Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bemennétek dolgozni betegen,...

Bemennétek dolgozni betegen, ha tudod, hogy amúgy is kevesen vagytok?

Figyelt kérdés
Most voltam dokinál, azt mondta a héten tuti ne menjek, de gondolkozom rajta, hogy mégis be kéne, most voltam szabim, plusz alig vagyunk. Ááá nem tudom. Hőemelkedésem van, plusz az összes többi megfázásos dolog (köhögés, orrfújás stb).
2011. szept. 8. 11:45
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
*-volna
2011. szept. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem maradj otthon, mert hiába vagytok kevesen, vannak akik nem szeretik, ha mellettük valaki köhög-prüszköl. Sőt azt is gondolhatják, hogy játszod a mártírt a főnöknek. :)


De ha mégis bemész, szólj a dokinak, nehogy kiírjon, mert az táppénzcsalás, vagy mi. Egyszer engem emiatt nagyon letolt a doki. :(

2011. szept. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem igazán tudod jól csinálni.... Ha benn hagyod a munkatársaidat a sz..r-ban akkor azért pikkelnek rád, ha bemész, akkor meg azért, mert elkapják ők is.....

Azt Te tudod, hogy milyenek a kollégáid, főnökeid. Nálunk amilyen a kolléganőm, mindenért pikkelne.

2011. szept. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Változó. Ha egyértelműen lábra se tudok állni, akkor nem megyek sehová. Egyszer vesegyulladásom volt 40-41 fokos lázzal, bent is akartak tartani a kórházban, saját felelősségre jöttem haza. Bár nem fertőztem, a WC-ig alig bírtam elbotorkálni és napi 16-18 órát aludtam. Akkor nem volt kérdés, hogy otthon maradok, használhatatlan voltam 4-5 napig.


Egyéb esetben, ha nem fertőzök és gyógyszerekkel helyre tudom rakni magam (mega adag C vitamin sokat tud dobni ilyenkor, nagyon ajánlom, főleg nátha jellegű betegségre!), akkor igen.


Ha fertőző vagyok, akkor felhívom a főnökömet és rá bízom. Ha így is kellek, akkor részemről szóltam, hogy bacigazda vagyok, ha nem, akkor az orvosra bízom, hogy mikor mehetek.Mivel sok protokolláris rendezvény van, ott prüszkölve nem szívesen "mutogatnak", ezért ilyenkor többnyire otthon marasztal a főnök, hogy ne tegyek rossz benyomást az érkező vendégekre.


Mondjuk nálunk nagyon humánusan kezelik a betegséget, úgy veszik, hogy emberekkel dolgoznak, akik néha lebetegednek. Beteg munkaerő pedig árnyéka önmagának, nem tud úgy dolgozni, tehát a cégnek se jó. Inkább két nap kényszerpihenő, mint a terheléstől súlyosbodó betegség miatt két hét.

2011. szept. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne menj, mert más is elkaphatja. Két kollégám közül az egyik nagyon könnyen megbetegedik, és mindig ideges, mikor a másik betegen bejön, mert azonnal elkapja.
2011. szept. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Táppénz alatt tilos dolgozni, törvény van rá. Ha kiírt a doki, otthon kell maradnod.
2011. szept. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyire szeretem a munkahelyem, ha gyűlölöm, akkor be nem mennék, amúgy igen
2011. szept. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem mennék be, mert egyrészt sokkal hamarabb túl vagyok rajta, ha 1-2 napot pihenek, másrészt én is rühellem, amikor valamelyik kolléga náthásan bejön, egész nap tüsszög, köhög, és mindenkit végigfertőz az irodában.
2011. szept. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Én ezen nem rég keresztül mentem.Én ugye gyárban dolgozom ahol a termelés nem állhat le,viszont annyira beteg lettem egy nap leforgása alatt,hogy a lábamon alig bírtam megállni.Betelefonáltam a főnöknek,hogy írjon szabit arra a napra,még aznap Coldrex-el és vitaminokkal kúráltam magam.Másnap már mentem is dolgozni.Nekem a táppénz azért sem volt kérdés,mert a kajajegyet nem akartam elbukni és a fizetésem is elég rossz lett volna.A másik,hogy szeptember végén jár le a szerződésem,és nem akarok nekik okot adni,hogy elküldjenek.Szerintem tedd te is ezt,egy napig azért meglesznek nélküled is.Ha nem pihensz egy kicsit,ennek a náthának akár szövődményei is lehetnek,amik hosszú távon megkeseríthetik az életedet.Jobbulást és sok sikert!
2011. szept. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!