak mit kezdeni azzal, ha a nő panaszkodik, csak zavarja őket, hogy a nyakukba borítjuk a nyomorunat. Ezért kell ilyenkor rájuk irányítani a kérdéseket. Ki merik-e jelenteni, hogy miattuk kerültünk ilyen helyzetbe, és nem hogy nem segítenek ebben, de még mi vagyunk a hibásak?

2011. szept. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy ugy erzem, mivel o keresi a penzt ezert neki jar amit szeretne...igy az en eletem teljesen hatterbe szorul...en a gyerekeinkert elek...ok az elsok...most hulye pelda, de ha szeretne mondjuk mogyorot venni, azt mondom vegyen (hiaba nem fer bele a keretbe...majd egyel kevesebb olyan dolgot veszek amit en is szeretek, hogy neki meg tudjam venni)a magabiztossagom onbecsulesem romokban...es tudom h eza z en hibam is
2011. szept. 5. 12:12
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Hú az én véleményem az, hogy nagyon keveset írtál magatokról, és így nem látok bele a helyzetetekbe :( Nem is tudnék mit tanácsolni,de mindenképp beszélnetek kell egymással őszintén. Ne nyeld le a problémákat.

Gondolom egyedül vagy,nem tudsz kimozdulni,csak a gyerekekkel és a ház körüli munka,a gyereknevelésből áll most az egész életed. Ha belegondolsz ez a mogyorós példa sem lenne igazán probléma,hanem valami mélyebb dolog a valódi baj. A férjed elhanyagol, úgy érzed,nem igaz? Beszélj vele kicsit,mond el ,hogy egyedül vagy és szűkséged van egy pici kettesben töltött időre,mikor a gyerekek már alszanak!Mond el neki az érzéseid!!!!

2011. szept. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

11:00 vagyok.

Nagyon rosszul látod a helyzetet, ez sajnos az önbizalomhiány következménye. Ti egyenlően osztottátok meg a feladatokat (majdnem egyenlően, szerintem ugyanis Te többet vállaltál), így egyenlő jogaitok vannak. Továbbá:

Miattad vagytok külföldön? Miattad vagytok távol minden segítségtől, baráttól, rokontól? Nem!!!

Ha közösen hoztátok meg ezt a döntést, közösen kell válalnotok a következményeit. Ha ő hozta ezt a döntést, akkor meg végképp. Egy biztos: nem te hoztad.

Csak egy példa: én nem külföldre mentem a párom miatt, hanem csak másik városba ahol nekem nincs munka, mert az én diplomám nagyvárosba szól multikhoz. Egy hónap múlva jön az első baba, szóval azt se mondanám, hogy nagyon el vagyok havazva. De mivel itt vagyok a semmi közepén, se egy barát, se egy rokon, se meló ami lekötne, mindez azért, hogy a párom élete teljes legyen, ezért tudja, hogy kompenzálnia kell. Megtanítottam háztartást vezetni, mert ha a pici megjön, ő fogja csinálni javarészt (a felét ost is ő csinálja). A szabadidejét velem tölti, kivéve heti egy foci. Mindig az a kérdés, hogy én mit szeretnék csinálni, nekem mihez lenne kedvem. És nem azért mert papucs, hanem mert tudja, hogy hol a helye ebben a szituban, ha már elhagytam érte az életem. Nem magától fogta fel persze...

2011. szept. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
2011. szept. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Kevés az infó, ennyi alapján nehéz bármit is mondani. Én valamiért úgy érzem, hogy a vásárlástól várod a boldogságot, és mivel arra nincs lehetőséged, mert a férjedtől függsz anyagilag, ezért nem vagy boldog. De mi a helyzet az olyan dolgokkal, amik ingyen vannak, mint pl:

-kölcsönkérni a szomszédtól egy jó könyvet és elolvasni

-megfőzni egy olyan ételt, amit még sosem főztél

-egy jó zenét keresni a rádióban és meghallgatni

-kimenni a közeli parkba vagy erdőbe és gyönyörködni a természetben (akár a gyerekekkel)

stb stb stb


Az ilyen tevékenységek nem adnak neked örömöt?

2011. szept. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
ehhez a vasarlasnak semmi koze...ez csak egy pelda volt, ami eppen eszembe jutott...olvasok, festek, gyerekeket a jatszora viszem, szomszedolok, hozzamjonnek...alapvetoen erzelmileg vagyok instabil...es osszetort
2011. szept. 7. 12:03
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
De akkor mégis mi az, amitől jobban éreznéd magad? Mikor mondanád azt, hogy minden ok? Mit szeretnél elérni?
2011. szept. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Attól ha a férje kedveskedne neki.Megdícsérné a külsejét,beszélgetne vele,érdeklődne, hogy hogy telt a napja, hogy érzi magát,mit szeretne csinálni este,mikor alszanak a gyerekek(pl egy jó kis dvd-zés,társasjáték,kártyázás,séta)....Biztos erre vágynál..mond el neki!
2012. ápr. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!