Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megkérdezte egy idős rokonom,...

Megkérdezte egy idős rokonom, hogy "Azért nincsen barátod mert túl igényes vagy"? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Bármikor beszélek vele előjön a téma, hogy "Ennyi idős korodban már illene hogy legyen barátod, mert ki fogsz futni az időből, és később már egyre nehezebb lesz barátot találni". Mondtam, hogy ne tessék aggódni miattam, majd lesz valami, meg amúgyis most itthon vagyok, mert munkát keresek. Erre jön azzal, hogy bemutatja az unokáját aki nagyon jóképű. Mondtam, hogy nem kell köszönöm. Aztán megkérdezte, hogy "Azért nincsen barátod mert túl igényes vagy? Nem szabad válogatósnak lenni, mert tökéletes férfi úgysincs, mindenkinek vannak hibái" Az őrületbe kerget, hogy állítsam le máskor?


22/L


2011. szept. 10. 17:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
77%

Maradj igényes!


De azért elmondom, hogy tegnap pont egy olyan 83 éves magányos néninél voltam látogatóban, aki minden udvarlójában talált hibát, és mindegyiket kikosarazta. Most teljesen egyedül él egy kutyával egy vidéki házban, ahol anno a szülei meghaltak. Alig bír járni, a kezei fel vannak dagadva, alig bír velük bármit csinálni. Teljesen meg van görnyedve. Senki sincs, aki ránézzen, akivel beszélgessen, aki segítsen neki. Akinek a hibáin morogjon, akivel nevessen. Az egész házat belengi a bánat, az elmúlás. Nincsenek unokák, nincsenek vendégeskedések, nincs élet. Néha a rokonok felhívják telefonon, vagy néha átugranak 1 órára (félévente 1x). Tegnap a nővérével voltam ott, aki 85 éves, aktív, vidám, tele van életcéllal, mindig van körülötte valaki! A barátaik már meghaltak, 1 unokatestvérük él még, a többi rokon már leszármazott, akik nyilván azzal foglalkoznak, aki közelebbi rokon - tehát a mosolygós nővérrel, akinek 2 fia, 5 unokája, 1 dédunokája van és ehhez jönnek a feleségek, barátnők. Én az egyik unokának a felesége vagyok.

Nagyon sajnálom a párom nagyijának a húgát. Ottlétünk szinte teljes beszélgetése arról szólt ,hogy ki mikor miben halt meg, és hogyan illik rendezni a temetést. Őt ez érdekelte. Párom nagyiját meg épp annyira zavarta ez, mint minket. De a magányos húga megkeseredve, egyedül ebben a gondolatkörben él.


Én azt mondom, hogy legyenek alapvető elvárásaid, de ne a tökéletest keresd!

2011. szept. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
68%
10:42, tanulsagos amit itral.
2011. szept. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
11: Nyilván ilyen is van, meg olyan is, akire az öt gyereke, tíz unokája rá sem néz, csak haldoklik egy öregotthonban. Míg az agglegény, aggszűz is lehet olyan, aki mondjuk támogatja testvére(i) gyerekeit, nagy társasági életet él stb.
2017. nov. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!