Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Amióta megszülettek a lányaink...

Amióta megszülettek a lányaink, azóta egyre jobban eltávolodtunk egymástól a férjemmel, más pároknál nincs ilyen gond?

Figyelt kérdés

Kevés időnk van egymásra, a két kicsi szinte minden időnket elveszi.Nem tudunk nyugodtan beszélgetni, lehetőségünk nincsen arra, hogy pár órát kettesben legyünk...félek, ha ez így fog folytatódni, minden érzelem ki fog hűlni.

Mi lesz így velünk? :-(


2011. aug. 16. 08:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nekünk egy kisfiúnk van 2 éves, de nálunk is megvan ez a probléma. Keveset vagyunk együtt, sokat dolgozik, nekem a kisfiam tölti ki minden időmet, a férjem keveset van itthon, ha itthon van akkor meg persze hogy a gyermekével akar lenni ami rendben is van. Mi is eltávolodtunk már eléggé egymástól, igazából hullámzó a kapcsolatunk.

ÉN azt mondom, hogy vhogy meg kellene oldani, hogy néha a nagyszülők, barátok család vigyázzon a gyerekekre, és ti kettesben csináljatok vmi programot, vagy csak legyetek együtt. Ha szereti egymást két ember, akkor meg kell oldani vhogy hogy egymásra is legyen időtök. Persze ez nehéz, mert mint mondom nálunk is ez van. Pláne a mai világban muszáj sokat dolgozni mert akkor miből élünk meg. Bár írtad nincs lehetőségetek kettesben lenni. Esetleg bébiszitterre bízhatjátok néhány órára a gyerkőcöket ha ez nálatok megoldható.

2011. aug. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
45%

Mekkorák a bébik? Énnekem nincs gyerekem, de 1-2 éves korukig szokott tartani ez az időszak, mert utána beadhatóak bölcsibe, nagyi is jobban tud rá vigyázni stb. Babákkal nem tudtok elmenni valamerre? Nincs semmi baba-mama-papa program?

Egyik rokonom azt csinálta, hogy bevonta a férjét is a pelusozásba, etetésbe, fürdetésbe. (Ha késő este ért haza akkor csak a fürcsibe és fektetésbe). Így, hogy ketten vannak egyikőtök az egyikkel másikótok a másikkal foglalkozik. Persze ha megoldható. Nincs senki akire rábízhatnád egy délutánra?

2011. aug. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Na bébiszitter. 500 és 1000/h ft-ért is vannak akik szívesen vigyáznának gyerekekre.
2011. aug. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nálunk is fellépett ez a probléma. Egyszer csak arra ébredtem, hogy mint két idegen élünk egymás mellett. Minden megszokásból történik. Másról nem szól az életünk, mint a gyerkőcről (mit csinált, mit evett, mit mondott stb.) miközben mi felnőttek vagyunk. A felismerés napján léptem is. Lepasszoltam a gyereket a nagyikhoz, nagybácsikhoz és elkezdtük a régi életünket élni. Vacsizni mentünk, sétálni, fagyizni a gyerkőc nélkül. Lehet úgy nézni a dolgokat, hogy nem nekik szültem a gyereket, hogy felelőtlen rossz anya vagyok, de lehet onnan is, hogy a gyerkőc boldog kiegyensúlyozott körülmények között növekszik. Nem hiszem, hogy jobb lenne neki, ha mindig velünk lenne és közben a házasságunk rámenne a helyzetre. Két, egymás számára idegen ember között cseperedne. Igen bosszankodtam az elején, igen mérges voltam ha kérésem ellenére másképp csináltak valamit, aztán kezdetm ezekre a dolgokra is nagyívben tenni. Rájöttem, hogy ezekre a dolgokra is szüksége van a kisfiamnak. A mi házasságunk meg szépen lassan visszatért a régi gyerektelen kerékvágásba.
2011. aug. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! 3,5 és 1 évesek, napközben hármasban vagyunk,akkor a párom is dolgozik. Együtt rendezzük esténként a gyerekeket,ezzel nincs is gond, de mire utána ő is összeszedi magát (zuhanyzás,stb) addigra már elég késő van.

Nincsen senki aki vigyázni tudna rájuk sajnos:-(

Hát lehet, hogy keresek valakit, aki néha-néha vigyázna rájuk pár órát.

