Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Ti hogyan kezelnétek,...

Szülők! Ti hogyan kezelnétek, hogyha kiderülne a lányotokról, hogy leszbikus?

Figyelt kérdés
Szinte már biztos vagyok benne,hogy a lányokat szereti.Mikor elment itthonról,úgy hagyta a laptopját és bár tudom,hogy nem szép dolog,de kíváncsi voltam,így beleolvastam egy levelébe,amint egy másik lánnyal beszélget.Soha nem volt még barátja és már 17 éves.Sokszor gyanakodtam,de mindig nyugtattam magam,hogy csak későn érik.Nem tudom hogyan kezelni.Kérjek időpontot a pszichológusnál,vagy beszéljek én vele erről?
2011. aug. 13. 04:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

szerintem beszélj vele arról, hogy ő akármilyen, te/ti ugyanúgy szeretitek és biztosítsd, hogy mindent megbeszélhettek.

mondd el neki, hogy ha lesz valakije, őt is elfogadjátok és szívesen látjátok.

én biztos ezt csinálnám, és nézd meg ezt a videót, engem nagyon meghatott


http://www.youtube.com/watch?v=W3rND-NB-S0

http://www.youtube.com/watch?v=dM3DWNbxMKk&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=Ya9QMxK2XEk&feature=related


ez jó példa, hogyan ne csináld :D

2011. aug. 13. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha időpontot kérsz neki a pszichológusnál akkor azt fogja levenni belőle, hogy anyám elmebetegnek néz és ki akar kezeltetni.
2011. aug. 13. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Ülj le vele beszélgetni, de ne támadj!

Próbáld meg higgadtan, nyugodtan végig hallgatni!

Biztos nagyon nehéz lesz, de gondolj arra, hogy akkor is a Te gyereked! Így gép előtt ülve, persze "könnyű" tanácsot adni, de ha bele esik az ember akkor....

Nyugalom! De szerintem a pszichológust felejtsd el! Azzal csak rontanál a helyzeten!

2011. aug. 13. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
76%
Csak azért, mert még nem volt barátja, nem biztos, hogy leszbikus.Említette egy szóval is a levélben, hogy tényleg a lányokat szereti?Mert ha nem, akkor addig kár aggódni ezen.Lehet, hogy olyan típus, akit még nem érdekel semmiféle szerelem, meg kapcsolat.Ilyen is van.
2011. aug. 13. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért gondolsz erre, mert nem volt még barátja, vagy mert a levelezésből az derült, hogy szerelmesek egymásba egy lánnyal?


Attól, hogy nem volt még barátja 17 évesen, még nem leszbikus. Nekem sem volt, 21 évesen lett először (a férjem ma is).


Ha viszont szerelmes egy lányba, akkor - hacsak nem hülyítették egymást a levélben - lehet, hogy leszbikus. Viszont hogyan magyarázod meg, honnan tudsz róla? Ha egy fiúval levelezett volna, akkor is leülnél vele gyorsan beszélgetni (pláne pszichológus...)?

Ha szereted, próbáld az ő szemszögéből, empatikusan átgondolni a helyzetet és eszerint reagálj.

Én szerintem - ha eddig nem tetted meg - elkezdeném felvilágosítani egy anya-lány beszélgetéssel, mint ahogy ezt "szokás" és mellékesen megemlíteném, hogy nem ítélem el azt sem, ha esetleg a lányokat szereti.

Szóval semmiképp nem rohannám le ezzel a feltételezéssel (meg hogy olvastam ám a leveled!), hanem teret hagynék arra, hogy ha úgy alakul, bátran bemutathassa nekem a barátnőjét. Úgy ahogy ezt egy fiúval tenné átlagos esetben, ha megérett rá a kapcsolat és ha jóban van az anyukájával.

2011. aug. 13. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
82%
Örülnék hogy csak ennyi a "gond" és nem halálos beteg
2011. aug. 13. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha elmondod, hogy honnan tudod akkor ott a baj, mert beleolvastál az intim levelezésébe. Szóba sem fog állni veled, mert ez a bizalmának nagyfokú megsértése. Ha mindenképp beszélni akarsz vele akkor ne feltűnően tedd, valahogy vezesd rá, puhatolózz. De ha így indítasz, akkor semmit sem fog elmondani és nem fog bizalmába fogadni még annyira sem mint ezelőtt.
2011. aug. 13. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
77%

Ezt nem fogod kinevelne belőle! Ha a lányokat szereti, akkor a lányokat szereti. Most biztos nem fog összejönni egy fiúval, mert te elbeszélgetsz vele. Leszidni meg végképp ne szidd le ezért, mert semmi rosszat nem tett, ha ő ilyen, akkor így kell elfogadni. És igen, örülj, hogy csak ennyi a problémád...

20/L

2011. aug. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
3%
Túl fiatal még,majd meg fog ismerkedni egy fiúval és nem lesz onnantól semmi probléma.
2011. aug. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tett rá említést, hogy a lányokat szereti a levélben, akkor kár előre aggodalmaskodnod!

A pszichológust pedig felejtsd el, azzal csak rontanál a helyzeten, főleg ha már az is eléggé "piszkálná az orrát", hogy te beleolvastál a levelébe.

Amúgy még csak 17 éves, lehet későn érő típus.

Saját példánkat felhozva, lányom figyelmét 18 éves koráig nem kötötték le a fiúk, 19 évesen ismerte meg a barátját, aki most már a Vőlegénye, most 21 éves a lányom!

Én csak azt ajánlom neked segítség képen, hogy amíg ez nem 100%-osan biztos, VÁRJ! Mert nagyon kalamajkát csinálsz belőle, ha nem így van!

2011. aug. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!