Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van erre valami megoldás,...

Van erre valami megoldás, hogy ne nagyi igya meg a levét? Providentes ügy.

Figyelt kérdés
keresztanyám felvetette nagymamámmal a providentet.nagymamám teljesen ki van,mert szegény nem tudja fizetni.arról volt szó,hogy ez a senkiházi fizeti,de nem.nagymamám azzal fenyegetőzik,hogy megöli magát.ma délelőtt ezzel hívott fel.annyira félek,hogy tényleg csinál magával valamit.1éve halt meg papám,még azon sincs túl,lelkileg teljesen labilis.én több,mint 300kmre vagyok tőle.lehetne keresztanyám ellen tenni valamit?kérlek segítsetek!
2011. szept. 6. 11:26
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

sajnos nem tudtok mit csinálni.

azt pedig fejtsétek el, hogy a hitelezőnek azt mondjátok, hogy másnak vette fel a nagyi a kölcsönt, mert ilyet nem szabad.

a legjobb megoldás az lenne ha segítenétek ki fizetni és valahogy a kereszt anyudtól pedig vissza szerezni a pénzt.

2011. szept. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Hát, ha nem tudja fizetni, ráterhelhetik a házra, ami árverezéshez vezet. Ennek az a legegyszerűbb formája, (ha szép és csúnya szóval sem fizet a keresztanyád) hogy a gyerekei nevére átíratja a házat, a földet bármit ami a nevén van, így nem terhelhetik rá a jelzálogot.
2011. szept. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
na az első választól tartottam.ha a nevemre íratná akkor is behajtanák valahogy nem?meg akkor is a nagyapa részét ki kellene fizetni?és ha csináltatna anya vele eltartásit,akkor is behajtanák?
2011. szept. 6. 11:38
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!olyan ideges vagyok,hogy az hihetetlen,ráadásul kereszt még a telefont is kikapcsolta.
2011. szept. 6. 11:39
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Hivatalosan a nagyi vette fel a hitelt, szóval rajta hajtják be. Még ha ez nem is így van. Ha nem fizeti, egyszer csak kopog a végrehajtó és nézhettek nagyokat. Ezért nem szabad még családon belül sem ilyet csinálni, még kezesnek sem elmenni.

Fizessétek közösen, aztán keresztanyádon meg hajtsátok be valahogyan!

2011. szept. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom a nagyidat!

Csak úgy tudtok segíteni hogy összedobjátok a pénzt és kifizetitek ezt az "uzsorakamatos hitelt". Nem szabad a Providenttől felvenni pénzt, dupláját fizeti vissza az ember mint amennyit kapott. Bár ez már rajtatok nem segít.


Figyi! Kérdezz meg egy jogi szakembert, egy rafkós ügyvédet hogy ez esetben lehet-e tenni valamit, egyet tudok ajánlani ő nyugati részen és Pesten is van. Nem biztos hogy megoldható az ügy de egy próbát megér a nagyid védelme érdekében.

Keresztanyádnak meg mondd meg a magadét!

2011. szept. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó!el küldöd privátba az elérhetőségét?hátha lehet valamit csinálni.nem akarom nagyimat is elveszíteni:(:(:(
2011. szept. 7. 11:00
 8/8 anonim ***** válasza:

a providentes nem olyan rossz mint sokan mondják, ők megmondják előre, hogy mennyit kell visszafizetni és nem kell többet.

Én egy évig nem fizettem, és egy év múlva én kerestem fel őket, hogy fizetném, egy forint kamatot nem tettek rá.

2011. szept. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!