Szoktunk együtt közösen programokat csinálni, most vasárnap is strandon voltunk, de az abból állt ki, hogy felváltva mentünk a lányokkal a vízbe.

Lehet, hogy én várok túl sokat, nem is tudom:-(

Csak szeretném végre érezni azt az időszakot, ami a gyerekek születése előtt volt. Randik, udvarlások...:-)

2011. aug. 16. 08:25
 6/14 anonim ***** válasza:
Nálunk 1 éves a pici, én is dolgozok mellette, így a párom teljesen bele lett vonva a gyerek nevelésbe.Szerencsére külön alszik, csak hajnalban kunyerálja át magát hozzánk. Épphogy közelebb kerültünk egymáshoz. Nálunk sincsenek nagyszülők, ezért néha mi is vágyunk egy kis csavargásra kettesben.
2011. aug. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%

nekünk egy kislányunk van.

ès sok ismerösmnél meg van. de a párommal elemeztük és szerintem az ilyen kapcsolatok már az elején lazák voltak még a gyerek elött.

sokszor a nö panaszkodik hogy hiába közeledik az apához az elutasító vagy semmilyen. ilyenkor az jut eszembe hogy a párom mindig is imádott, nem csak szeretett imádott.


amúgy ha nálatok mindkét fél "lusta" akkor van esély hogy megmentsétek a házaságot, ha csak egyik fél bele unt akkor szerintem az már leves. jön egy hamradik (ha nem is alakul ki semmi akkor is) és elváltok.

De ha mindketten és tényleg mindketten akarjátok akkor egyszerüen többet kell bezsélgetni.


habár én ezt nem értem, mert pl tegnap semmi nem volt a tv-ben a párom online pókerezett a kanappén én meg mellé ültem és bele feküdtem az ölébe (ö tudott közben pókerezni) és pl egy óra alatt kiterveltük hogy akarunk házasodni stb... de sokszor elmegyünk kajálni a gyerekkel persze, de míg ö is eszik mi megbeszélünk ezer millió dolgot. vagy hétvégén elmegyünk együtt kirándulni, sétálni ami alatt van idö beszélgetni össze bújni.

mi a gyerek elött is összebújunk. egyszerüen átöleljük egymás és együtt leülünk játszani vele. vagy ha pl játszik a gyerekkel én takarítok akkor oda megyek megölelgetem (akkor persze a gyerek is akarja a maga részét) és megyek tovább.


menjetek el sétálni ott sokmindent elhet megbeszéklni míg a gyerekek tekerik a biciglit, vagy szaladgálnak.

menjetek el autóval valahova.

mikor alszanak a gyerekek dobj fel egy témát amit megakartál beszélni, búj hozzá ha tv-ik vagy ha netezik akkor is.

2011. aug. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Inkább olyan programokat szervezzetek,ahol több a séta vagy pl. a játszótér ahol a gyerek elvan a homokozóba.Séta közben pedig tudtok beszélgetni.illetve amikor a gyerekkel vagytok ugyan úgy lehet kézenfogva menni vagy pusziszkodni stb.Illetve ma már vannak oylan bevásárló központok ahol vigyázna a ygerkekre ti pedig el tudtok emnni kajálni,mozizni stb.
2011. aug. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Nem volt laza a mi kapcsolatunk sem, és az érzelem is megvan,csak már a háttérbe van szorítva, az időhiány miatt:-(és igazatok van, erre kell megtalálnunk a megoldást!

Nekem a kisebbik lányom, még többször felébred este is, de amikor alszik, akkor beszélgetünk, együtt vagyunk, bár nem túl sok az a fél óra....

2011. aug. 16. 08:46
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
KÉt pici gyermeketek van kis korkülönbséggel.Adj magatoknak még kb. két évet és minden kezd majd helyre rázódni.Senkit nem akarok megbántani,hiszen egy gyerek is rengeteg törődést igényel,de a te gyermekeid olyan korba vannak most,hogy az egyik járni tanul és azért kell rohanni utána, a másik után meg alapon futni kell még,ha elmentek valahova.Nehéz most,később sokkal könnyebb lesz és minden helyre áll.Kitartást hozzá!
2011. aug. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!