Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elhidegült tőlem a párom,...

Elhidegült tőlem a párom, megunt. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

4 éves kapcsolatról van szó. Az utóbbi időben mintha elhidegültünk volna egymástól. Esténként unottan ül mellettem, olyan mint aki belesavanyodott az életbe. Egy fiatal párnak nem így kellene tölteni az estét :( Nem hiszem el, hogy eljutottunk addig, hogy ülünk egymás mellett minden érintés nélkül. Se ölelés, se csók. Csak ha direkt eszünkbe jut, hogy "jé, meg kellene öleljem..." Esküvőt terveztünk, de így nem tudom hogy van-e értelme. Úgy érzem megunt engem, és elhidegült. Mindkettőnk hibája ez, tudom, de így most olyan rossz. Én nagyon szeretem, nekem ez az időszak inkább elmélyedés volt mint elhidegülés. Szakítani nem fog, én meg nem akarok. Szünettel próbálkoztunk már, de nem bírtuk sokáig és csak ideig-óráig tartó eredményt adott.


Mit lehet tenni ilyenkor? Volt valaki ilyen helyzetben közületek?


2011. szept. 6. 20:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyanyáink netán azért csinálták teljesen másképp, mert akkor, ha az ember lánya 17-18 évesen nem volt férjnél, már vénlánynak számított, vagy azért, mert abban az időben teljesen elfogadhatatlan volt a válás, illetve nyomós érvvel, vagy azért, mert a napi több, mint 10 óra munka után egyszerűen nem értek rá ülni a nem létező tv előtt egymás mellett kukán?
2011. szept. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
mediátor,ha nem megy a kommunikáció
2011. szept. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen ugyanebben a helyzetben voltam pár hónapja. Amit én a kapcsolatunk és a saját érzelmeim elmélyülésének éltem meg, azt a párom a saját részéről lassú elhidegülésnek. Nagyon szar volt, mert én még mindig szerettem, sőt jobban mint valaha. Sajnos ezt el kell fogadni, hogy nem egy irányba fejlődtek az érzelmeitek. Valószínű, hogy a párodnak eleve nem voltak olyan mélyek az érzései irántad. Tudom, hogy ez nem vigasztal, mert tényleg kib.szott igazságtalan:( Nekem is iszonyúan fáj, hogy így alakult. Ami pedig az önhibáztatásodat illeti, felesleges, mert akkor és ott úgy láttad jónak. Mindenki követ el hibákat, tökéletesek sose tudunk lenni, de tanulni kell belőlük. Nem Ő volt neked az igazi, bármennyire is fáj. Iszonyú rossz lesz az első pár hét, de aztán lassan megnyugszol és el tudod fogadni, hogy így alakult. Én már nagyon lassan, de kezdek beletörődni és nagyon remélem, hogy eljön az igazi és neked is:)
2011. szept. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Csicsike78 ***** válasza:

Van olyan az életben, hogy mikor összeismerkedik két ember, még szimpatikusak, érdekesek, vonzók egymás számára, de aztán időközben változnak, és nem mindig ugyanabba az irányba.

Ha sikerül egymás felé terelődni a praktikákkal akkor rendben vagytok, de ha nem akkor szerintem nem érdemes erőlködni.


Ezért fontos a kapcsolatban az állandó kommunikáció, hogy együtt formálódjon a véleményetek, együtt fejlődjetek, közösen formáljátok egymást.


Különben már nem vezet út egymás felé...

2011. szept. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nem kell egymasert kuzdeni mert talalva minden. En nem vagyok tajekozott, nem ismerem a konyvet sem a filmet sem, de valahogy az a gyanum, hogy erre epit: nem kell folyton megadni mindig mindent a masiknak kulonben elvesz az erdeklodes.Van is angolban egy mondas(lehet nem pontosan idezem, bocsanat erte) : Be mean, keep them keen. Vagyis: Legyel fukar, vagyakozzanak csak.(valami ilyesmi)

En szinten voltam ilyen kapcsolatban (8 legszebb ev!). Kepzeljetek mar annyira unatkoztam, hogy estenkent himezgettem!!! Mint egy oregasszony!!! (30 voltam) Na de aztan leleptem is Angliaba:))

2011. szept. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom, egyáltalán miért jöttetek össze. A szexen kívül a szellemi dolgok tartanak össze egy kapcsolatot, párt. Ha a világról hasonlóan gondolkodtok, ha hasonló könyveket, zenét szerettek stb. Pl. egy színházi program azért jó, mert utána tudtok beszélni róla. Valami komolyabb darabra gondoltam. Ha mindketten unalmasak vagytok, és nincs semmi érdeklődés bennetek a világ dolgai iránt, mit vártok a másiktól? Szellemi pezsgés, az is kell. Nem tudom elképzelni, hogy ültök esténként, mint két 80 éves ember, akik már elbutultak. Annyi minden van ezen a világon, amit csinálni lehet, amiről beszélni lehet. Egyébként lehet járni tanfolyamokra is együtt, vagy szabadegyetemre, vagy bármire, ami mindkettőtöket érdekel. Nem azt mondom, hogy sülve-főve együtt, de ha ennyire padlón vagytok, közös pontokat kell találni. Harcolni, harcolni a kapcsolatért, és csak akkor feladni, ha tényleg nem megy.
2011. szept. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!