Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elhidegült tőlem a párom,...

Elhidegült tőlem a párom, megunt. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

4 éves kapcsolatról van szó. Az utóbbi időben mintha elhidegültünk volna egymástól. Esténként unottan ül mellettem, olyan mint aki belesavanyodott az életbe. Egy fiatal párnak nem így kellene tölteni az estét :( Nem hiszem el, hogy eljutottunk addig, hogy ülünk egymás mellett minden érintés nélkül. Se ölelés, se csók. Csak ha direkt eszünkbe jut, hogy "jé, meg kellene öleljem..." Esküvőt terveztünk, de így nem tudom hogy van-e értelme. Úgy érzem megunt engem, és elhidegült. Mindkettőnk hibája ez, tudom, de így most olyan rossz. Én nagyon szeretem, nekem ez az időszak inkább elmélyedés volt mint elhidegülés. Szakítani nem fog, én meg nem akarok. Szünettel próbálkoztunk már, de nem bírtuk sokáig és csak ideig-óráig tartó eredményt adott.


Mit lehet tenni ilyenkor? Volt valaki ilyen helyzetben közületek?


2011. szept. 6. 20:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Beszélgetés őszintén kinek mi hiányzik a kapcsolatból és rengeteg közös program, kimozdulni otthonról, sétálni, bicajozni, kirándulni menni, piknikezni, romantikus meglepi vacsora, hétvége, stb....
2011. szept. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%

Miért ültök otthon? Csináljatok programot. Mozi, színház, séta, fagyizás, beülni egy kávéra stb. Vegyetek társasjátékot, pl. Catan kártya, Candamír, Carcassonne stb. Ezek felnőttek számára is élvezetesek.


Tudatosan öleljétek meg egymást minél gyakrabban, később ez teljesen természetessé válik újra.


Az esküvővel várjatok. A kihűlt kapcsolaton csak ront, javítani nem javít.

És persze kell mindkettőtök szándéka. De néha még a szándék is kevés, ezt jó, ha tudod.

2011. szept. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%

Szia :)

Teljesen igazad van,és ezt tudasd a Pároddal is!

Mond el Neki hogy szerinted ez így nem helyes,és Te nagyon szereted Őt,és reméled ez fordított esetben is igaz.

Próbáljátok meg feldobni valahogy a kapcsolatot,ne csak otthon üljetek,menjetek el valahová a hétvégén kirándulni,vagy néha napján havonta 1x-2x csak menjetek le egy kis kocsmába vagy étterembe,dobjátok fel,a kapcsolat szenvedély nélkül olyan mint a test lélek nélkül,üres és nem ér semmit!

Beszélj Vele,és sok sikert a továbbiakban! ;) :)

2011. szept. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%

Hűű...ezt a kérdést, akár én is írhattam volna sajna:S Ugyan így vagyunk...4 éve együtt, bár még házasságot nem tervezünk, de szerintem sem ilyennek kéne lennie egy fiatal párnak, úgyhogy szívesen várom az ötleteket:)

Amúgy ha segít valamit, mi pl. egy 3 napos kirándulásra megyünk, csak kettesben, egy romantikus hosszú hétvége...remélem jobb lesz mint előtte.

2011. szept. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Szerintetek jó ötlet, hogy megnézzük együtt a Fireproof (Tűzálló/Szerelempróba) filmet? Vagy inkább alkalmazzam én csendben az abból tanultakat?
2011. szept. 6. 21:20
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Az kevés,amit abban a filmben látunk a módszerről.Ezért kiadták könyv formájában ezt a 40 napos "küzdelmet". Itt meg tudod venni:


[link]

2011. szept. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló helyzetben vagyok, de én most kezdek rájönni, hogy ami nem megy nem erőltettem. Szintén elhidegültünk egymással, már ketessben else szeretne menni napokra kimozdulni, megtettem mindent, mindig a kedvébe jártam, új cuccok, ledobtam pár kiló, fodrász de csak azt veszem észre egyre rosszabb..Azért lelkileg erre is legyél készen..
2011. szept. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
70%
a legjob hamegleped egy finom vacsival pl a kedvenc kajáját főzöd gyertyafény kicsiped magad és beszélgettekk a problémákról aztán dobd be magad nehogy másnál keresse a tudod mit..
2011. szept. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
85%
Kell legyen az emberekben valami lelki tartalom. A testi szépség, szex, bulizások, ezek hamar kifújnak, ha nincs valami, amit "örök"-nek lehet nevezni. Javaslatom, hogy mindketten valami szellemi-lelki fejlődést igyekezzetek elérni. Pl: klasszikus zene hallgatása (koncert, vagy CD, vagy bartókrádió) , érzelmes töltésű regények olvasása, (Danielle Steal könyvek, Krisztina Arnothy: Afrikai Szél, stb), séta, kirándulás valami szép tájban, mert a természet a lélek tápláléka, valami jócslekedet, segíteni valakin... stb.
2011. szept. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
78%
Sajnos a mai világban, amikor már tizenévesen elkezdik a párok a szexet, gyakran előfordul, hogy már fiatalon megunják egymást, kiégnek. Nem véletlenül csinálták ezt teljesen másképp a nagyanyáink.
2011. szept. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!