Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek én vagyok a hibás...

Szerintetek én vagyok a hibás azért, hogy úgy érzem elfordulnak tőlem az "állítólagos" barátaim?

Figyelt kérdés

Én úgy érzem, mostanában nincsenek igaz barátaim. Maximum 1 ember. (de sajnos, már benne is csalódtam egyszer) Szerintem a barátság nem csak az, amikor elmegyünk bulizni, és minden hétvégén együtt iszogatunk valahol, hanem ennél sokkal több. Egy igazi barátra mindig lehet számítani, mégha nem is találkozunk túl gyakran.

Szerintem a mai világban egyre több az irigység az emberi kapcsolatokban. Csak addig barát a barát, amíg nincs mit irigyeljen tőled.


Amióta van párom, azóta sajnos nem tudok annyi időt tölteni a barátaimmal, amennyit szeretnék. Dolgozok, tanulok, otthon segítek szüleimnek, nagymamámnak, a párommal csak hétvégén tudok találkozni. Egyszerüen nincs időm minden hétvégén a bulizásra a barátaimmal. Ráadásul a párom és én sem vagyunk egy nagy "party arcok" és ezért mi jobban szeretünk kettesben lenni. De akkor megint csak hanyagolva vannak a barátok.

De mégis mit tegyek??? Én mindig hívom őket, irogatok velük. Éreztetem velük, hogy számíthatnak rám mindenben. De ők megsértődnek, mert nem megyek velük bulizni. Ez miatt a páromat sem nagyon szeretik, mert csendesebb típus. Szerintetek egy igazi barátnak nem kellene megértőbbnek lennie a másikkal??? Nem szakadhatok száz felé.... és ők ezt nem értik meg. Mi a véleményetek erről???


2011. szept. 8. 22:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
az iGAz barátok megértőek és nem sajátítanak ki,de menj el 1X-2X velük,és akkor meglátod h milyenek később.
2011. szept. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Egy barát megérti az ilyesmit. Valószínû, hogy a bulizós barátaid inkább csak haverok.

Azt mondtad van egy valaki, aki barát, bár egyszer csalódtál benne. Én is csalódtam egyszer a legjobb barátnômben, de ô is bennem és a barátságunk nem változott. Nekem sem bulizós a barátom és azokat a "barátokat", akik nem fogadtak el valamiért, vagy nem érettek meg, szépen leépítettem.

Hány éves vagy?

2011. szept. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Csak magadra hallgass. Ha arra vágysz, hogy a pároddal legyél, akkor válaszd azt. A barátaidnak egyszer-egyszer küldj valami emailt, vagy egy-egy kedves szót, de ez elég is most. Majd eljön az ideje, hogy megint a barátok felé fordulj. Nem tehetsz a kedvükre örökkön örökké. Ne félj a sértődésüktől. A hiba nem tebenned van, ha megsértődnek, hanem bennük.
2011. szept. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Megint én: igaz barátból egy is elég és ott van a párod is.
2011. szept. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi gyors válaszokat :) 26 L vagyok.

Csak nagyon bánt, ez az egész. Már megkaptam tőlük egyszer azt is, hogy nem is fognak hívni, mert mindig lemondom a hétvégi programokat velük. Közben pedig nem kifogásról volt szó, egyszerüen csak mindig közbejött valami, ami miatt nem tudtam menni. Unom már ezt, hogy mindig nekem van lelkiismeret furdalásom velük kapcsolatban, pedig tudom, hogy én nem vagyok hibás. Már nem vagyunk gyerekek, mindenkinek megvan a maga élete, gondja. És nincs kedvem mindig beszámolni mindenről, hogy miért nem tudok éppen velük lenni.

2011. szept. 8. 22:30
 6/11 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy mióta tart ez az állapot. Ha vkit igaz barátomnak tartok, akkor azért havonta-kéthavonta 1x szakítok rájuk időt (vagy amikor tudok), mert nekem a barátaim is ugyanolyan fontosak az életemben, mint a szerelmem (mondjuk nekem olyan leghjobb barátom van, akiért tényleg tűzbe tenném a kezemet). Próbáld meg az ő szemükkel is nézni, neked hogy esne, ha mindig lemondaná vki a programot, és minden más fontosabb lenne neki. Mondjuk azt írod, hogy hívod őket stb... sztem az lenne a legjobb, ha megmondanád nekik, hogy partizni, bulizni, inni már nem szívesen jársz el, mert érettebb lettél, nem is vagy az a bulizós típus... máshova szívesen elmennél velük (vagy akár ők jöjjenek át hozzátok egy közös teázós-kávézós-filmnézős estére stb.)...
2011. szept. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, teljesen igazad van, az ő helyzetükbe is belegondoltam már magam, de hidd el, én nem várok hónapokig, hogy találkozzam velük, vagy hogy írjak nekik. De ők minden hétvégére terveznek valamit, és ezért elég gyakran le kell, hogy mondjam, ha nekem már más terveim vannak a párommal.
2011. szept. 8. 23:23
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez tök jó lehetőség a hamis barátok leépítésére. Nem is értem, miért barátkozol olyanokkal, akikben nem bízol. Így az esélyt is elveszed magadtól, hogy igaz barátokra lelhess.
2011. szept. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát erre csak annyit tudok mondani, hogy vagy a barátaid megrekedtekmég a bulizós szinten-hisz nekik nincs párjuk,akikkel kettesbe lehetnének(ilyenkor normális,hogy szórakozni/ismerkedni járnak el)-de ez csak akkor érvényes,ha régen te is eljártál velük ide-oda-...

Vaaaagy:

Te más kikapcsolódásra vágysz,amire ők már nem vevők..ennyire különböző gondolkodású ismeretségek meg egy idő után úgyis lekopnak...

2011. szept. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Így igaz! Nekik most nincs párjuk és éppen ezért gondolom, hogy lehet irigykednek is rám, amiért nekem van. Régen sokat buliztunk együtt, de nekem már annyira nem hiányzik a diszkós élet. Ennek ellenére én szeretek velük is lenni, de már nem ugyan az mint régen.
2011. szept. 10. 15:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!